Stamboom Eijsermans » Henricus Josephus Naaijkens (1776-1862)

Persoonlijke gegevens Henricus Josephus Naaijkens 

  • Hij werd gedoopt op 9 april 1776 in Hilvarenbeek.
    Doopakte Henricus Josephus Naijkens 09-04-1776 Hilvarenbeek

    GemeenteHilvarenbeek
    Brontypeboek
    Archiefnummer454
    ArchiefnaamDoop-, trouw- en begraafboeken van Hilvarenbeek 1587-1839
    Deelnummer5
    Bronnaamdoopboek
    Registernaam05 doopboek 1773-1797 (RK)
    Periode register1773-1797
    Pagina16v
    PlaatsHilvarenbeek
    Datum09-04-1776

    KindHenricus Josephus Naijkens

    VaderCornelius Naijkens

    MoederPetronilla Dispa
  • Opleiding: in het jaar 1822 Kan schrijven.Bron 1
    handtekening hthendrikusjosephusnaaijkens1.179.001.08061822
    htnaaijkensh1179.18221126
  • Hij is overleden op 10 juni 1862 in Goirle.
    Overlijdensakte Hendrikus Josephus Naaijkens Goirle

    GemeenteGoirle
    Brontypeboek
    RegisternaamOverlijdensregister 1862
    CodeGLE_O_1862
    Periode register1862
    Aktenummer16

    OverledeneHendrikus Josephus Naaijkens
    GeboorteplaatsHilvarenbeek
    Plaats overlijdenGoirle
    Datum overlijden10-06-1862
    Geslachtm
    Leeftijd86

    RelatieJohanna van Dun

    VaderCornelis Naaijkens

    MoederPetronella Dispa
  • Een kind van Cornelis Naaijkens en Petronella Dispa
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 5 januari 2012.

Gezin van Henricus Josephus Naaijkens

Hij is getrouwd met Joanna van Dun.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 10 februari 1806 te Goirle.

Getuigen: Adriana van Ostaijen en Joanna Sebregs.
ROLE bruidegom, DATE 10 FEB 1806, PAGE Pg.130r, ROLE bruid, DATE 10 FEB 1806, PAGE Pg.130r

Kind(eren):

  1. Henricus Naaijkens  1813-1813
  2. Adrianus Naaijkens  1816-1885
  3. Willem Naaijkens  1818-1829
  4. Ida Naaijkens  1822-1891
  5. Jacobus Naaijkens  1825-1865 


Notities over Henricus Josephus Naaijkens

woont in 1822 op nummer 47 en staat als particulier omschreven
staat in 1822 omschreven als grutter
In 1825 staat Hendrikus J. als grutter op nummer 47.
In 1821 is Hendrikus grutter op nummer 47.
In 1829 staat HJ als bakker op nummer 47 te Goirle.
In 1834 staat HJ als winkelier.
Hendrikus en zijn gezin wonen en werken op huisnummer 47 (situatie 1829) waar hij ondermeer grutter en bakker is. Dit pand, omschreven als huis en werf in de huidige kerkstraat schuin tegenover de kerk, met als cadasternummer B02-387(zie document) staat in 1829 nog op naam van de Weduwe Laurentius van Dun oftewel Ida van Besouw met haar meisjesnaam. Zij is de moeder van Joanna van Dun, de vrouw van Hendrikus Naaijkens. Ook haar in 1821 overleden echtgenoot Laurens van Dun was reeds winkelier en daarnaast ook handelaar in kaatsballen. We vinden dezelfde Laurens van Dun ook als school-kerk- en brandmeester en tabaksverkoper (debitant a tabac).
Aangezien de Weduwe Laurentius van Dun in 1829 nog eigenares is staat zij in 1829 als hoofdbewoonster en telt dan met haarzelf inbegrepen 11 gezinsleden. Hieronder valt het complete gezin van Hendrikus Naaijkens haar schoonzoon.
Een ander feit is dat de broer van Ida van Besouw, Gerardus van Besouw, gehuwd is met de zuster van Laurens van Dun, Marie van Dun. Zij wonen ook bijna naast elkaar, tussen de twee echtparen zit er alleen de kleine woning van kleermaker Johannes Wagtmans.
De relaties tussen kleermaker Wagtmans en Ida van Besouw zijn zeker goed; in 1821 bijvoorbeeld is Johannes nog getuige bij de overlijdensaangifte van de overleden man van Marie van Besouw, Laurentius van Dun.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Henricus Josephus Naaijkens?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Henricus Josephus Naaijkens

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Henricus Josephus Naaijkens


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. 1822

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 9 april 1776 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1776: Bron: Wikipedia
    • 4 juli » Uitroeping van de onafhankelijkheid van de Verenigde Staten met de aanname van de Amerikaanse Onafhankelijkheidsverklaring door het Nationaal Congres.
    • 2 augustus » Officiële ondertekening van de Onafhankelijkheidsverklaring in de VS.
    • 16 november » De Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden biedt de Amerikanen als eerste land ter wereld hulp in hun Onafhankelijkheidsoorlog.
  • De temperatuur op 10 februari 1806 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1806: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » De Franse republikeinse kalender wordt afgeschaft. De gregoriaanse kalender wordt opnieuw ingevoerd.
    • 5 juni » De Bataafse Republiek wordt het Koninkrijk Holland.
    • 6 augustus » Het Heilige Roomse Rijk wordt ontbonden.
    • 25 augustus » Voor één jaar de nationale feestdag van het door Napoleon ingestelde Koninkrijk Holland.
    • 15 december » Het leger van Napoleon Bonaparte bezet Warschau.
  • De temperatuur op 10 juni 1862 lag rond de 17,0 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 70%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1862: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 27 juni » Slag bij Gaines'Mill tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog. Beslissende Zuidelijke overwinning en redding van Richmond.
    • 1 juli » Stichting van de Russische Staatsbibliotheek in Moskou.
    • 10 juli » Canonisatie van de HH. Paulus Miki en gezellen ("de 26 martelaren van Nagasaki").
    • 9 augustus » Première van de opera Béatrice et Bénédict van Hector Berlioz in Baden-Baden.
    • 23 oktober » Troonsafstand van koning Otto I van Griekenland
    • 8 december » Met het Verdrag van Dappes vindt er een grenscorrectie plaats tussen Frankrijk en Zwitserland.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Naaijkens


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I102462.php : benaderd 26 december 2025), "Henricus Josephus Naaijkens (1776-1862)".