De temperatuur op 23 februari 1921 lag tussen -2,6 °C en 10,8 °C en was gemiddeld 3,6 °C. Er was 9,1 uur zonneschijn (87%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
4 maart » Warren G. Harding wordt beëdigd als 29e president van de Verenigde Staten
15 maart » Stichting van de Poolse voetbalclub Raków Częstochowa.
18 maart » De tweede Vrede van Riga tussen Polen en de Sovjet-Unie. Ondanks de recente Poolse successen annexeert de Sovjet-Unie Oekraïne en Wit-Rusland. De regering van Oekraïne emigreert naar Frankrijk.
21 april » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub AC Pistoiese.
21 juli » Riffijnse opstandelingen aangevoerd door Mohammed Abdelkrim El Khattabi overwinnen Spaanse troepen bij de Slag om Annual in Noord-Marokko.
18 december » Het Pools voetbalelftal speelt de eerste interland uit de geschiedenis van het land. In Boedapest wordt met 1-0 verloren van Hongarije.
Trouwdag 11 juli 1940
De temperatuur op 11 juli 1940 lag tussen 13,2 °C en 21,4 °C en was gemiddeld 17,2 °C. Er was 1,3 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 2,2 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
5 maart » Jozef Stalin ondertekent het bevel om duizenden Poolse krijgsgevangenen om te brengen (Bloedbad van Katyn)
15 mei » Tweede Wereldoorlog: Duitse inval in Noord-Frankrijk.
16 mei » De Duitse bezetters voeren de Midden-Europese Tijd en de zomertijd in Nederland in, in plaats van de tot dan toe gebruikelijke Amsterdamse Tijd. De klok wordt één uur en veertig minuten vooruit gezet.
25 mei » Opening van het Estadio Ramón Tahuichi Aguilera in Santa Cruz de la Sierra, Bolivia.
11 september » Hitler schort het bevel tot de landing in Engeland drie dagen op; hij stelt ook op 14 en 17 september de beslissing uit.
29 november » De Duitse Luftwaffe bombardeert Liverpool.
Dag van overlijden 1 november 1942
De temperatuur op 1 november 1942 lag tussen 6,4 °C en 12,1 °C en was gemiddeld 8,8 °C. Er was 0,2 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
18 januari » Het koopvaardijschip Van Imhoff wordt door een Japans gevechtsvliegtuig tot zinken gebracht. De bewaking en bemanningsleden worden gered, maar meer dan 400 Duitse geïnterneerde burgers verdrinken.
7 maart » De Nederlandse mijnenveger Eland Dubois wordt door de eigen bemanning tot zinken gebracht nadat het schip was gespot door een Japans verkenningsvliegtuig.
24 maart » Oprichting van de Boliviaanse voetbalclub Nacional Potosí.
1 juli » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Le Mont.
23 augustus » De Slag om Stalingrad begint.
19 november » De Sovjet-Unie zet tegenaanval op Stalingrad in.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Eva Drenth, "Stamboom Diverse", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-drenth/I5527.php : benaderd 24 oktober 2026), "Wilhelmus Jacobus Jansen (1921-1942)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.