De temperatuur op 17 maart 1915 lag tussen 1,9 °C en 4,8 °C en was gemiddeld 3,8 °C. Er was 0,1 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
31 januari » Duitsland zet tijdens de Eerste Wereldoorlog voor het eerst gifgas in, in Polen tegen de Russen.
14 maart » Eugene Martin, Frans autocoureur († 2006)
18 maart » De Geallieerden lijden een zware nederlaag op zee in Turkije bij de slag om Gallipoli.
14 april » De Duitsers torpederen het Nederlandse stoomschip Katwijk.
22 april » Tijdens de Eerste Wereldoorlog maken Duitse troepen bij Ieper (België) voor het eerst gebruik van gifgas in de Ieperboog.
28 september » Britse troepen verslaan de Turken bij Kout-El-Mara in Mesopotamië.
Trouwdag 18 april 1939
De temperatuur op 18 april 1939 lag tussen 3,3 °C en 10,6 °C en was gemiddeld 7,4 °C. Er was 0,9 mm neerslag gedurende 0,7 uur. Er was 6,6 uur zonneschijn (47%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
14 maart » Eric Albada Jelgersma, Nederlands ondernemer († 2018)
7 april » Italië valt Albanië binnen.
3 september » Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk verklaren de oorlog aan nazi-Duitsland.
28 september » Duitsland en de Sovjet-Unie komen overeen Polen te verdelen.
8 november » In München ontsnapt Hitler aan een door Georg Elser gepleegde bomaanslag in de Bürgerbräukeller.
9 november » Venlo-incident, Twee Engelse spionnen werden vanaf Nederlands grondgebied bij de grensovergang Venlo-Herongen ontvoerd naar nazi-Duitsland door een Duits overvalcommando. Hierdoor werd Nederland, toen nog neutraal, zijdelings betrokken bij de Tweede Wereldoorlog.
Dag van overlijden 10 april 1994
De temperatuur op 10 april 1994 lag tussen -0,7 °C en 9,3 °C en was gemiddeld 4,4 °C. Er was 1,3 mm neerslag gedurende 2,1 uur. Er was 3,8 uur zonneschijn (28%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
17 augustus » Koning Letsie III van Lesotho pleegt een koninklijke coup: hij zet de regering van premier Ntsu Mokhehle en het parlement buitenspel en kondigt nieuwe verkiezingen aan.
31 oktober » Oprichting Nationaal park Joshua Tree door het Amerikaans Congres.
7 november » In Angola levert het regeringsleger slag met de guerrillabeweging UNITA om de stad Huambo, het hoofdkwartier van de rebellen.
20 november » De Angolese regering en de guerrillabeweging UNITA ondertekenen in de Zambiaanse hoofdstad Lusaka een vredesverdrag dat een einde moet maken aan de burgeroorlog in het Afrikaanse land.
15 december » Netscape Navigator 1.0 wordt uitgebracht.
26 december » Elitetroepen van de Franse gendarmerie maken op het vliegveld van Marseille een einde aan een in Algiers begonnen kaping van een Airbus van Air France met 170 inzittenden. Vier Algerijnse kapers worden gedood.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I127342.php : benaderd 18 oktober 2026), "Petrus Baptist Smeekens (1915-1994)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.