Stamboom Eijsermans » Maria Catharina Smulders (????-1829)

Persoonlijke gegevens Maria Catharina Smulders 

  • Ze werd gedoopt in Tilburg.
  • Zij is overleden op 15 januari 1829 in Tilburg.
    Overlijdensakte Maria Catharina Smulders Tilburg

    GemeenteTilburg
    Brontypeboek
    RegisternaamOverlijdensregister 1829
    CodeTLB_O_1829
    Periode register1829
    Aktenummer10

    OverledeneMaria Catharina Smulders
    GeboorteplaatsTilburg
    Plaats overlijdenTilburg
    Datum overlijden15-01-1829
    Geslachtv
    Leeftijd67 jaar

    RelatieWillem van Geloven

    VaderJohannes Smulders

    MoederMaria Catharina Kleijberg
  • Een kind van Bernardus Smulders en Woutera Adriana Cleijssen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 6 juni 2023.

Gezin van Maria Catharina Smulders

Zij is getrouwd met Wilhelmus van Geloven.

Zij zijn getrouwd op 6 juli 1783 te Tilburg.

Trouwakte Wilhelmus van Geloove Tilburg
GemeenteTilburg
Brontypeboek
Archiefnummer15
ArchiefnaamDoop-, trouw- en begraafboeken Tilburg en Goirle 1600-1810
Deelnummer21
Bronnaamtrouwboek
RegisternaamInv.nr. 021 - Tilburg en Goirle - trouwboek 1787-1801 (nederduits-gereformeerde gemeente)
Periode register1787-1801
Pagina343
Datum trouw wet1783-06-21
Plaats trouw wetTilburg
Datum trouw wet1783-07-06

BruidegomWilhelmus van Geloove

BruidMaria Catharina Smulders

Eerdere vrouw

Eerdere man

Kind(eren):

  1. Adriaan van Gelooven  1785-1855 
  2. Petrus van Geloven  1788-1852 
  3. Maria Anna van Geloven  1788-1861 
  4. Andreas van Geloven  1792-????
  5. Marinus van Geloven  1800-1879 
  6. Arnolda van Geloven  1805-1883 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Catharina Smulders?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 6 juli 1783 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1783: Bron: Wikipedia
    • 5 februari » Aardbeving in de omgeving van Monteleone in Italië om 7 uur ’s avonds, met 26.750 doden
    • 8 juni » In de vulkaan Laki, op IJsland, begint een uitbarsting die acht maanden zal duren, en die meer dan negenduizend mensen het leven kost. Ook is dit het begin van een achtjarige hongersnood.
    • 3 september » De Vrede van Parijs wordt getekend, dit betekent het einde van de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog.
    • 19 september » De luchtballon wordt uitgevonden.
    • 23 september » Oprichting van het rooms-katholieke apostolisch vicariaat Zweden.
    • 1 december » Eerste bemande ballonvaart door Jacques Charles en Marie-Noël Robert.
  • De temperatuur op 15 januari 1829 lag rond de -10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: betrokken mist. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1829: Bron: Wikipedia
    • 4 maart » Andrew Jackson wordt beëdigd als 7e president van de Verenigde Staten.
    • 31 maart » Kardinaal Francesco Saverio Castiglioni wordt gekozen tot Paus Pius VIII.
    • 10 juni » Eerste Boat Race tussen de universiteiten van Oxford en Cambridge.
    • 29 september » Londens georganiseerde politiekorps gaat aan de slag. Zij worden later bekend als Scotland Yard.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Smulders

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Smulders.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Smulders.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Smulders (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I127697.php : benaderd 25 december 2025), "Maria Catharina Smulders (????-1829)".