Stamboom Eijsermans » Joanna Maria van Opstal (1825-1872)

Persoonlijke gegevens Joanna Maria van Opstal 

  • Zij is geboren op 15 februari 1825 in Oisterwijk.
  • Zij is overleden op 28 augustus 1872 in Berkel-Enschot, zij was toen 47 jaar oud.
    Overlijdensakte Johanna Maria van Opstal Berkel-Enschot
    Gemeente Berkel-Enschot
    Brontype boek
    Registernaam Overlijdensregister 1872
    Code BKE_O_1872
    Periode register 1872
    Aktenummer 19

    Overledene Johanna Maria van Opstal
    Geboorteplaats Oisterwijk
    Plaats overlijden Berkel-Enschot
    Datum overlijden 28-08-1872
    Geslacht v
    Leeftijd 47

    Relatie Joannes Reijnen

    Vader Adriaan van Opstal

    Moeder Antoinetta van Zelst
  • Een kind van Adriaan van Opstal en Antoinetta van Zelst
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 16 mei 2011.

Gezin van Joanna Maria van Opstal

Zij is getrouwd met Joannes Reijnen.

Zij zijn getrouwd op 4 oktober 1849 te Berkel-Enschot, zij was toen 24 jaar oud.

Huwelijksakte Joannes Reijnen 04-10-1849 Berkel-Enschot
Gemeente Berkel-Enschot
Brontype boek
Registernaam Huwelijksregister 1849
Code BKE_H_1849
Periode register 1849
Aktenummer 3
Plaats Berkel-Enschot
Datum 04-10-1849
Diversen Eerdere partner bruidegom: Johanna Cornelia Appels.

Bruidegom Joannes Reijnen
Geboorteplaats Moergestel
Leeftijd 39

Bruid Johanna Maria van Opstal
Geboorteplaats Oisterwijk
Geboortedatum 15-02-1825
Leeftijd 24

Vader bruidegom Joannis Reijnen

Moeder bruidegom Petronella Teurlings

Vader bruid Adriaan van Opstaql

Moeder bruid Antoinetta van Eelst

Kind(eren):

  1. Catharina Reijnen  1853-???? 
  2. Huberta Reijnen  1859-1916 
  3. Arnolda Reijnen  1862-1899 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Joanna Maria van Opstal?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Joanna Maria van Opstal

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Joanna Maria van Opstal

Laurens van Opstal
± 1771-1831
Petrus van Selst
± 1766-????

Joanna Maria van Opstal
1825-1872

1849

Joannes Reijnen
± 1811-1864


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 februari 1825 lag rond de 6,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: half bewolkt dampig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1825: Bron: Wikipedia
    • 4 maart » John Quincy Adams wordt beëdigd als 6e president van de Verenigde Staten
    • 21 maart » Paus Leo XII creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse monnik Mauro Alberto Cappellari.
    • 25 augustus » Uruguay verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • 27 september » In Engeland rijdt de eerste passagierstrein, bestaande uit één wagon met passagiers, getrokken door een locomotief. George Stephenson is de machinist.
    • 27 september » Voor het eerst trekt een stoomlocomotief (de Locomotion No.1, bestuurd door George Stephenson) een passagierstrein vooruit.
  • De temperatuur op 4 oktober 1849 lag rond de 15,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: donder . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 21 november 1848 tot 1 november 1849 was er in Nederland het kabinet De Kempenaer - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. J.M. de Kempenaer (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1849: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 5 maart » Zachary Taylor wordt beëdigd als 12e President van de Verenigde Staten
    • 13 april » Hongarije wordt een republiek.
    • 5 juni » De Deense grondwet wordt getekend.
    • 1 juli » De eerste Belgische postzegel wordt uitgegeven, deze draagt de beeltenis van koning Leopold I.
    • 31 juli » Benjamin Chambers vindt het achterladerkanon uit.
    • 22 december » De executie van Fjodor Dostojevski wordt op het laatste moment afgeblazen.
  • De temperatuur op 28 augustus 1872 lag rond de 19,7 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De relatieve luchtvochtigheid was 58%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 januari 1871 tot 6 juli 1872 was er in Nederland het kabinet Thorbecke III met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • In het jaar 1872: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 26 maart » Bij Owens Valley (Californië) ontstaat een aardverschuiving over 50 kilometer lengte.
    • 9 april » Samuel R. Percy verkrijgt octrooi op melkpoeder.
    • 10 mei » Victoria Woodhull wordt de eerste vrouw die wordt genomineerd voor president van de Verenigde Staten.
    • 30 november » Eerste voetbalinterland ooit, gespeeld op Hamilton Crescent, Glasgow, tussen Schotland en Engeland, eindigt in 0-0 ten overstaan van 4.000 toeschouwers.
    • 9 december » P.B.S. Pinchback wordt de eerste zwarte gouverneur van een Amerikaanse staat.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia

  • 1810 » Filippo Carandini (81), Italiaans curiekardinaal
  • 1862 » Albrecht Adam (76), Duits kunstschilder
  • 1903 » Frederick Olmsted (81), Amerikaans tuinarchitect (ontwerper van het Central Park in New York)
  • 1916 » Vitus Bruinsma (65), Fries natuurwetenschapper en politicus
  • 1919 » Louis Botha (56), Boerenleider in Zuid-Afrika
  • 1935 » Anton Handlirsch (70), Oostenrijks entomoloog

Over de familienaam Van Opstal


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I106221.php : benaderd 28 december 2025), "Joanna Maria van Opstal (1825-1872)".