18 januari » Guglielmo Marconi brengt een radioverbinding tot stand tussen de Verenigde Staten en Engeland. Het was een bericht in morse van president Theodore Roosevelt aan de Engelse koning Edward VII.
11 maart » België - Priester Adolf Daens houdt in het Parlement een toespraak tegen de Katholieke partij.
27 mei » Opening nieuwe Koopmansbeurs van Amsterdam (Beurs van Berlage) door Koningin Wilhelmina
9 augustus » Kroning van Paus Pius X in Rome.
15 september » Drie schepen uit Arnemuiden vergaan tijdens stormweer, 10 vissers verdrinken.
7 oktober » Een Frans vissersschip uit Boulogne strandt bij Hoek van Holland, 13 doden.
Trouwdag 2 mei 1930
De temperatuur op 2 mei 1930 lag tussen 5,6 °C en 19,8 °C en was gemiddeld 13,4 °C. Er was 11,3 uur zonneschijn (76%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
22 april » Het Verenigd Koninkrijk, Japan en de Verenigde Staten tekenen in Londen een verdrag waarin de onderzeebootoorlog en de bouw van marineschepen worden gereguleerd.
13 juli » Het eerste wereldkampioenschap voetbal begint in Uruguay. Lucien Laurent van Frankrijk scoort in de negentiende minuut van de openingswedstrijd tegen Mexico het allereerste WK-doelpunt.
25 juli » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Girona FC.
30 juli » Uruguay wint het WK voetbal door in de finale Argentinië te verslaan met 4-2.
25 november » Op Java begint een uitbarsting van de vulkaan Merapi. 13 dorpen worden vernietigd, en 23 andere zwaar beschadigd. Er sterven meer dan 1300 mensen. Pas in september 1931 komt de vulkaan weer tot rust.
4 december » Het Vaticaan keurt periodieke onthouding goed als methode voor anticonceptie.
Dag van overlijden 6 september 1992
De temperatuur op 6 september 1992 lag tussen 4,2 °C en 18,2 °C en was gemiddeld 12,8 °C. Er was 7,5 uur zonneschijn (56%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
1 januari » In Nederland treedt het Nieuw Burgerlijk Wetboek in werking. Er is 45 jaar aan gewerkt.
20 februari » Schaatser Bart Veldkamp rijdt tijdens de Olympische winterspelen in Albertville naar goud op de 10.000 meter. Het is voor die editie de enige gouden medaille voor Nederland.
13 april » De Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) roept de Peruviaanse president Alberto Fujimori op de democratie onmiddellijk te herstellen, maar kondigt geen economische sancties af.
24 mei » Uit de autonoom georganiseerde - volgens Servië "illegale" - verkiezingen in Kosovo komt de Liga voor een Demokratisch Kosovo (LDK) van Ibrahim Rugova als grote overwinnaar uit de bus.
17 juli » Minister Theo Kelchtermans lanceert een denkoefening om vrachtverkeer ook in de Antwerpse Kennedytunnel tol te laten betalen.
28 december » Bij de explosie van twee krachtige autobommen bij de Japanse en Chinese ambassades in de Peruviaanse hoofdstad Lima raken 25 mensen gewond. Zes mensen, onder wie drie politieagenten, komen om het leven bij een poging tot bankoverval en een aanslag op een politiebureau in het noorden van het Zuid-Amerikaanse land.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Eva Drenth, "Stamboom Diverse", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-drenth/I499.php : benaderd 7 oktober 2026), "Paulina Jacoba van Wamel (1903-1992)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.