De temperatuur op 9 november 1908 lag tussen -5,9 °C en 5,5 °C en was gemiddeld -0,9 °C. Er was 8,0 uur zonneschijn (87%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
11 januari » Het Nationaal Park Grand Canyon wordt als nationaal monument ingesteld.
10 juli » Heike Kamerlingh Onnes maakt voor het eerst helium vloeibaar.
13 juli » Vrouwen doen voor het eerst mee aan de moderne Olympische Spelen.
20 juli » De Amerikaanse zwemmer Charles Daniels scherpt bij de Olympische Spelen in Londen het wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 1.05,6. Het oude (en eerste) record op het koningsnummer stond sinds 3 december 1905 op naam van de Hongaar Zoltán Halmay.
15 september » Explosie in stoomketel van kolenmijn Laura te Eygelshoven, 7 doden.
27 september » In het Amerikaanse Detroit rijdt de eerste T-Ford uit de fabriek; een auto waarvan er 15 miljoen gebouwd zullen worden.
Trouwdag 2 juni 1933
De temperatuur op 2 juni 1933 lag tussen 4,7 °C en 22,6 °C en was gemiddeld 15,7 °C. Er was 14,2 uur zonneschijn (86%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
23 januari » De Afsluitdijk, die de Zuiderzee afsluit van de Noordzee, is klaar en wordt beperkt opengesteld voor betalend verkeer.
14 maart » Quincy Jones, Amerikaans muziekproducer
14 maart » René Felber, Zwitsers politicus
24 maart » Via het 'Ermächtigungsgesetz' wordt Adolf Hitler dictator van Duitsland.
3 juni » Encycliek Dilectissima Nobis van Paus Pius XI over de onderdrukking van de Kerk van Spanje.
18 juni » Opening van het Stade Félix Bollaert in Lens, Frankrijk.
Dag van overlijden 5 augustus 1997
De temperatuur op 5 augustus 1997 lag tussen 11,2 °C en 25,2 °C en was gemiddeld 18,8 °C. Er was 12,0 uur zonneschijn (78%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
13 januari » Soedanese rebellen veroveren opnieuw drie belangrijke garnizoensplaatsen: Al-Kali, Daimonsour en Shali al-Fil, alle in de oostelijke Blauwe Nijl-regio.
21 januari » Ivo van Hove wordt benoemd tot leider van het Holland Festival. Hij volgt directeur Jan van Vlijmen op.
23 januari » De Zuid-Koreaanse staalonderneming Hanbo Steel vraagt faillissement aan.
26 januari » Louise Karlsson zwemt in Malmö een wereldrecord op de 100 meter wisselslag kortebaan (25 meter): 1.01,03.
2 augustus » Mohammad Khatami wordt president van Iran.
11 december » Het Kyoto-protocol bij het Klimaatverdrag van de Verenigde Naties staat open voor ondertekening.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Eva Drenth, "Stamboom Diverse", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-drenth/I14940.php : benaderd 18 oktober 2026), "Martijntje de Graaf (1908-1997)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.