Stamboom Eijsermans » Wilhelmus Adrianus de Nas (1879-1954)

Persoonlijke gegevens Wilhelmus Adrianus de Nas 

  • Hij is geboren op 10 september 1879 in Utrecht.
    Geboorteakte Utrecht 10 september 1879

    Toegangnr: 481
    Inventarisnr: 124
    Gemeente: Utrecht
    Soort akte: Geboorteakte
    Aktenummer: 1737
    Aangiftedatum: 10-09-1879

    kind
    Naam: Wilhelmus Adrianus de Nas
    Geslacht: M
    Geboortedatum: 10-09-1879
    Geboorteplaats: Utrecht
    vader
    Naam: Gerrit de Nas

    moeder
    Naam: Wilhelmina Lankhout
  • Registratie van geboorte op 10 september 1879.Bron 1
  • Hij is overleden op 27 april 1954 in Utrecht, hij was toen 74 jaar oud.
    Overlijdensakte Utrecht 29 april 1954
    Toegangnr: 1221-1
    Inventarisnr: 1982
    Gemeente: Utrecht
    Soort akte: Overlijdensakte
    Aktenummer: 886
    Aangiftedatum: 29-04-1954

    overledene
    Naam: Wilhelmus Adrianus de Nas
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 27-04-1954
    Leeftijd: 74
    Overlijdensplaats: Utrecht
    vader
    Naam: Gerrit de Nas

    moeder
    Naam: Wilhelmina Lankhout
    partner
    Naam: Elisabeth Thomkins
    Relatie: weduwnaar van
  • Registratie van overlijden op 29 april 1954.Bron 2
  • Een kind van Gerrit de Nas en Wilhelmina Lankhout
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 14 september 2017.

Gezin van Wilhelmus Adrianus de Nas

Hij is getrouwd met Elisabeth Thomkins.

Zij zijn getrouwd op 11 mei 1904 te Utrecht, hij was toen 24 jaar oud.

54. Detail resultaat:
BronBurgerlijke stand - Huwelijk (Bruidegom)
ArchieflocatieHet Utrechts Archief

AlgemeenToegangnr: 463
Inventarisnr: 520
Gemeente: Utrecht
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 222
Datum: 11-05-1904
BruidegomWilhelmus Adrianus de Nas
Leeftijd: 24
Geboorteplaats: Utrecht circa 1880
BruidElisabeth Thomkins
Leeftijd: 23
Geboorteplaats: Utrecht circa 1881
Vader bruidegomGerrit de Nas
Moeder bruidegomWilhelmina Lankhout
Vader bruidDirk Joseph Thomkins
Moeder bruidElisabeth Vernee

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Wilhelmus Adrianus de Nas?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Wilhelmus Adrianus de Nas

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Wilhelmus Adrianus de Nas

Gerrit de Nas
1847-1902

Wilhelmus Adrianus de Nas
1879-1954

1904

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteakte
  2. Overlijdensakte

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 10 september 1879 lag rond de 15,7 °C. Er was 4 mm neerslag. De winddruk was 10 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 79%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1879: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 22 januari » De Zoeloes verslaan de Britten in de Slag bij Isandlwana.
    • 3 februari » Joseph Swan demonstreert de eerste gloeilamp met een gloeidraad van koolstof.
    • 14 maart » Albert Einstein, Duits theoretisch fysicus († 1955)
    • 19 april » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC St. Gallen.
    • 15 september » In Haarlem wordt de eerste voetbalclub van Nederland opgericht, door de 14-jarige Pim Mulier. Hij noemt de club HFC, de Haarlemsche Football Club.
    • 21 oktober » Eerste demonstratie van de gloeilamp door Thomas Edison.
  • De temperatuur op 11 mei 1904 lag tussen 1,1 °C en 11,3 °C en was gemiddeld 7,7 °C. Er was 4,5 uur zonneschijn (29%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1904: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,4 miljoen inwoners.
    • 4 februari » De stoomtrawler Judith uit Vlaardingen vergaat, 9 doden.
    • 12 februari » In Amsterdam wordt de eerste tentoonstelling van de Rijwiel- en Automobielindustrie (RAI) geopend.
    • 17 februari » Première van de opera Madama Butterfly van Giacomo Puccini in het Teatro alla Scala in Milaan.
    • 1 mei » België en Frankrijk spelen beide de eerste voetbalinterland uit hun geschiedenis en spelen in Brussel met 3-3 gelijk.
    • 8 oktober » Een zware storm raast langs de Nederlandse kust. Verscheidene vissersvaartuigen zinken. Alleen uit Urk al komen 14 vissers om het leven.
    • 5 november » De Engelse atleet Alfred Shrubb vestigt het werelduurrecord atletiek in Glasgow: in één uur tijd loopt hij 18742 m.
  • De temperatuur op 27 april 1954 lag tussen 3,4 °C en 10,3 °C en was gemiddeld 6,8 °C. Er was 9,9 uur zonneschijn (68%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1954: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,6 miljoen inwoners.
    • 29 mei » Start van de allereerste Bilderberg-conferentie, die op initiatief van prins Bernhard plaatsvindt in hotel De Bilderberg in de bossen van Oosterbeek bij Arnhem.
    • 6 juni » Standard Luik wint voor de eerste keer in de clubgeschiedenis de Belgische voetbalbeker door RC Mechelen KM in de finale met 3-1 te verslaan.
    • 23 augustus » Vliegtuigongeluk in zee bij Bergen (Noord-Holland) met 21 doden tot gevolg.
    • 5 september » Nabij Shannon Airport in Ierland verongelukt KLM-vlucht 633.
    • 29 november » De immigratiefaciliteiten op Ellis Island in de haven van New York worden gesloten. Vanaf 1892 waren meer dan 12 miljoen immigranten via Ellis Island de Verenigde Staten binnengekomen.
    • 2 december » De Amerikaanse Senaat besluit met 65 tegen 22 senator Joseph McCarthy te veroordelen wegens "gedrag dat de Senaat in opspraak dreigt te brengen".


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Nas

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Nas.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Nas.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Nas (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I102658.php : benaderd 13 februari 2026), "Wilhelmus Adrianus de Nas (1879-1954)".