Stamboom Eijsermans » Maria Anna Henrica Swaans (1869-1944)

Persoonlijke gegevens Maria Anna Henrica Swaans 


Gezin van Maria Anna Henrica Swaans

Zij is getrouwd met Johann Adrianus van Nieuwburg.

Zij zijn getrouwd op 27 november 1895 te Tilburg, zij was toen 26 jaar oud.

Huwelijksakte Johann Adrianus van Nieuwburg 27-11-1895 Tilburg

GemeenteTilburg
Brontypeboek
Archiefnummer16
ArchiefnaamAmbtenaar van de burgerlijke stand te Tilburg 1811-1957
Bronnaamhuwelijksregisters
RegisternaamHuwelijksregister 1895
CodeTB_H_1895
Periode register1895
Aktenummer260
PlaatsTilburg
Datum27-11-1895
DiversenEerdere partner bruidegom: Maria Lucia van Dooren

BruidegomJohann Adrianus van Nieuwburg
GeboorteplaatsOisterwijk
Geboortedatum02-01-1868
Leeftijd27 jaar

BruidMaria Anna Henrica Swaans
GeboorteplaatsTilburg
Geboortedatum25-08-1869
Leeftijd26 jaar

Vader bruidegomCornelis van Nieuwburg

Moeder bruidegomElisabeth van de Wiel

Vader bruidAdriaan Swaans

Moeder bruidMaria Theresia van Amersfort

Notities over Maria Anna Henrica Swaans

02-01-1868 OW
04-07-1936 Delft
27-11-1895 Tilburg Huwelijkakte 1895 Tilburg, aktenr 260
25-08-1869 Tilb
06-02-1944 Delft

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Anna Henrica Swaans?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria Anna Henrica Swaans

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Anna Henrica Swaans

Maria Anna Henrica Swaans
1869-1944

1895

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 augustus 1869 lag rond de 16,4 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 87%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1869: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 6 maart » Dmitri Mendelejev presenteert het periodiek systeem.
    • 6 april » Eerste octrooi op een plastic: celluloid.
    • 10 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Religieuzen van Sint Vincentius a Paolo door paus Pius IX.
    • 3 november » Eerste verschijning van het Britse wetenschappelijk vakblad Nature.
    • 22 november » In Dumbarton, Schotland wordt de klipper Cutty Sark te water gelaten. Het was een van de laatste klippers, en het is de enige klipper die nog bestaat.
    • 10 december » Vrouwenkiesrecht ingevoerd in Wyoming.
  • De temperatuur op 27 november 1895 lag rond de -2,9 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 4 februari » Oprichting van de Noorse voetbalclub Hønefoss BK.
    • 13 februari » De gebroeders Lumière verkrijgen in Parijs patent op hun cinematograaf.
    • 22 maart » Eerste film wordt gedraaid in een privévoorstelling van de gebroeders Lumière.
    • 24 maart » Bisschopswijding van Henricus van de Wetering, hulpbisschop van Utrecht, in de Sint Vituskerk te Hilversum.
    • 7 mei » Aleksandr Popov demonstreert radiotelegrafie voor leden van de Russische Sociëteit Natuurkunde en Chemie.
    • 10 november » Eerste voorstelling van de cinematograaf van de gebroeders Lumière in Brussel.
  • De temperatuur op 6 februari 1944 lag tussen 0,9 °C en 6,3 °C en was gemiddeld 3,1 °C. Er was 0,3 uur zonneschijn (3%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 27 januari » Na twee jaar wordt het beleg van Leningrad opgeheven.
    • 22 februari » Het centrum van Nijmegen wordt getroffen door een bombardement door Amerikaanse vliegers die denken dat het de Duitse stad Kleef is. Er vallen ongeveer 800 doden en de binnenstad wordt grotendeels weggevaagd.
    • 19 maart » Nadat Hongarije in het geheim besprekingen heeft aangeknoopt met de Geallieerden wordt het land bezet door Duitsland.
    • 11 april » Bombardement van Huize Kleykamp.
    • 5 augustus » Tussen Hoogeveen en Beilen wordt een trein beschoten door Amerikaanse vliegtuigen. Er komen 43 mensen om, ongeveer 160 raken gewond.
    • 31 december » Tweede Wereldoorlog: Hongarije verklaart Duitsland de oorlog.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Swaans

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Swaans.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Swaans.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Swaans (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I135785.php : benaderd 11 oktober 2026), "Maria Anna Henrica Swaans (1869-1944)".