De temperatuur op 22 februari 1875 lag rond de 1,1 °C. De winddruk was 7 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 60%. Bron: KNMI
Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
15 maart » Paus Pius IX creëert elf nieuwe kardinalen, onder wie de Poolse oud-nuntius in België Mieczyslaw Ledóchowski en de Belgische aartsbisschop van Mechelen Victor Augustus Dechamps.
30 april » Inwijding van Begraafplaats Sint Barbara in Utrecht.
20 mei » De Meterconventie wordt getekend.
8 september » Oprichting van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door de Duitse priester Arnold Janssen.
23 september » William Bonney ("Billy the Kid") wordt voor de eerste keer gearresteerd.
13 oktober » In Deventer wordt de sportclub Utile Dulci opgericht, tegenwoordig de oudste nog bestaande veldsportvereniging van Nederland.
Trouwdag 27 augustus 1898
De temperatuur op 27 augustus 1898 lag rond de 19,7 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 80%. Bron: KNMI
13 januari » De beroemde open brief J'accuse van Émile Zola tegen de president van de Franse republiek verschijnt in het dagblad L'Aurore.
15 februari » Het slagschip Maine wordt tot zinken gebracht in de haven van Havana. Begin van de Spaans-Amerikaanse Oorlog
30 mei » Ontdekking van krypton door Morris Travers.
6 september » Koningin Wilhelmina wordt ingehuldigd in de Nieuwe Kerk te Amsterdam.
10 september » Opening van het stadion Roker Park in de Engelse stad Sunderland.
10 december » In Parijs wordt een verdrag getekend waarmee officieel een einde komt aan de oorlog tussen Spanje en de Verenigde Staten.
Dag van overlijden 23 juli 1958
De temperatuur op 23 juli 1958 lag tussen 10,7 °C en 16,8 °C en was gemiddeld 13,6 °C. Er was 0,8 mm neerslag gedurende 1,0 uur. Er was 6,3 uur zonneschijn (39%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
4 januari » Spoetnik 1 valt na 92 dagen in de ruimte terug op aarde.
7 januari » Laatste stoomlocomotief in reguliere dienst in Nederland.
13 januari » De Smurfenstrip wordt voor het eerst uitgebracht.
31 januari » De Explorer 1 is de eerste succesvolle Amerikaanse satellietlancering.
2 augustus » Zeezender Radio Mercur begint met haar officiële programma's.
28 oktober » Angelo Giuseppe Roncalli wordt paus en neemt de naam paus Johannes XXIII.
Dag van begraven 28 juli 1958
De temperatuur op 28 juli 1958 lag tussen 15,8 °C en 22,9 °C en was gemiddeld 18,1 °C. Er was 2,2 mm neerslag gedurende 2,7 uur. Er was 2,2 uur zonneschijn (14%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
4 januari » Spoetnik 1 valt na 92 dagen in de ruimte terug op aarde.
24 mei » Martin Schröder richt een Nederlandse luchtvaartmaatschappij op. Eerst Martin's Air Charter geheten wordt deze later omgedoopt tot Martinair.
29 juni » Encycliek Ad Apostolorum Principis van Paus Pius XII over het communisme en de Kerk in China.
21 juli » Zwemster Dawn Fraser uit Australië brengt in Cardiff haar eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag op 1.01,4.
17 september » De eerste aflevering van Pipo de Clown verschijnt op de Nederlandse televisie.
10 november » Sam Cooke en Lou Rawls raken gewond tijdens een auto-ongeluk in de buurt van Marion, Arkansas, waarbij de chauffeur van hun auto om het leven komt.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Dunning, "Stamboom Dunning", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-dunning/R8699.php : benaderd 13 oktober 2026), "Grietje Bathoorn (1875-1958)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.