De temperatuur op 16 november 1915 lag tussen -3,1 °C en 6,1 °C en was gemiddeld 1,8 °C. Er was 1,3 mm neerslag. Er was 3,5 uur zonneschijn (40%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
19 januari » Georges Claude krijgt octrooi op de neonlamp.
27 januari » De Verenigde Staten bezetten Haïti.
14 maart » Sewraam Rambaran Mishre, Surinaams politicus († 1964)
17 april » Op 17 april 1915 werden zware mijnladingen onder de Duitse stellingen op Hill 60 tot ontploffing gebracht, het begin van de Tweede Slag om Ieper
24 mei » Italië verklaart de Oostenrijk-Hongaarse Dubbelmonarchie de oorlog.
14 september » De gemeente Amsterdam stelt de Gemeentelijken Woningdienst in, met Arie Keppler als directeur, die wordt belast met het aanpakken van de woningnood en van de krottenwijken in de binnenstad.
Dag van overlijden 28 oktober 1988
De temperatuur op 28 oktober 1988 lag tussen 4,8 °C en 14,6 °C en was gemiddeld 10,3 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 1,2 uur zonneschijn (12%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
2 januari » Het Nederlandse televisieprogramma De Eerste de Beste met Walter Tiemessen en Tom Blom zendt de eerste rechtstreekse domino-uitzending uit.
11 mei » KV Mechelen wint in Straatsburg de Europa Cup voor bekerwinnaars door in de finale Ajax te verslaan met 1-0 door een doelpunt van Piet den Boer.
24 mei » Het Nederlands voetbalelftal hapert in de aanloop naar het EK voetbal 1988. Bulgarije is in De Kuip met 2-1 te sterk in een oefeninterland.
24 juli » De Spaanse wielrenner Pedro Delgado wint de 75 editie van de Ronde van Frankrijk.
2 augustus » De bouw van Euro Disney Resort wordt gestart.
21 december » 270 mensen komen om als een vliegtuig tijdens Pan Am vlucht 103 explodeert en neerstort op Lockerbie (Schotland). De aanslag leidt tot een jarenlange boycot van Libië.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Wilma During, "Stamboom During, van der Kolk, van den Bosch, Prins, Stegeman, Molenaar, Bos", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-during/R3947.php : benaderd 26 september 2026), "Jan Jonker (1915-1988)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.