knummer of -letterllecties/archieven/archievenoverzicht?_zoekenEadid=zoek&archiefnummer=0516&inventarisnummer=1140">0516, (1545) 1816-1929 (1963); Bevolkingsboekhoudingfnummer=0516&inventarisnummer=1140">1140
Tijdbalk Jansje Draaisma
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen:grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.
Historische gebeurtenissen
Geboortedag 29 augustus 1831
- De temperatuur op 29 augustus 1831 lag rond de 18,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
- De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
- In het jaar 1831: Bron: Wikipedia
- Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
- 5 februari » De 29-jarige Nederlandse marineofficier Jan van Speijk laat zijn eigen kanonneerboot vol munitie exploderen in de haven van Antwerpen om te voorkomen dat het in handen zou vallen van de Belgen; dat was tijdens de Belgische Onafhankelijkheidsoorlog.
- 6 februari » Kroning van Paus Gregorius XVI in Rome.
- 7 februari » België - Oprichting van de krant L'indépendant.
- 15 juni » De Franse wiskundige Évariste Galois wordt voor de rechtbank voorgeleid wegens het bedreigen van koning Lodewijk Filips van Frankrijk.
- 16 juni » Het eerste nummer van het Belgisch Staatsblad rolt van de persen.
- 17 juli » Koning Leopold I komt naar België.
Dezelfde geboorte/sterftedag
- 1780 » Jean Auguste Dominique Ingres, Frans schilder († 1867)
- 1862 » Maurice Maeterlinck, Vlaams schrijver († 1949)
- 1864 » Louis Hayet, Frans kunstschilder († 1940)
- 1871 » Albert Lebrun, president van Frankrijk († 1950)
- 1880 » Reinhold Lobedanz, Oost-Duits politicus († 1955)
- 1883 » Henricus Lamiroy, Belgisch bisschop van Brugge († 1952)
Over de familienaam Draaisma
- Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Draaisma.
- Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Draaisma.
- Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Draaisma (onder)zoekt.
De publicatie Stamboom Draaisma is opgesteld door Robert.Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Robert, "Stamboom Draaisma", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-draaisma/I4686.php : benaderd 31 december 2025), "Jansje Draaisma (1831-????)".