Stamboom Eijsermans » Adriaan van Rijswijk (1844-1916)

Persoonlijke gegevens Adriaan van Rijswijk 

  • Hij is geboren op 8 februari 1844 in Enschot.
  • Hij is overleden op 22 mei 1916 in Hilvarenbeek, hij was toen 72 jaar oud.
    Overlijdensakte Adriaan van Rijswijk Hilvarenbeek
    Gemeente Hilvarenbeek
    Brontype boek
    Archiefnummer 908
    Deelnummer 31
    Registernaam Overlijdensregister 1916
    Periode register 1916
    Aktenummer 31

    Overledene Adriaan van Rijswijk
    Geboorteplaats Berkel-Enschot
    Plaats overlijden Hilvarenbeek
    Datum overlijden 22-05-1916
    Geslacht m
    Leeftijd 72

    Relatie Catharina Elings

    Vader Peter van Rijswijk

    Moeder Cornelia van Straaten
    ------------------------------------------------

    Bidprentje Adrianus van Rijswijk Tilburg
    Gemeente Tilburg
    Registernaam Bidprentjes - Letter R

    Overledene Adrianus van Rijswijk
    Geboorteplaats Enschot
    Plaats overlijden Esbeek
    Geboortedatum 18-02-1844
    Datum overlijden 22-05-1916
    Geslacht m

    Relatie Catharina Elings
    Geslacht v
  • Een kind van Peter van Rijswijk en Cornelia van Straaten
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 23 september 2011.

Gezin van Adriaan van Rijswijk

Hij is getrouwd met Catharina Elings.

Zij zijn getrouwd op 4 augustus 1873 te Hilvarenbeek, hij was toen 29 jaar oud.

Huwelijksakte Adriaan van Rijswijk 04-08-1873 Hilvarenbeek
Gemeente Hilvarenbeek
Brontype boek
Archiefnummer 908
Deelnummer 17
Registernaam Huwelijksregister 1873
Periode register 1873
Aktenummer 9
Plaats Hilvarenbeek
Datum 04-08-1873

Bruidegom Adriaan van Rijswijk
Geboorteplaats Hilvarenbeek
Geboortedatum 08-02-1844
Leeftijd 29

Bruid Catharina Elings
Geboorteplaats Hilvarenbeek
Geboortedatum 14-03-1839
Leeftijd 34

Vader bruidegom Peter van Rijswijk

Moeder bruidegom Cornelia van Straaten

Vader bruid Adriaan Elings

Moeder bruid Johanna Maria Prinsen

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Adriaan van Rijswijk?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Adriaan van Rijswijk

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Adriaan van Rijswijk

Catharina de Louw
± 1780-1858
Peter van Rijswijk
± 1797-????

Adriaan van Rijswijk
1844-1916

1873

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 februari 1844 lag rond de 2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken hagel . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1844: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 27 februari » De Dominicaanse Republiek wordt onafhankelijk van Haïti.
    • 6 juni » De YMCA wordt opgericht in Londen.
    • 13 juni » Linus Yale verkrijgt octrooi op het deurslot.
    • 15 juni » Aan Charles Goodyear wordt een octrooi verleend voor het vulkaniseren van rubber.
    • 27 juni » Joseph Smith, leider van de Mormonen, en zijn broer Hyrum worden in de gevangenis te Carthage, Illinois, door tegenstanders van de Mormoonse Kerk gelyncht.
    • 28 september » Kroonprins Oscar wordt tot koning Oscar I van Zweden gekroond.
  • De temperatuur op 4 augustus 1873 lag rond de 20,3 °C. Er was 0.4 mm neerslag. De winddruk was 5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 84%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • In het jaar 1873: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Japan gaat over op de gregoriaanse kalender.
    • 2 februari » Bisschopswijding van Edmond Dumont, 97-ste bisschop van het bisdom Doornik.
    • 28 februari » Armauer Hansen ontdekt de bacil die verantwoordelijk is voor de ziekte lepra
    • 4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
    • 1 april » Het Britse stoomschip Atlantic zinkt voor de kust van Nova Scotia, 547 mensen komen om.
    • 20 mei » Levi Strauss en Jacob Davis krijgen patent op de spijkerbroek.
  • De temperatuur op 22 mei 1916 lag tussen 11,2 °C en 25,0 °C en was gemiddeld 17,1 °C. Er was 0,8 mm neerslag. Er was 10,4 uur zonneschijn (65%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
    • 7 februari » Wales wordt een zelfstandige rooms-katholieke kerkprovincie met het Aartsbisdom Cardiff en het Bisdom Menevia.
    • 15 maart » Amerikaanse troepen vallen Mexico binnen in een poging revolutionair Pancho Villa te pakken te krijgen.
    • 27 juni » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club de Deportes Green Cross.
    • 17 juli » Het Uruguayaans voetbalelftal wint de eerste editie van de Copa América door naaste concurrent Argentinië in de slotwedstrijd op 0-0 te houden.
    • 15 september » Voor het eerst worden tanks ingezet op een slagveld. Tijdens de Slag aan de Somme zetten de Britten 49 Mark I-tanks in.
    • 19 september » De Force Publique onder Charles Tombeur verslaat het leger van Duits-Oost-Afrika in de Slag bij Tabora.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Rijswijk


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I116486.php : benaderd 15 oktober 2026), "Adriaan van Rijswijk (1844-1916)".