De temperatuur op 26 mei 1869 lag rond de 19,5 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 76%. Bron: KNMI
Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
6 maart » Dmitri Mendelejev presenteert het periodiek systeem.
3 november » Eerste verschijning van het Britse wetenschappelijk vakblad Nature.
17 november » In Egypte wordt het Suezkanaal geopend.
22 november » In Dumbarton, Schotland wordt de klipper Cutty Sark te water gelaten. Het was een van de laatste klippers, en het is de enige klipper die nog bestaat.
8 december » Paus Pius IX opent het Eerste Vaticaans Concilie.
28 december » William Semple verkrijgt octrooi op kauwgom.
Trouwdag 10 november 1888
De temperatuur op 10 november 1888 lag rond de 3,9 °C. De winddruk was 16 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 39%. Bron: KNMI
22 maart » Onder veenarbeiders in Appelscha breekt een grote staking uit; begin van de georganiseerde stakingen in Nederland.
1 april » In Rotterdam wordt voetbalclub Sparta opgericht.
8 september » In Engeland vinden de eerste zes wedstrijden ooit plaats van de Football League.
30 oktober » De Amerikaanse leerlooier John J. Loud verkrijgt octrooi op de kogelpen, een apparaat om leer mee te merken. Hoewel het geen succes wordt, geldt het als de voorloper van de balpen.
9 december » Herman Hollerith installeert zijn rekenmachine bij het Amerikaanse War Department.
23 december » Vincent van Gogh snijdt een deel van zijn oor af.
Dag van overlijden 11 november 1950
De temperatuur op 11 november 1950 lag tussen 3,5 °C en 14,0 °C en was gemiddeld 7,9 °C. Er was 1,5 mm neerslag gedurende 1,2 uur. Er was 6,7 uur zonneschijn (74%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
1 januari » De Vietminh begint in Tonkin onder leiding van Hồ Chí Minh een groot offensief tegen de Franse troepen.
10 januari » De Katholieke Arbeidersbeweging viert op feestelijke wijze haar 25-jarig bestaan.
25 april » De Republiek der Zuid-Molukken wordt uitgeroepen.
19 juli » Oprichting van de Zentralrat der Juden in Deutschland.
12 augustus » Encycliek Humani Generis van paus Pius XII over dwalingen die de fundamenten van de katholieke geloofsleer bedreigen.
19 december » Voetballer Abe Lenstra wijst een aanbieding van de hand om voor honderdduizend gulden bij ACF Fiorentina te gaan spelen. Hij zou per maand zeshonderd gulden verdienen, plus premies. Omdat de burgemeester van Heerenveen niet kan garanderen dat hij zijn baan als ambtenaar na twee jaar terugkrijgt, besluit Lenstra in Nederland te blijven.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Eva Drenth, "Stamboom Diverse", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-drenth/I3574.php : benaderd 7 oktober 2026), "Johanna Cornelia Visser (1869-1950)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.