Stamboom Eijsermans » Ferdinandus Remmers (1767-1847)

Persoonlijke gegevens Ferdinandus Remmers 

  • Hij werd gedoopt op 14 juni 1767 in Tilburg.
  • Hij is overleden op 12 januari 1847 in Tilburg.
    Memories van successie Tilburg deel 62
    Bron: memorie van successieSoort registratie: memorie van successiePlaats: Tilburg
    Overledene
    Ferdinandus Remmits
    overleden op 12-01-1847 te Tilburg.
    Bronvermelding
    Memories van successie Tilburg deel 62, inventarisnummer 62, aktenummer 21
    Gemeente: Tilburg
    ---------------------------
    Overlijdensregister Tilburg 1847
    Bron: burgerlijke standSoort registratie: BS overlijdensakte(Akte)datum: 12-01-1847Plaats: Tilburg
    Overledene
    Ferdinand Remmits
    overleden op 12-01-1847
    weduwnaar van Maria Theresia Keijeren
    Vader
    Johannes Remmits
    Moeder
    Maria Theresia Bonsel
    Bronvermelding
    Overlijdensregister Tilburg 1847, archiefnummer 50, inventarisnummer 7955, aktenummer 21
    Gemeente: Tilburg
    Periode: 1847
  • Een kind van Johannes Remmers en Maria Theresia Bonsel
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 13 april 2023.

Gezin van Ferdinandus Remmers

Hij is getrouwd met Maria Theresia Keijeren.

Zij zijn getrouwd op 1 mei 1791 te Tilburg.

Trouwakte Ferdinandus Johannes Remmers Tilburg
Gemeente Tilburg
Brontype boek
Archiefnummer 15
Archiefnaam Doop-, trouw- en begraafboeken Tilburg en Goirle 1600-1810
Deelnummer 21
Bronnaam trouwboek
Registernaam 21 trouwboek 1787-1801 (Nederduits gereformeerd)
Periode register 1787-1801
Datum trouw wet 1791-04-16
Plaats trouw wet Tilburg
Datum trouw wet 1791-05-01

Bruidegom Ferdinandus Johannes Remmers

Bruid Maria Theresia Keijeren

Kind(eren):

  1. Gerardus Remmers  1792-????
  2. Marinus Remmers  1795-????
  3. Peter Remmers  1798-1872 
  4. Maria Remmers  1807-1851 


Notities over Ferdinandus Remmers

Ook: Ferdinandus Remmits
Beroep: wever

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Ferdinandus Remmers?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Ferdinandus Remmers

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Ferdinandus Remmers


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 mei 1791 lag rond de 14,0 °C. Er was 44 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het oosten. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1791: Bron: Wikipedia
    • 17 februari » Eerst uitvoering van de 93ste symfonie van Joseph Haydn, de eerste van zijn 12-delige Londense symfonieënreeks.
    • 4 maart » Vermont wordt toegelaten als 14e staat in de VS. Het is de eerste staat na de 13 'oorspronkelijke' staten die bij de VS wordt toegevoegd.
    • 30 maart » Eerste definitie van de meter (in Parijs) als 1/10.000.000e deel van de afstand tussen de noordpool en de evenaar.
    • 3 mei » De eerste geschreven grondwet van Europa treedt in werking in Polen. (Poolse Grondwet van 3 mei 1791)
    • 22 augustus » Slaven komen in opstand op het eiland Hispaniola, waarmee het proces gestart wordt van de latere oprichting van Haïti en de Dominicaanse Republiek.
    • 15 december » De Amerikaanse Bill of Rights wordt aangenomen.
  • De temperatuur op 12 januari 1847 lag rond de -2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1847: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 30 januari » Het Californische dorpje Yerba Buena krijgt de naam San Francisco toebedeeld.
    • 24 juli » De stad Salt Lake City wordt gesticht.
    • 13 augustus » Koning Willem II legt de eerste steen van zijn paleis in Tilburg, het huidige Paleis-Raadhuis.
    • 12 oktober » Oprichting van Telegraphen-Bauanstalt von Siemens & Halske, het latere Duitse concern Siemens AG.
    • 21 november » De SS Phoenix vergaat voor de kust van Sheboygan, Wisconsin V.S. Vele Nederlandse doden.
    • 25 december » Oprichting van het waterschap de Polder van Berlicum.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Remmers

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Remmers.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Remmers.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Remmers (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I115185.php : benaderd 26 december 2025), "Ferdinandus Remmers (1767-1847)".