De temperatuur op 17 juni 1908 lag tussen 12,6 °C en 22,6 °C en was gemiddeld 16,8 °C. Er was 6,8 mm neerslag. Er was 3,1 uur zonneschijn (19%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
27 mei » Royal Sporting club Anderlecht wordt gesticht door Charles Roos
10 juli » Heike Kamerlingh Onnes maakt voor het eerst helium vloeibaar.
19 juli » Oprichting in Manchester van de wereldzwembond Fédération Internationale de Natation Amateur (FINA).
19 juli » Oprichting van Rotterdamse voetbalclub Feijenoord.
20 juli » De Amerikaanse zwemmer Charles Daniels scherpt bij de Olympische Spelen in Londen het wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 1.05,6. Het oude (en eerste) record op het koningsnummer stond sinds 3 december 1905 op naam van de Hongaar Zoltán Halmay.
24 november » Stranding van de Fernando bij Terschelling, zes doden. Van de zeventien opvarenden kunnen er veertien man worden gered, maar ook drie redders komen om.
Trouwdag 1 mei 1929
De temperatuur op 1 mei 1929 lag tussen -0,8 °C en 11,1 °C en was gemiddeld 5,1 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 9,3 uur zonneschijn (63%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
17 januari » Popeye, door Elzie Segar voor King Features Syndicate ontworpen, verschijnt (als bijfiguur) voor het eerst in de New York Journal.
18 januari » IJe Wijkstra doodt in het Groningse Doezum vier veldwachters die zijn minnares Aaltje van der Tuin bij hem willen weghalen.
31 januari » Leon Trotski wordt verbannen uit de Sovjet-Unie.
15 juli » Paus Pius XI creëert één nieuwe kardinaal, de in 1996 zalig verklaarde Italiaanse aartsbisschop van Milaan Alfredo Ildefonso Schuster.
30 september » Eerste bemande vlucht met een raketvliegtuig; aan boord is Fritz von Opel.
16 december » Paus Pius XI creëert zes nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse nuntius in Duitsland Eugenio Pacelli, de latere paus Pius XII.
Dag van overlijden 22 mei 1982
De temperatuur op 22 mei 1982 lag tussen 12,5 °C en 18,1 °C en was gemiddeld 14,5 °C. Er was 2,0 mm neerslag gedurende 2,3 uur. Er was 1,7 uur zonneschijn (11%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
13 januari » Een Boeing 737 stort op een verkeersbrug over de rivier de Potomac in de Amerikaanse hoofdstad Washington: 78 doden.
9 maart » Charles J. Haughey wordt voor de tweede keer Taoiseach (premier van Ierland).
4 juni » Argentinië en Groot-Brittannië sluiten een bestand na de Falklandoorlog.
25 juli » De Franse wielrenner Bernard Hinault wint voor de vierde keer de Ronde van Frankrijk.
1 oktober » Sony presenteert de eerste cd-speler ter wereld.
2 december » De Turkse autoriteiten leggen zonder opgaaf van reden het grootste dagblad van Turkije, Günaydın, voor onbepaalde tijd een verschijningsverbod op.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Eva Drenth, "Stamboom Diverse", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-drenth/I3726.php : benaderd 25 oktober 2026), "Adriana Scholten (1908-1982)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.