De temperatuur op 14 juni 1911 lag tussen 2,0 °C en 15,7 °C en was gemiddeld 9,5 °C. Er was 5,1 mm neerslag. Er was 8,6 uur zonneschijn (51%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
1 mei » Dina Sanson wordt in Rotterdam de eerste politievrouw van Nederland.
22 mei » In de Duitse havenstad Kiel loopt de Kaiser van stapel, het eerste turbine-lijnschip ter wereld.
10 juli » Brand in twaalf panden op de Dam te Zaandam, zes doden.
26 oktober » De arts Sun Yat-sen wordt uitgeroepen tot president van de Chinese republiek.
30 oktober » In Brussel vindt onder leiding van Hendrik Lorentz de allereerste Solvay-conferentie plaats.
14 december » Roald Amundsen bereikt als eerste mens de Zuidpool.
Trouwdag 2 augustus 1934
De temperatuur op 2 augustus 1934 lag tussen 11,7 °C en 20,9 °C en was gemiddeld 16,3 °C. Er was 11,3 mm neerslag gedurende 3,7 uur. Er was 3,8 uur zonneschijn (25%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
2 maart » Peter Fick verbetert in New Haven het wereldrecord op de 100 meter vrije slag tot 56,8. Het oude record (57,4) stond sinds 17 februari 1924 op naam van zijn Amerikaanse landgenoot en collega-zwemmer Johnny Weissmuller.
11 april » In de nacht van 10 op 11 april worden uit de Sint-Baafskathedraal twee panelen van Het Lam Gods gestolen.
23 mei » Bonnie Parker en Clyde Barrow lopen in een hinderlaag van de politie en worden doodgeschoten.
11 augustus » Op het eiland Alcatraz wordt een gevangenis geopend.
18 augustus » Karel Kaers wordt in Leipzig de jongste wereldkampioen wielrennen ooit.
22 oktober » De beruchte bankrover Charles Arthur "Pretty Boy" Floyd wordt neergeschoten door FBI-agenten in East Liverpool.
Dag van overlijden 20 augustus 1946
De temperatuur op 20 augustus 1946 lag tussen 11,5 °C en 21,0 °C en was gemiddeld 15,1 °C. Er was 1,7 mm neerslag gedurende 3,3 uur. Er was 2,5 uur zonneschijn (17%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
10 januari » Voor het eerst wordt met radar een verbinding met de maan gemaakt.
17 januari » De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt in Londen voor het eerst bijeen.
11 juli » Oprichting van de Internationale Handbalfederatie (IHF).
1 november » Priesterwijding van Karol Wojtyła in Kraków.
15 november » De overeenkomst van Linggadjati wordt op 15 november gesloten: politiek akkoord tussen de Nederlandse regering en de leiding van de eenzijdig uitgeroepen Republik Indonesia.
5 december » New York wordt verkozen tot permanente zetel van de Verenigde Naties.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Eva Drenth, "Stamboom Diverse", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-drenth/I2471.php : benaderd 24 oktober 2026), "Wilhelmus Marinus Landa (1911-1946)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.