Stamboom Dunning » Harm van der Molen (1878-1944)

Persoonlijke gegevens Harm van der Molen 

Bron 1

Gezin van Harm van der Molen

Hij is getrouwd met Martje Weerdt.

Zij zijn getrouwd op 18 november 1903 te Uithuizermeeden, Nederland, hij was toen 25 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):

  1. Hendrik van der Molen  1912-1998 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Harm van der Molen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Harm van der Molen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Harm van der Molen

Harm van der Molen
1878-1944

1903

Martje Weerdt
1879-1958


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. van der Molen Web Site, Menze van der Molen, Harm van der Molen, 16 oktober 2012
      Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen
      Stamboom op MyHeritage.com
      Familiesite: van der Molen Web Site
      Stamboom: van der Molen Family Tree
    2. Genlias
      Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
      Archieflocatie Groninger Archieven
      Algemeen Gemeente: Uithuizermeeden
      Soort akte: Huwelijksakte
      Aktenummer: 22
      Datum: 18-11-1903
      Bruidegom Harm van der Molen
      Geboorteplaats: Uithuizermeeden
      Bruid Martje Weerdt
      Geboorteplaats: Zijldijk
      Vader bruidegom Jan van der Molen
      Moeder bruidegom Pieterke Rondhuis
      Vader bruid Jan Weerdt
      Moeder bruid Jantje Wemeijer
      Nadere informatie beroep bruidegom: boerenknecht; beroep bruid: dienstmeid; beroep vader bruidegom.: daglooner; beroep vader bruid: daglooner; bruidegom 25 jaar; bruid 24 jaar; wettiging 1 kind
      Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
      Archieflocatie Drents Archief
      Algemeen Toegangnr: 0166.015
      Inventarisnr: 1908
      Gemeente: Meppel
      Soort akte: Huwelijksakte
      Aktenummer: 70
      Datum: 07-11-1908
      Bruidegom Arend Snijder
      Geboorteplaats: Meppel
      Bruid Karsje Koster
      Geboorteplaats: De Wijk
      Vader bruidegom Jan Snijder
      Moeder bruidegom Arendina Jansen
      Vader bruid Roelof Koster
      Moeder bruid Margje Nijenbrink
      Nadere informatie bruidegom: 28 jaar.; bruid: 29 jaar.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 27 september 1878 lag rond de 16,0 °C. De winddruk was 7 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 69%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
    • In het jaar 1878: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 3 maart » Bulgarije herneemt zijn onafhankelijkheid van het Ottomaanse Rijk.
      • 4 maart » Herstel van de rooms-katholieke bisschoppelijke hiërarchie in Schotland door oprichting van het aartsbisdom Saint Andrews en Edinburgh met vier bisdommen en het aartsbisdom Glasgow zonder suffragaan-bisdommen.
      • 3 april » Het Rotterdamsch Nieuwsblad verschijnt voor het eerst.
      • 4 mei » De fonograaf wordt voor het eerst gedemonstreerd.
      • 2 juli » Eerste Varsity (roeien).
      • 13 juli » Het Congres van Berlijn maakt Servië onafhankelijk.
    • De temperatuur op 18 november 1903 lag tussen -2,9 °C en 6,8 °C en was gemiddeld 1,7 °C. Er was 4,3 uur zonneschijn (49%). Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • In het jaar 1903: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,3 miljoen inwoners.
      • 11 maart » België - Priester Adolf Daens houdt in het Parlement een toespraak tegen de Katholieke partij.
      • 15 maart » De eerste Turkse voetbalclub, Beşiktaş JK, wordt opgericht.
      • 3 mei » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub Heracles Almelo
      • 2 augustus » Onsuccesvolle opstand van de Macedoniërs tegen het Ottomaanse Rijk.
      • 15 september » Drie schepen uit Arnemuiden vergaan tijdens stormweer, 10 vissers verdrinken.
      • 1 oktober » Oprichting van de Duitse voetbalclub SV Babelsberg 03.
    • De temperatuur op 2 februari 1944 lag tussen 7,0 °C en 10,3 °C en was gemiddeld 9,5 °C. Er was 3,2 mm neerslag gedurende 5,8 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
      • 27 januari » Na twee jaar wordt het beleg van Leningrad opgeheven.
      • 22 februari » Het centrum van Nijmegen wordt getroffen door een bombardement door Amerikaanse vliegers die denken dat het de Duitse stad Kleef is. Er vallen ongeveer 800 doden en de binnenstad wordt grotendeels weggevaagd.
      • 13 april » Crash van een B-17 bommenwerper te Berismenil (La roche en ardenne)
      • 17 juni » IJsland wordt een parlementaire republiek naar Scandinavisch model, onafhankelijk van de overige Scandinavische landen.
      • 11 september » Bij een RAF-bombardement op Darmstadt komen zo'n 11.500 mensen om.
      • 25 september » De bevrijding van Helmond tijdens de Tweede Wereldoorlog.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van der Molen


    De publicatie Stamboom Dunning is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Hans Dunning, "Stamboom Dunning", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-dunning/R9532.php : benaderd 16 oktober 2026), "Harm van der Molen (1878-1944)".