De temperatuur op 19 april 1923 lag tussen 0,6 °C en 14,3 °C en was gemiddeld 8,3 °C. Er was 6,6 uur zonneschijn (47%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
13 juli » In de heuvels boven Los Angeles worden de vijftien meter hoge letters 'Hollywoodland' geplaatst. Deze reclame-uiting van een projectontwikkelaar groeide uit tot een symbool voor de glamourstad Hollywood. Eind jaren 40 verdwenen de laatste vier letters.
29 oktober » Stichting van de republiek Turkije.
1 november » In Antwerpen wordt het Bosuilstadion geopend met een galawedstrijd tussen België en Engeland.
6 november » Jacob Schick verkrijgt een octrooi op 's werelds eerste elektrische scheerapparaat.
9 november » Bierkellerputsch / Hitlerputsch in München, eerste en mislukte poging van Adolf Hitler en zijn nazi's om de macht in Duitsland te grijpen (in de nacht van 8 op 9 november).
23 november » Eerste officiële en regelmatige uitzendingen van Radio Belgique.
Trouwdag 8 november 1947
De temperatuur op 8 november 1947 lag tussen 6,6 °C en 12,1 °C en was gemiddeld 9,1 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
2 februari » Edwin Land geeft de eerste demonstratie van de polaroidcamera.
19 februari » Vlag van Drenthe wordt aangenomen.
14 maart » Billy Crystal, Amerikaans acteur
25 maart » Splitsing van Schotland in twee Rooms-katholieke kerkprovincies: het bestaande Aartsbisdom Saint Andrews en Edinburgh met vier bisdommen en het Aartsbisdom Glasgow met twee nieuwe bisdommen (het Bisdom Motherwell en het Bisdom Paisley).
15 april » Oprichting van de Radio Nederland Wereldomroep.
21 juli » Begin van de eerste politionele actie in Nederlands-Indië.
Dag van overlijden 13 februari 2009
De temperatuur op 13 februari 2009 lag tussen 0,4 °C en 3,0 °C en was gemiddeld 1,7 °C. Er was 2,3 mm neerslag gedurende 4,3 uur. Er was 0,3 uur zonneschijn (3%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
15 januari » Een vliegtuig met 155 passagiers dreigt direct na het opstijgen te crashen in New York ten gevolge van een aanvaring met vogels in beide motoren. De piloot, Captain Chesley "Sully" Sullenberger landt in de Hudson, waardoor alle passagiers overleven en New York een ramp bespaard blijft.
24 januari » Zeker dertien burgers en een politieagent komen om het leven door een zelfmoordaanslag in de Somalische hoofdstad Mogadishu.
16 september » Als protest op de lage melkprijzen gieten melkboeren 3 miljoen liter melk uit in het Waalse Ciney.
27 oktober » De Wablieft-prijs gaat naar twee Vlaamse ziekenfondsen omdat zij in de communicatie met hun leden overgestapt zijn van ambtelijke (officiële) taal naar "klare taal".
4 november » Ivo Opstelten wordt beëdigd als interim-burgemeester van Tilburg.
29 november » Somalische piraten kapen een Griekse supertanker, de meer dan driehonderd meter lange Maran Centaurus met 28 bemanningsleden aan boord.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Dunning, "Stamboom Dunning", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-dunning/R1355.php : benaderd 18 oktober 2026), "Henderieka Meelker (1923-2009)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.