Stamboom Dunning » Hendrik Aberson (1873-1938)

Persoonlijke gegevens Hendrik Aberson 


Gezin van Hendrik Aberson

Hij is getrouwd met Gezina Maria Geertruida Bijkerk.

Zij zijn getrouwd op 17 september 1903 te Steenwijk, Nederland, hij was toen 29 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Gerrit Jan Aberson  1905-1954 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik Aberson?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik Aberson

Hendrik Aberson
1873-1938

1903

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 14 oktober 1873 lag rond de 12,0 °C. Er was 0.8 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 85%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • In het jaar 1873: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 28 februari » Armauer Hansen ontdekt de bacil die verantwoordelijk is voor de ziekte lepra
    • 4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
    • 26 maart » Nederland stelt de sultan van Atjeh een ultimatum, zie Atjehoorlog.
    • 1 april » Het Britse stoomschip Atlantic zinkt voor de kust van Nova Scotia, 547 mensen komen om.
    • 20 mei » Levi Strauss en Jacob Davis krijgen patent op de spijkerbroek.
    • 27 oktober » Joseph Glidden vraagt octrooi aan op prikkeldraad.
  • De temperatuur op 17 september 1903 lag tussen 4,9 °C en 16,0 °C en was gemiddeld 10,4 °C. Er was 6,2 uur zonneschijn (49%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1903: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,3 miljoen inwoners.
    • 27 mei » Opening nieuwe Koopmansbeurs van Amsterdam (Beurs van Berlage) door Koningin Wilhelmina
    • 4 augustus » Kardinaal Giuseppe Sarto wordt gekozen tot Paus Pius X.
    • 30 augustus » Oprichting van de "Harley-Davidson Motor Company".
    • 3 oktober » In Rotterdam worden de eerste twee droogdokken in gebruik genomen.
    • 31 oktober » Eerste opvoering van Rose Bernd van Gerhart Hauptmann.
    • 31 oktober » Opening van Hampden Park, een voetbalstadion in de Schotse hoofdstad Glasgow.
  • De temperatuur op 15 oktober 1938 lag tussen 6,8 °C en 16,4 °C en was gemiddeld 10,7 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 5,7 uur zonneschijn (53%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1938: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,6 miljoen inwoners.
    • 11 maart » Na chantage van Hitler en om een oorlog met nazi-Duitsland te vermijden treedt Oostenrijks kanselier Kurt von Schuschnigg af.
    • 26 mei » Adolf Hitler legt in Wolfsburg de eerste steen voor de fabriek van de "Kraft durch Freude"-wagen, het huidige Volkswagen.
    • 11 juni » België wordt opgeschud door de aardbeving bij Zulzeke met een sterkte van 5,6 op de schaal van Richter.
    • 31 juli » De Britse stoomlocomotief Mallard bereikt een snelheid van 202,7 km/h, een record dat zestig jaar zou stand houden.
    • 9 oktober » Demonstratie van de eerste hoogtemeter op basis van radiogolven, in New York.
    • 31 december » De Amerikaan Rolla Neil Harger ontwikkelt de Drunkometer, een apparaat dat sporen van alcohol in adem kan detecteren.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Aberson

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Aberson.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Aberson.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Aberson (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Dunning is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Dunning, "Stamboom Dunning", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-dunning/R7726.php : benaderd 18 oktober 2026), "Hendrik Aberson (1873-1938)".