De temperatuur op 19 juni 1938 lag tussen 9,8 °C en 21,7 °C en was gemiddeld 16,3 °C. Er was 9,4 uur zonneschijn (56%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
7 februari » België - Oprichting van twee cultuurraden: een Nederlandstalige en een Franstalige.
11 maart » Na chantage van Hitler en om een oorlog met nazi-Duitsland te vermijden treedt Oostenrijks kanselier Kurt von Schuschnigg af.
26 mei » Adolf Hitler legt in Wolfsburg de eerste steen voor de fabriek van de "Kraft durch Freude"-wagen, het huidige Volkswagen.
10 augustus » In de Colombiaanse stad Bogotá wordt het Estadio El Campín officieel in gebruik genomen met de interlandwedstrijd tussen Colombia en Ecuador.
9 oktober » Demonstratie van de eerste hoogtemeter op basis van radiogolven, in New York.
9 november » (Reichs)kristallnacht, de eerste massale geweldpleging tegen Joden en hun eigendommen in nazi-Duitsland (in de nacht van 9 op 10 november).
Dag van overlijden 3 augustus 2011
De temperatuur op 3 augustus 2011 lag tussen 14,1 °C en 23,4 °C en was gemiddeld 19,7 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,5 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
10 februari » Parlementsleden in Venezuela gaan met elkaar op de vuist, als de socialist Henry Ventura probeert oppositielid Alfonso Marquina weg te duwen achter het spreekgestoelte.
28 juni » De Franse minister Christine Lagarde treedt af en wordt benoemd tot directeur van het Internationaal Monetair Fonds, ter vervanging van Dominique Strauss-Kahn.
24 juli » Het Uruguayaans voetbalelftal wint de 43ste editie van de strijd om de Copa América door Paraguay in de finale met 3-0 te verslaan.
6 augustus » In Tottenham en andere Londense wijken breken rellen uit nadat een 29-jarige inwoner wordt doodgeschoten tijdens een vuurgevecht met de politie.
11 september » In New York wint de Australische tennisspeelster Samantha Stosur de US Open door in de finale Serena Williams te verslaan.
13 december » In de Belgische stad Luik pleegt een 33-jarige man een aanslag met granaten en geweren, met 123 gewonden en 6 dodelijke slachtoffers (waaronder de dader zelf) tot gevolg.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Eva Drenth, "Stamboom Diverse", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-drenth/I6291.php : benaderd 17 maart 2026), "Wilhelmus Gerardus "Wim" van Schaften (1938-2011)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.