Stamboom Eijsermans » Catharina van Raak (-1835)

Persoonlijke gegevens Catharina van Raak 

  • Zij is geboren.
  • Ze werd gedoopt op 16 april 1766 in Hilvarenbeek.
    Doopakte Catharina van Raeck 16-04-1766 Hilvarenbeek

    GemeenteHilvarenbeek
    Brontypeboek
    Archiefnummer454
    ArchiefnaamDoop-, trouw- en begraafboeken van Hilvarenbeek 1587-1839
    Deelnummer4
    Bronnaamdoop- en trouwboek
    RegisternaamInv.nr. 04 - Hilvarenbeek - doopboek 1704-1772 en trouwboek 1710-1736 (rooms-katholieke parochie)
    Pagina136r
    PlaatsHilvarenbeek
    Datum16-04-1766

    KindCatharina van Raeck

    VaderJoannes Michael van Raeck

    MoederCatharina van Hoof
  • Zij is gedoopt.
  • Zij is overleden op 7 oktober 1835 in Tilburg.
    Overlijdensakte Catharina van Raak Tilburg

    GemeenteTilburg
    Brontypeboek
    RegisternaamOverlijdensregister 1835
    CodeTLB_O_1835
    Periode register1835
    Aktenummer236

    OverledeneCatharina van Raak
    GeboorteplaatsHilvarenbeek
    Plaats overlijdenTilburg
    Datum overlijden07-10-1835
    Geslachtv
    Leeftijd71 jaar

    RelatieJohannes de Kort

    VaderJohannes van Raak

    MoederCatharina Cornelia van Hoof
  • Een kind van Johannes van Raeck en Catharina Cornelia van Hoof
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 21 augustus 2012.

Gezin van Catharina van Raak

Zij is getrouwd met Johannes de Kort.

Zij zijn getrouwd

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Catharina van Raak?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Catharina van Raak

Catharina van Raak
-1835


Johannes de Kort
± 1765-????


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 7 oktober 1835 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noorden. Typering van het weer: half bewolkt bui onweer. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1835: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 30 januari » Poging tot moord op President van de Verenigde Staten Andrew Jackson. Dit is de eerste moordaanslag op een president van de VS.
    • 14 maart » Giovanni Schiaparelli, Italiaans astronoom, 'ontdekker' van de kanalen op de planeet Mars († 1910)
    • 5 mei » De eerste spoorweg op het Europees continent wordt in gebruik genomen tussen Brussel en Mechelen. De lijn was 20km lang.
    • 12 september » De dirigent Wilhelm Friedrich Wieprecht en de muziekinstrumentenbouwer Johann Gottfried Moritz vragen het patent aan voor hun "Bass Tuba" in F1.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Raak

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Raak.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Raak.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Raak (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I114044.php : benaderd 28 december 2025), "Catharina van Raak (-1835)".