Stamboom Diverse » Wilhelmina van Essen (1909-)

Persoonlijke gegevens Wilhelmina van Essen 


Gezin van Wilhelmina van Essen

Zij is getrouwd met Gerard Geurtsen.

Zij zijn getrouwd op 3 mei 1934 te Zeist, Utrecht, Netherlands, zij was toen 25 jaar oud.Bron 1


Kind(eren):


Het echtpaar is gescheiden 25 augustus 1949 te Utrecht, Utrecht, Netherlands.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Wilhelmina van Essen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Wilhelmina van Essen

Wilhelmina van Essen
1909-????

1934
N.N. Geurtsen
1934-1934
N.N. Geurtsen
1940-1940

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. https://www.openarch.nl/show.php?archive=hua&identifier=F6C0F0E3-AA0F-E53E-E043-4701000A1872⟨=nl

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 januari 1909 lag tussen 0,6 °C en 7,5 °C en was gemiddeld 3,7 °C. Er was 6,2 uur zonneschijn (74%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
    • 2 januari » President S. Hylkema van de Friese IJsbond zet het licht op groen voor de start van de eerste Elfstedentocht. Van de 48 deelnemers halen er slechts negen de finish van de 200 km lange tocht op dooi-ijs. Winnaar wordt de 24-jarige theologiestudent Minne Hoekstra uit Warga (13 uur en 50 minuten).
    • 2 februari » In de Franse krant Le Figaro publiceert de Italiaanse schrijver Filippo Tommasso Marinetti zijn futuristisch manifest: een loflied op de dynamiek van het machinetijdperk.
    • 16 februari » Ernest Shackleton bereikt de magnetische zuidpool.
    • 21 februari » De Rotterdamse politie stelt een rijwielbrigade in.
    • 27 juli » Tweede dag van de Tragische week in Catalonië, een opstand die hardhandig neer wordt geslagen.
    • 15 augustus » Oprichting van voetbalclub VUC in Den Haag.
  • De temperatuur op 3 mei 1934 lag tussen 9,7 °C en 15,9 °C en was gemiddeld 12,4 °C. Er was 3,7 mm neerslag gedurende 1,8 uur. Er was 1,8 uur zonneschijn (12%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1934: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,3 miljoen inwoners.
    • 1 februari » Verheffing van de Apostolische Prefectuur Celebes in Nederlands-Indië tot Apostolisch vicariaat.
    • 11 maart » De 'kopbal à la Bakhuys' ziet het licht. Met een snoekduik passeert Beb Bakhuys de Belgische doelman André Vandeweijer in de door Nederland met 9-3 gewonnen wedstrijd in het Olympisch Stadion in Amsterdam.
    • 14 maart » Eugene Cernan, Amerikaans astronaut, laatste mens op de maan († 2017)
    • 23 mei » Bonnie Parker en Clyde Barrow lopen in een hinderlaag van de politie en worden doodgeschoten.
    • 30 juni » Nacht van de Lange Messen: Hitler schakelt alle oppositie binnen zijn eigen partij uit.
    • 1 september » De Spelling-Marchant wordt ingevoerd.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Essen


De publicatie Stamboom Diverse is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Eva Drenth, "Stamboom Diverse", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-drenth/I13617.php : benaderd 8 oktober 2026), "Wilhelmina van Essen (1909-)".