De temperatuur op 9 november 1908 lag tussen -5,9 °C en 5,5 °C en was gemiddeld -0,9 °C. Er was 8,0 uur zonneschijn (87%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
15 januari » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub AS Bari.
14 maart » Maurice Merleau-Ponty, Frans filosoof († 1961)
1 mei » Oprichting van de IJslandse voetbalclub Fram Reykjavík.
20 juni » Melitta Bentz, een huisvrouw uit Dresden neemt een patent op de koffiefilter.
12 juli » Noorwegen en Zweden spelen beide de allereerste officiële interland uit hun geschiedenis. Het onderlinge vriendschappelijke duel in Göteborg eindigt in een 11-3 overwinning voor Zweden.
1 oktober » De eerste T-Ford loopt van de band.
Trouwdag 2 juni 1933
De temperatuur op 2 juni 1933 lag tussen 4,7 °C en 22,6 °C en was gemiddeld 15,7 °C. Er was 14,2 uur zonneschijn (86%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
15 februari » President Franklin Roosevelt ontsnapt ternauwernood aan een moordaanslag.
14 maart » Michael Caine, Brits acteur
27 maart » Oprichting van de amateurvoetbalclub VV de Noormannen.
14 augustus » Emilio Comici en de gebroeders Dimai beklimmen als eerste de onmogelijk geachte noordwand van de Cima Grande (Drei Zinnen).
10 september » Plechtige opening van de Sint-Annatunnel, een voetgangerstunnel onder de Schelde in Antwerpen door burgemeester Camille Huysmans.
13 november » De Nederlandse Zwembond (NZB) verkrijgt het predicaat Koninklijk en verandert de naam aldus in Koninklijke Nederlandse Zwembond.
Dag van overlijden 5 augustus 1997
De temperatuur op 5 augustus 1997 lag tussen 11,2 °C en 25,2 °C en was gemiddeld 18,8 °C. Er was 12,0 uur zonneschijn (78%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
12 januari » De Franse polemist en schrijver Jean-Edern Hallier overlijdt in de Normandische stad Deauville aan een hersenbloeding. Hij werd zestig jaar.
19 februari » Bij Roswinkel in Drenthe vindt een aardbeving plaats met een kracht van 3,4 op de Schaal van Richter.
29 maart » Aanvaller Christian Vieri maakt in het WK-kwalificatieduel tegen Moldavië (3-0) het duizendste doelpunt uit de geschiedenis van het Italiaans voetbalelftal.
30 maart » Het Georgisch voetbalelftal behaalt de grootste overwinning uit zijn geschiedenis. In een vriendschappelijk duel in Tbilisi wint de ploeg met 7-0 van Armenië, onder meer door drie treffers van aanvaller Shota Arveladze.
27 augustus » Opening van het Britannia Stadium, een voetbalstadion in de Engelse plaats Stoke-on-Trent.
17 november » In Luxor, Egypte worden bij de Tempel van Hatsjepsut (Deir el Bahari) 63 mensen (onder wie 58 toeristen) vermoord tijdens een aanslag door moslimmilitanten.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Eva Drenth, "Stamboom Diverse", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-drenth/I14940.php : benaderd 20 oktober 2026), "Martijntje de Graaf (1908-1997)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.