De temperatuur op 19 december 1924 lag tussen 3,6 °C en 6,3 °C en was gemiddeld 5,6 °C. Er was 1,0 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
8 februari » In Carson City in de Amerikaanse staat Nevada wordt voor het eerst een doodvonnis voltrokken met behulp van een gaskamer.
22 februari » Calvin Coolidge houdt als eerste president van de Verenigde Staten een radiotoespraak vanuit het Witte Huis.
6 april » De fascisten behalen bij parlementsverkiezingen in Italië de absolute meerderheid
9 mei » Oprichting van de Rotterdamse Scheidsrechters Vereniging.
7 juli » Tijdens de Olympische Zomerspelen in Parijs wint de Britse atleet Harold Abrahams goud op de 100 meter.
28 december » TIGR, de eerste illegale gewapende verzetsorganisatie tegen het fascisme in Europa wordt opgericht in Triëst (Italië).
Dag van overlijden 27 september 2009
De temperatuur op 27 september 2009 lag tussen 5,6 °C en 19,6 °C en was gemiddeld 12,0 °C. Er was 8,1 uur zonneschijn (68%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
17 januari » Het Omaans voetbalelftal wint voor de eerste keer in de geschiedenis het regionale toernooi om Golf Cup of Nations.
31 januari » De gematigde islamistische oppositieleider Sharif Sheikh Ahmed wordt door het parlement van Somalië verkozen tot nieuwe president van het Oost-Afrikaanse land.
10 mei » Bij gevechten tussen milities in Somalië vallen ten minste vijftig doden.
16 mei » Een demonstratie tegen homofobie in Rusland wordt met geweld neergeslagen door de Russische regering. Hierbij worden er zeker 20 mensen opgepakt, waaronder een journalist van de Gay Krant.
3 juni » Twaalf Nederlanders zitten vast in Bolivia. Zij behoren tot een grotere groep buitenlanders die wordt vastgehouden door inwoners van het plaatsje Uyuni. De gijzelnemers eisen dat in hun stad een asfaltweg wordt aangelegd.
30 september » 50km ten noordwesten van de havenstad Padang (op het Indonesische eiland Sumatra) vindt een aardbeving plaats van 7.6 op de schaal van Richter. Gebouwen storten in, waaronder een ziekenhuis. De aardbeving kost aan zeker 1100 mensen het leven.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Eva Drenth, "Stamboom Diverse", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-drenth/I9679.php : benaderd 30 december 2025), "Hendrikus Adrianus van Tol (1924-2009)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.