De temperatuur op 7 september 1909 lag tussen 10,0 °C en 16,8 °C en was gemiddeld 12,9 °C. Er was 5,3 mm neerslag. Er was 7,1 uur zonneschijn (54%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
15 januari » De (Koninklijke) Vereniging De Friesche Elf Steden wordt opgericht.
2 februari » In de Franse krant Le Figaro publiceert de Italiaanse schrijver Filippo Tommasso Marinetti zijn futuristisch manifest: een loflied op de dynamiek van het machinetijdperk.
24 juni » Oprichting van de Chileense voetbalclub CD Everton in Viña del Mar.
26 juli » In Catalonië begint de Tragische week, een opstand die hardhandig wordt neergeslagen.
12 september » De Duitser Max Wolf maakt de eerste fotografische opname van de komeet Halley.
7 december » Leo Baekeland verkrijgt octrooi op bakeliet.
Trouwdag 22 mei 1942
De temperatuur op 22 mei 1942 lag tussen 4,7 °C en 17,5 °C en was gemiddeld 11,9 °C. Er was 12,8 uur zonneschijn (80%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
20 januari » De nazi's beslissen op de Wannseeconferentie over de 'Endlösung der Judenfrage' ('oplossing van het Jodenvraagstuk').
22 januari » Sietze de Groot wint de achtste Elfstedentocht.
19 februari » Tweede Wereldoorlog: Ongeveer 150 Japanse oorlogsvliegtuigen vallen Darwin in Australië aan.
5 april » Japanse strijdkrachten voeren een bombardement op Colombo en de marinebasis daar uit, maar de geallieerde schepen hadden al op 30 maart de haven verlaten.
9 april » Tweede Wereldoorlog: in Kamp Amersfoort worden 77 krijgsgevangen soldaten uit de Sovjet-Unie gefusilleerd.
9 augustus » Mahatma Gandhi wordt gearresteerd.
Dag van overlijden 27 mei 1994
De temperatuur op 27 mei 1994 lag tussen 8,4 °C en 13,4 °C en was gemiddeld 10,7 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 0,9 uur. Er was 2,6 uur zonneschijn (16%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
1 maart » In Groot-Brittannië komt aan het licht dat de beroemde foto van het monster van Loch Ness uit 1934 een vervalsing is.
22 maart » In Siberië stort een Airbus A310 van de Russische luchtvaartmaatschappij Aeroflot neer; alle 75 inzittenden komen om het leven.
1 mei » Formule 1 coureur Ayrton Senna verongelukt tijdens de Grand Prix van San Marino op het circuit van Imola.
28 september » De veerboot Estonia zinkt in de Oostzee, er zijn 852 slachtoffers. Slechts 137 opvarenden worden gered.
16 december » Minder dan een jaar na hun vertrek uit Somalië keren Amerikaanse troepen terug naar het Oost-Afrikaanse land, om het vertrek van de resterende troepen van de Verenigde Naties te beschermen.
26 december » Elitetroepen van de Franse gendarmerie maken op het vliegveld van Marseille een einde aan een in Algiers begonnen kaping van een Airbus van Air France met 170 inzittenden. Vier Algerijnse kapers worden gedood.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Dunning, "Stamboom Dunning", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-dunning/R10772.php : benaderd 30 december 2025), "Hantje van der Molen (1909-1994)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.