Stamboom Doppenberg » Pieter Riewert van der Veen (1886-1944)

Persoonlijke gegevens Pieter Riewert van der Veen 

  • Hij is geboren op 12 augustus 1886 in Lutjegast.
  • Beroep: Kantoorbediende.
  • (Akte huwelijk) in het jaar 1925.
    Gemeente = Renkum
    Aktenummer = 57
    Datum = 26-11-1925
    Archief locatie = Gelders Archief
    Toegang = 0207
    Inventarisnummer = 7889
    Akte = Huwelijksakte
    Bruidegom = Pieter Riewert van der Veen
    Geboorteplaats bruidegom = Lutjegast
    Bruid = Cornelia Riksen
    Geboorteplaats bruid = Oosterbeek
    Vader bruidegom = Eijte Veen
    Moeder bruidegom = Anna Christina Wieringa
    Vader bruid = Hendrik Riksen
    Moeder bruid = Cornelia Doppenburg
  • Hij is overleden op 10 augustus 1944 in Oosterbeek gem. Renkum Gld, hij was toen 57 jaar oud.
    Begraafplaats Zuid
    van Limburg Stirumweg 35 6861 WL Oosterbeek
    Zerk id-nummer91620
    Begraafplaatsnr.201
    (Plaats)aanduidingB 669
  • Hij is begraven in Oosterbeek gem. Renkum Gld.Bron 1
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 19 juni 2012.

Gezin van Pieter Riewert van der Veen

Hij is getrouwd met Cornelia Sipma Riksen.

Zij zijn getrouwd op 26 november 1925 te Renkum Gld, hij was toen 39 jaar oud.Bron 2


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Online-begraafplaatsen.nl
  2. Gelders Archief - Burgelijke stand - Huwelijk - gem. Renkum

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 12 augustus 1886 lag rond de 17,9 °C. De winddruk was 10 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 73%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1886: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 29 januari » Karl Benz deponeert de rechten voor de ’Patent Motorwagen’, die algemeen wordt beschouwd als het eerste voertuig dat specifiek werd ontworpen om door een verbrandingsmotor te worden aangedreven. Deze wordt algemeen gezien als de eerste auto.
    • 22 maart » Eerste Belgische auteurswet.
    • 3 juli » Carl Benz maakt een proefritje met zijn eerste auto, te Mannheim.
    • 23 juli » De eerste auto's van Gottlieb Daimler komen op de markt.
    • 31 oktober » Opening van de Dom Luis I-brug in de Portugese stad Porto.
    • 29 december » Zaligverklaring van 54 Engelse martelaren, onder wie John Fisher en Thomas More.
  • De temperatuur op 10 augustus 1944 lag tussen 14,2 °C en 21,6 °C en was gemiddeld 17,9 °C. Er was 3,9 uur zonneschijn (26%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 19 maart » Nadat Hongarije in het geheim besprekingen heeft aangeknoopt met de Geallieerden wordt het land bezet door Duitsland.
    • 11 april » Bombardement van Huize Kleykamp.
    • 2 september » Tweede Wereldoorlog: de geallieerde troepen trekken België binnen.
    • 7 september » Bij Vlissingen woedt de hevigste storm ooit in Nederland gemeten; meer dan een uur windkracht 12 met een gemiddelde snelheid van 122km/h.
    • 13 oktober » In Zwolle worden zeven mensen gefusilleerd voor verzetsdaden, later wordt het Monument op de schietbaan Berkum voor hen opgericht.
    • 29 december » De slag om Boedapest begint.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van der Veen


De publicatie Stamboom Doppenberg is opgesteld door Henk Doppenberg (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Henk Doppenberg, "Stamboom Doppenberg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-doppenberg/I9175.php : benaderd 27 december 2025), "Pieter Riewert van der Veen (1886-1944)".