Stamboom Eijsermans » Antonius Stabel (1863-1939)

Persoonlijke gegevens Antonius Stabel 

  • Hij is geboren op 24 september 1863 in Poppel (België).
  • Hij is overleden op 12 mei 1939 in Tilburg, hij was toen 75 jaar oud.
    Overlijdensakte Antonius Stabel Tilburg
    Gemeente Tilburg
    Brontype boek
    Registernaam Overlijdensregister 1939
    Code TLB_O_1939
    Periode register 1939
    Aktenummer 359

    Overledene Antonius Stabel
    Geboorteplaats Poppel (België)
    Plaats overlijden Tilburg
    Datum overlijden 12-05-1939
    Geslacht m
    Leeftijd 75

    Relatie Jacoba Philomena de Brouwer

    Vader Cornelis Stabel

    Moeder Maria Catharina Baijens
  • Een kind van Cornelius Stabel en Maria Catharina Baijens
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 14 september 2011.

Gezin van Antonius Stabel

Hij is getrouwd met Jacoba Philomena de Brouwer.

Zij zijn getrouwd op 27 januari 1904 te Tilburg, hij was toen 40 jaar oud.

Huwelijksakte Antonius Stabel 27-01-1904 Tilburg
Gemeente Tilburg
Brontype boek
Archiefnummer 16
Archiefnaam Ambtenaar van de burgerlijke stand te Tilburg 1811-1957
Bronnaam huwelijksregisters
Registernaam Huwelijksregister 1904
Code TB_H_1904
Periode register 1904
Aktenummer 24
Plaats Tilburg
Datum 27-01-1904

Bruidegom Antonius Stabel
Geboorteplaats Poppel (België)
Leeftijd 40

Bruid Jacoba Philomena de Brouwer
Geboorteplaats Tilburg
Leeftijd 31

Vader bruidegom Cornelis Stabel

Moeder bruidegom Maria Catharina Baijens

Vader bruid Francis de Brouwer

Moeder bruid Joanna Maria Hofhuizen

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Antonius Stabel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Antonius Stabel

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Antonius Stabel


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 24 september 1863 lag rond de 10,6 °C. Er was 0.4 mm neerslag. De winddruk was 1.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuiden. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 91%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1863: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 10 januari » De metro van Londen maakt haar eerste rit. Het is de eerste ondergrondse ter wereld.
    • 4 juli » In de Verenigde Staten geeft de belegerde stad Vicksburg zich over aan het leger van Ulysses S. Grant; tegelijkertijd begint Robert E. Lee aan zijn aftocht, na verslagen te zijn bij Gettysburg
    • 15 juli » Aanslag op aartsbisschop Joannes Zwijsen van Utrecht in zijn huis te Haaren. De bisschop heeft schotwonden in zijn rechterarm en -zijde maar overleeft de aanslag. De zaak is nooit opgehelderd.
    • 11 augustus » Cambodja wordt een protectoraat van Frankrijk.
    • 14 oktober » Alfred Nobel verkrijgt octrooi op nitroglycerine.
    • 8 december » Brand in de Iglesia de la Compañia de Jesus in Santiago, Chile. Dodelijkste gebouwbrand in de moderne geschiedenis. Tussen 2000 en 3000 doden.
  • De temperatuur op 27 januari 1904 lag tussen -2,4 °C en 5,1 °C en was gemiddeld 1,9 °C. Er was 0,5 uur zonneschijn (6%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1904: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,4 miljoen inwoners.
    • 20 februari » Manuel Amador Guerrero treedt aan als eerste president van het onafhankelijke Panama. De volgende dag ondertekent hij een verdrag, dat de Amerikanen tegen een betaling van $ 10 miljoen de zeggenschap geeft over het Panamakanaal.
    • 14 maart » Isabella Richaards, Surinaams politica († 1985)
    • 18 april » In Parijs verschijnt het socialistische dagblad L'Humanité voor het eerst.
    • 21 mei » Oprichting in Parijs van de Wereldvoetbalbond FIFA, de Fédération Internationale de Football Association. Oprichters zijn de Nederlander Carl Hirschman en de Fransman Robert Guérin. De Engelsen zien op dat moment nog niets in zo'n bond.
    • 8 oktober » Een zware storm raast langs de Nederlandse kust. Verscheidene vissersvaartuigen zinken. Alleen uit Urk al komen 14 vissers om het leven.
    • 31 oktober » Het Nationaal Congres van Brazilië keurt de Wet voor Verplichte Vaccinatie goed, wat de aanleiding is voor de "Vaccinrevolte".
  • De temperatuur op 12 mei 1939 lag tussen 7,4 °C en 13,2 °C en was gemiddeld 10,1 °C. Er was 14,9 mm neerslag gedurende 7,5 uur. Er was 0,3 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 25 juli 1939 tot 10 augustus 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn V met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1939: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,7 miljoen inwoners.
    • 29 januari » Op initiatief van Maurice van Nieuwenhuizen wordt de "Nederlandsche Jiu-Jitsu Bond" (NJJB) opgericht, een van de voorlopers van de Judo Bond Nederland.
    • 24 mei » Het Nationaal park Hartz Mountains wordt opgericht.
    • 2 september » Ingebruikname van Stutthof, het eerste concentratiekamp dat door de nazi's buiten Duitsland werd gebouwd.
    • 28 september » Duitsland en de Sovjet-Unie komen overeen Polen te verdelen.
    • 9 oktober » De eerste 22 joodse vluchtelingen komen aan in kamp Westerbork.
    • 26 november » Het Sovjet-Russische leger bombardeert eigen gebied dicht bij de Finse grens en geven de Finnen hiervan de schuld.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Stabel

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Stabel.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Stabel.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Stabel (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I132991.php : benaderd 3 oktober 2026), "Antonius Stabel (1863-1939)".