De temperatuur op 4 april 1946 lag tussen 8,6 °C en 23,4 °C en was gemiddeld 15,9 °C. Er was 8,8 uur zonneschijn (67%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
6 februari » Het Dagblad van het Oosten verschijnt weer als zelfstandige krant. Het Parool trekt zich terug uit de regio en de lezers van de Nieuwe Twentsche en Almelosche Courant stappen grotendeels over naar het Dagblad van het Oosten.
24 maart » Eerste uitzending van Alistair Cookes Letter from America.
17 april » Syrië wordt onafhankelijk van Frankrijk.
22 juli » 91 personen komen in Jeruzalem om het leven bij de bomaanslag op het Koning Davidhotel.
1 november » Priesterwijding van Karol Wojtyła in Kraków.
5 december » New York wordt verkozen tot permanente zetel van de Verenigde Naties.
Dag van overlijden 19 september 2016
De temperatuur op 19 september 2016 lag tussen 9,5 °C en 19,8 °C en was gemiddeld 14,4 °C. Er was 1,5 uur zonneschijn (12%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
13 maart » Bij een zelfmoordaanslag in de Turkse hoofdstad Ankara komen 34 mensen om. Daarnaast liggen er 125 gewonden in tien verschillende ziekenhuizen. De dader blies zichzelf in zijn auto op. Dit is de derde bomaanslag in Ankara in vijf maanden.
26 april » De Venezolaanse oppositie begint handtekeningen te verzamelen voor een afzettingsprocedure tegen president Nicolás Maduro, die gezien wordt als een socialistische autocraat.
22 mei » Go Ahead Eagles promoveert na een afwezigheid van een jaar naar de Eredivisie.
9 juni » De in Somalië gelegerde Afrikaanse Unie (AMISOM) claimt dat zijn troepen een aanval van Al-Shabaab hebben afgewend. Bij vuurgevechten zouden 110 leden van de terreurgroep zijn gedood.
2 oktober » De eerste aflevering van Centraal Medisch Centrum wordt uitgezonden bij RTL 4.
12 november » Bij een zelfmoordaanslag op Bagram, een grote Amerikaanse de luchtmachtsbasis in Afghanistan, komen vier Amerikanen om het leven.
Dag van crematie 26 september 2016
De temperatuur op 26 september 2016 lag tussen 7,6 °C en 19,1 °C en was gemiddeld 13,5 °C. Er was 4,2 uur zonneschijn (35%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
5 maart » Michael van Gerwen gooit tijdens de Open Britse Kampioenschappen een 9-darter. Wereldkampioen Gary Anderson werd uitgeschakeld door qualifier Barry Lynn.
15 maart » De Noorse terrorist Anders Breivik brengt bij het begin van zijn proces de Hitlergroet in de rechtbank.
21 maart » De Nederlandse bevolking bereikt een omvang van 17 miljoen inwoners.
2 mei » De Engelsman Mark Selby wordt voor de tweede keer wereldkampioen snooker door in de finale de Chinees Ding Junhui met 18-14 te verslaan.
9 mei » Voetballer Sofiane Hanni van KV Mechelen wordt verkozen tot beste speler van Afrikaanse afkomst in de Belgische Jupiler Pro League en wint de Ebbenhouten Schoen.
8 december » In Laren wordt de misdaadverslaggever en crimineel Martin Kok doodgeschoten.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Eva Drenth, "Stamboom Diverse", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-drenth/I28401.php : benaderd 16 februari 2026), "Thomas van Achteren (1946-2016)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.