Stamboom Eijsermans » Adriaan Bertens (± 1743-1820)

Persoonlijke gegevens Adriaan Bertens 

  • Hij werd gedoopt rond 1743 in Tilburg.
  • Hij is overleden op 21 juli 1820 in Tilburg.
    Overlijdensakte Adriaan Bertens Tilburg

    GemeenteTilburg
    Brontypeboek
    RegisternaamOverlijdensregister 1820
    CodeTLB_O_1820
    Periode register1820
    Aktenummer153

    OverledeneAdriaan Bertens
    GeboorteplaatsTilburg
    Plaats overlijdenTilburg
    Datum overlijden21-07-1820
    Geslachtm
    Leeftijd77

    RelatieMaria Verreijt

    VaderPeter Bertens

    MoederCornelia N..
  • Een kind van Peter Bertens en Cornelia N.N.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 30 juli 2011.

Gezin van Adriaan Bertens

Hij is getrouwd met Maria Verreijt.

Zij zijn getrouwd op 15 mei 1768 te Tilburg.

Trouwakte Adriaen Peeter Bertens Tilburg

GemeenteTilburg
Brontypeboek
Archiefnummer15
ArchiefnaamDoop-, trouw- en begraafboeken Tilburg en Goirle 1600-1810
Deelnummer19
Bronnaamtrouwboek
Registernaam19 trouwboek 1759-1772 (Nederduits gereformeerd)
Periode register1759-1772
Pagina266
Plaats trouw wetTilburg
Datum trouw wet1768-04-30
Plaats trouw wetTilburg
Datum trouw wet1768-05-15

BruidegomAdriaen Peeter Bertens

BruidMaria Verrijt

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Adriaan Bertens?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Adriaan Bertens

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Adriaan Bertens

Peter Bertens
± 1715-????
Cornelia N.N.
± 1715-????

Adriaan Bertens
± 1743-1820

1768

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 21 juli 1820 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noorden. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1820: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » Staatsgreep in Spanje door generaal Rafael del Riego.
    • 11 januari » In Frankrijk wordt het eerste roestvrij staal geproduceerd.
    • 30 januari » Edward Bransfield ontdekt Antarctica.
    • 14 maart » Victor Emanuel II van Italië, koning van Italië († 1878)
    • 15 maart » Het noordoostelijke deel van de Amerikaanse staat Massachusetts wordt afgesplitst, en vormt de staat Maine.
    • 11 mei » Tewaterlating van de HMS Beagle.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Bertens

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Bertens.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Bertens.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Bertens (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I12247.php : benaderd 27 december 2025), "Adriaan Bertens (± 1743-1820)".