De temperatuur op 23 september 1907 lag tussen 1,1 °C en 16,3 °C en was gemiddeld 8,6 °C. Er was 10,6 uur zonneschijn (87%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
21 februari » De veerboot SS Berlin breekt tijdens een storm in twee stukken op de pier van Hoek van Holland. 128 mensen komen om. Slechts zestien personen overleven de ramp.
2 mei » In België komt de regering Jules de Trooz aan de macht.
19 mei » Oprichting van de Finse voetbalbond, de Suomen Palloliitto.
31 augustus » De Brits-Russische Conventie vindt plaats, over problemen met Perzië, Afghanistan en Tibet.
17 oktober » De Scheveningse bomschuit Clara Johanna (SCH 1) loopt tijdens een zware storm op een zandbank voor de kust van Terschelling; er vallen 8 doden.
21 december » Bloedbad in de school Santa María in Iquique in Chili. 2200 mensen worden door het leger doodgeschoten.
Trouwdag 24 september 1934
De temperatuur op 24 september 1934 lag tussen 9,0 °C en 16,0 °C en was gemiddeld 12,8 °C. Er was 1,2 mm neerslag gedurende 1,3 uur. Er was 2,2 uur zonneschijn (18%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
23 februari » Leopold III wordt na de dood van zijn vader Albert I koning der Belgen.
14 maart » Dionigi Tettamanzi, Italiaans kardinaal-aartsbisschop van Milaan († 2017)
28 april » Oprichting van de Liechtensteinse voetbalbond.
3 juni » Anton Mussert wordt door Benito Mussolini in audiëntie ontvangen.
4 juli » In Amsterdam breekt het Jordaanoproer uit als reactie op de verlaging van de werklozensteun door het kabinet-Colijn
18 augustus » Karel Kaers wordt in Leipzig de jongste wereldkampioen wielrennen ooit.
Dag van overlijden 21 december 1994
De temperatuur op 21 december 1994 lag tussen -1,9 °C en 6,2 °C en was gemiddeld 1,9 °C. Er was 1,5 mm neerslag gedurende 0,9 uur. Er was 5,0 uur zonneschijn (65%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
14 maart » Brazilië belooft de voormalige Boliviaanse dictator, generaal Luis García Meza, op verzoek van Bolivia uit te leveren aan dit land.
1 april » Hongarije verzoekt om toetreding tot de Europese Unie.
1 mei » Formule 1 coureur Ayrton Senna verongelukt tijdens de Grand Prix van San Marino op het circuit van Imola.
7 juli » Het Roemeense parlement verhindert met een grote meerderheid een poging van de oppositie om een afzettingsprocedure tegen president Ion Iliescu te beginnen
21 augustus » In Algerije begint een dialoog tussen de regering van president Liamine Zéroual en vijf oppositiegroepen die in variërende mate positief staan tegenover het verboden fundamentalistische Front van Islamitische Redding (FIS).
1 november » De 14-jarige Venus Williams debuteert bij de proftennissters met een overwinning (6-3 en 6-4) op haar 26-jarige landgenote Shaun Stafford in de eerste ronde van het WTA-toernooi in Oakland.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I107527.php : benaderd 14 oktober 2026), "Johannes van Overdijk (1907-1994)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.