Stamboom Eijsermans » Theodorus Schalken (1793-1864)

Persoonlijke gegevens Theodorus Schalken 

  • Hij werd gedoopt op 21 augustus 1793 in Tilburg.
    Doopakte Theodorus Schalken 21-08-1793 Tilburg
    Gemeente Tilburg
    Brontype boek
    Archiefnummer 15
    Archiefnaam Doop-, trouw- en begraafboeken Tilburg en Goirle 1600-1810
    Deelnummer 11
    Bronnaam doopboek
    Registernaam 11 doopboek 1775-1810 (RK)
    Periode register 1775-1810
    Pagina 104v
    Plaats Tilburg
    Datum 21-08-1793

    Kind Theodorus Schalken

    Vader Adrianus Schalken

    Moeder Maria Anna Beunis
  • Hij is overleden op 12 november 1864 in Tilburg.
    Overlijdensakte Theodorus Schalken Tilburg
    Gemeente Tilburg
    Brontype boek
    Registernaam Overlijdensregister 1864
    Code TLB_O_1864
    Periode register 1864
    Aktenummer 340
    Diversen weduwnaar van Johanna Poulusse

    Overledene Theodorus Schalken
    Geboorteplaats Tilburg
    Plaats overlijden Tilburg
    Datum overlijden 12-11-1864
    Geslacht m
    Leeftijd 71 jaar

    Relatie Anna van Tilborg

    Vader Adriaan Schalken

    Moeder Maria Anna Beunis
  • Een kind van Adriaan Schalken en Maria Anna Beunis
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 20 december 2011.

Gezin van Theodorus Schalken

(1) Hij is getrouwd met Johanna Poulussen.

Zij zijn getrouwd op 18 december 1817 te Tilburg.

uwelijksakte Theodorus Schalken 18-12-1817 Tilburg
Gemeente Tilburg
Brontype boek
Archiefnummer 16
Archiefnaam Ambtenaar van de burgerlijke stand te Tilburg 1811-1957
Bronnaam huwelijksregisters
Registernaam Huwelijksregister 1817
Code TB_H_1817
Periode register 1817
Aktenummer 44
Plaats Tilburg
Datum 18-12-1817

Bruidegom Theodorus Schalken
Geboorteplaats Tilburg
Leeftijd 24 jaar

Bruid Johanna Poulussen
Geboorteplaats Tilburg
Leeftijd 21 jaar

Vader bruidegom Adriaan Schalken

Moeder bruidegom Maria Anna Beunis

Vader bruid Nicolaas Poulussen

Moeder bruid Cornelia van der Vliet

Kind(eren):

  1. Nicolaas Schalken  1822-1911 


(2) Hij is getrouwd met Anna van Tilborg.

Zij zijn getrouwd op 7 januari 1831 te Tilburg.

Huwelijksakte Theodorus Schalken 07-01-1831 Tilburg
Gemeente Tilburg
Brontype boek
Archiefnummer 16
Archiefnaam Ambtenaar van de burgerlijke stand te Tilburg 1811-1957
Bronnaam huwelijksregisters
Registernaam Huwelijksregister 1831
Code TB_H_1831
Periode register 1831
Aktenummer 1
Plaats Tilburg
Datum 07-01-1831
Diversen eerdere partner bruidegom: Johanna Poulussen.

Bruidegom Theodorus Schalken
Geboorteplaats Tilburg
Leeftijd 37 Jaar

Bruid Anna van Tilborg
Geboorteplaats Tilburg
Leeftijd 30 jaar

Vader bruidegom Adriaan Schalken

Moeder bruidegom Maria Anna Beunis

Vader bruid Johannes van Tilborg

Moeder bruid Elisabeth Beckers

Kind(eren):

  1. Johanna Schalken  1831-????
  2. Cornelis Schalken  1836-????
  3. Johannes Schalken  1839-1839
  4. Johannes Schalken  1841-1905 
  5. Elisabeth Schalken  1845-1918

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Theodorus Schalken?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Theodorus Schalken

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Theodorus Schalken


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 21 augustus 1793 lag rond de 20,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1793: Bron: Wikipedia
    • 21 januari » Lodewijk XVI van Frankrijk wordt geëxecuteerd door middel van guillotine.
    • 21 januari » Pruisen en Rusland verdelen Polen.
    • 4 maart » George Washington wordt beëdigd voor een tweede termijn als 1e president van de Verenigde Staten.
    • 2 juni » De jakobijnen grijpen de macht in Frankrijk en zetten de girondijnen af. Begin van het Schrikbewind.
    • 1 augustus » De eerste lengte van de meter wordt in Frankrijk wettelijk vastgelegd.
    • 10 augustus » Het Louvre in Parijs wordt als museum in gebruik genomen.
  • De temperatuur op 7 januari 1831 lag rond de -5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Typering van het weer: omtrent betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1831: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 2 februari » Kardinaal Bartolomeo Alberto Cappellari wordt gekozen tot Paus Gregorius XVI.
    • 5 februari » De 29-jarige Nederlandse marineofficier Jan van Speijk laat zijn eigen kanonneerboot vol munitie exploderen in de haven van Antwerpen om te voorkomen dat het in handen zou vallen van de Belgen; dat was tijdens de Belgische Onafhankelijkheidsoorlog.
    • 6 februari » Kroning van Paus Gregorius XVI in Rome.
    • 7 februari » België - Oprichting van de krant L'indépendant.
    • 15 juni » De Franse wiskundige Évariste Galois wordt voor de rechtbank voorgeleid wegens het bedreigen van koning Lodewijk Filips van Frankrijk.
    • 17 juli » Koning Leopold I komt naar België.
  • De temperatuur op 12 november 1864 lag rond de -2,0 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 81%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1864: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 22 augustus » De eerste Conventie van Genève: het Rode Kruis wordt opgericht en de eerste afspraken over de behandeling van oorlogsslachtoffers en bescherming van gewonde soldaten en medische ploegen worden gemaakt.
    • 7 september » Amerikaanse Burgeroorlog: Overgave van Atlanta na beleg door William T. Sherman.
    • 18 september » Zaligverklaring van Margaretha Maria Alacoque (1647-1690), Frans religieuze en mystica.
    • 30 november » Slag bij Franklin, Tennessee.
    • 8 december » Encycliek Quanta Cura van Paus Pius IX, waarin hij gewetensvrijheid, godsdienstvrijheid en scheiding van kerk en staat veroordeelt. Toegevoegd is een lijst van 80 dwalingen, de Syllabus Errorum.
    • 16 december » Slag bij Nashville: Noordelijke troepen van de Unie onder bevel van generaal George Henry Thomas verslaan de Geconfedereerden in David County (Tennessee).


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Schalken

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Schalken.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Schalken.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Schalken (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I122824.php : benaderd 28 december 2025), "Theodorus Schalken (1793-1864)".