De temperatuur op 15 augustus 1904 lag tussen 13,6 °C en 19,9 °C en was gemiddeld 16,8 °C. Er was 6,1 uur zonneschijn (41%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
4 februari » De stoomtrawler Judith uit Vlaardingen vergaat, 9 doden.
8 februari » Japan valt Rusland aan; begin van de Russisch-Japanse Oorlog.
20 februari » Manuel Amador Guerrero treedt aan als eerste president van het onafhankelijke Panama. De volgende dag ondertekent hij een verdrag, dat de Amerikanen tegen een betaling van $ 10 miljoen de zeggenschap geeft over het Panamakanaal.
3 maart » Keizer Wilhelm II van Duitsland wordt de eerste persoon die een politieke opname maakt met behulp van Thomas Edisons cilinder.
14 maart » Isabella Richaards, Surinaams politica († 1985)
12 april » De Franse gebroeders Dufaux beproeven met succes het prototype van de helikopter.
Trouwdag 15 mei 1946
De temperatuur op 15 mei 1946 lag tussen -0,4 °C en 13,0 °C en was gemiddeld 6,4 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 9,9 uur zonneschijn (63%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
9 mei » Het begin van de ambtstermijn van Umberto II van Italië, de laatste koning van Italië.
16 mei » Demonstratie van de eerste magnetische bandrecorder door Jack Mullin.
11 juli » Oprichting van de Internationale Handbalfederatie (IHF).
20 september » Eerste Filmfestival van Cannes.
24 oktober » De eerste foto van de Aarde vanuit de Ruimte wordt gemaakt met behulp van een V2-raket. De raket werd gelanceerd vanaf de Amerikaanse lanceerbasis White Sands, maakte de foto's vanaf een hoogte van 105 kilometer en viel vervolgens weer terug naar de Aarde.
1 november » Priesterwijding van Karol Wojtyła in Kraków.
Dag van overlijden 24 februari 1990
De temperatuur op 24 februari 1990 lag tussen 6,9 °C en 16,7 °C en was gemiddeld 12,1 °C. Er was 3,8 uur zonneschijn (36%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
22 maart » Kapitein Hazelwood van de olietanker Exxon Valdez, die in 1989 voor de kust van Alaska een milieuramp veroorzaakte, wordt veroordeeld tot 1000 uur meehelpen bij de schoonmaak van de vervuilde stranden.
9 april » De presidentiële raad van Sovjet-president Michail Gorbatsjov kondigt nieuwe "economische, politieke en andere maatregelen" aan tegen de zelfuitgeroepen Litouwse onafhankelijkheid.
4 mei » Letland verklaart zich, na Litouwen en Estland, als derde Baltische republiek onafhankelijk van de Sovjet-Unie.
21 juni » In Iran laten 35.000 mensen het leven bij een aardbeving met een kracht van 7,7 op de schaal van Richter. De beving treft onder meer de gebieden Gilan en Zanjan. Een half miljoen mensen raakt dakloos en er vallen meer dan 100.000 gewonden.
15 augustus » In zwarte woonwijken te Johannesburg (Zuid-Afrika) vallen 140 doden bij politiek oproer en stammengeweld.
10 september » Het mannenenkelspel op de US Open wordt gewonnen door de Amerikaan Pete Sampras. Hij verslaat in de finale zijn landgenoot Andre Agassi.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Eva Drenth, "Stamboom Diverse", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-drenth/I42993.php : benaderd 21 oktober 2026), "Petronella Maria Broerse (1904-1990)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.