Stamboom Dunning » Willem Roelof Oosterhuis (1905-1990)

Persoonlijke gegevens Willem Roelof Oosterhuis 


Gezin van Willem Roelof Oosterhuis

Hij is getrouwd met Jantje Tienstra.

Zij zijn getrouwd op 28 november 1946, hij was toen 41 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Willem Roelof Oosterhuis?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Willem Roelof Oosterhuis

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Willem Roelof Oosterhuis

Willem Roelof Oosterhuis
1905-1990

1946

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 13 juni 1905 lag tussen 9,6 °C en 22,7 °C en was gemiddeld 16,6 °C. Er was 14,5 uur zonneschijn (87%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
      • 26 januari » Een werknemer van de Premiermijn in Zuid-Afrika vindt de Cullinan, de grootste diamant uit de geschiedenis.
      • 1 juni » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Sporting Gijón.
      • 30 juni » Albert Einstein stuurt het artikel "Zur Elektrodynamik bewegter Körper" in, waarin hij de speciale relativiteitstheorie introduceert. Het wordt op 26 september gepubliceerd.
      • 24 augustus » Wielrenner Lucien Petit-Breton scherpt het zeven jaar oude werelduurrecord aan tot 41 kilometer en 110 meter.
      • 26 september » De speciale relativiteitstheorie van Albert Einstein wordt gepubliceerd in het tijdschrift Annalen der Physik.
      • 20 oktober » Oprichting van de Turkse voetbalclub Galatasaray SK.
    • De temperatuur op 28 november 1946 lag tussen 4,8 °C en 9,4 °C en was gemiddeld 7,4 °C. Er was 0,9 uur zonneschijn (11%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
    • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
    • In het jaar 1946: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,3 miljoen inwoners.
      • 6 februari » Het Dagblad van het Oosten verschijnt weer als zelfstandige krant. Het Parool trekt zich terug uit de regio en de lezers van de Nieuwe Twentsche en Almelosche Courant stappen grotendeels over naar het Dagblad van het Oosten.
      • 24 februari » Juan Perón wordt gekozen als president van Argentinië.
      • 26 februari » Oprichting JOVD.
      • 17 april » Syrië wordt onafhankelijk van Frankrijk.
      • 7 oktober » Opening van het Qemal Stafastadion in Tirana, Albanië.
      • 16 oktober » De doodvonnissen van het Proces van Neurenberg worden voltrokken.
    • De temperatuur op 28 oktober 1990 lag tussen 7,8 °C en 11,6 °C en was gemiddeld 10,0 °C. Er was 17,5 mm neerslag gedurende 9,4 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
    • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
    • In het jaar 1990: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 14,9 miljoen inwoners.
      • 8 april » Wielrenner Eddy Planckaert wint de 88e editie van Parijs-Roubaix.
      • 7 juni » In Zuid-Afrika heft president Frederik Willem de Klerk de vier jaar oude noodtoestand in heel het land op, uitgezonderd in de provincie Natal. Nelson Mandela noemt dit "een overwinning voor alle Zuid-Afrikanen, zwart en blank".
      • 7 juli » De Amerikaanse tennisster Martina Navrátilová sleept haar negende overwinning binnen op Wimbledon in het enkelspel: een absoluut record. Ze wint de finale van haar landgenote Zina Garrison met 6-4 en 6-1.
      • 8 juli » West-Duitsland wint in Italië de wereldtitel door titelverdediger Argentinië in de finale van het WK voetbal met 1-0 te verslaan.
      • 10 juli » Op het achtentwintigste congres van de Communistische Partij in Moskou wordt Michael Gorbatsjov herkozen tot partijleider.
      • 10 juli » Wit-Rusland wordt onafhankelijk.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia

    • 1977 » Theo Eerdmans (55), Nederlands quizmaster, journalist en auteur
    • 1986 » John Braine (64), Engels schrijver
    • 1986 » Marga Klompé (74), Nederlands politica, eerste vrouwelijke minister
    • 1997 » Klaus Wunderlich (66), Duits (elektronisch) organist
    • 1998 » Ted Hughes (68), Engels dichter en kinderboekenschrijver
    • 2002 » Rudi Kross (64), Surinaams journalist en schrijver

    Over de familienaam Oosterhuis


    De publicatie Stamboom Dunning is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Hans Dunning, "Stamboom Dunning", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-dunning/R1656.php : benaderd 18 oktober 2026), "Willem Roelof Oosterhuis (1905-1990)".