Stamboom Doppenberg » Jan Wolters Weide (1806-1895)

Persoonlijke gegevens Jan Wolters Weide 

  • Hij is geboren in het jaar 1806 in Ruinerwold, Drenthe, Nederland.Bron 1
  • Hij werd gedoopt op 5 november 1806 in Ruinerwold, Drenthe, Nederland.Bron 2
  • Beroepen:
    • Landbouwer.
    • Logementhouder.
  • (Akte huwelijk) in het jaar 1840.
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel
    Algemeen Toegangnr: 123
    Inventarisnr: 01267
    Gemeente: Blokzijl
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 15
    Datum: 03-12-1840
    Bruidegom Jan Weide
    Leeftijd: 34
    Geboorteplaats: Ruinerwold
    Bruid Trijntje Brink
    Leeftijd: 31
    Geboorteplaats: Blokzijl
    Vader bruidegom Wolter Freriks Weide
    Moeder bruidegom Grietjen Alberts
    Vader bruid Hendrik Brink
    Moeder bruid Vrouwtje Groen
  • (Akte overlijden) in het jaar 1895.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel
    Algemeen Toegangnr: 123
    Inventarisnr: 1408
    Gemeente: Blokzijl
    Soort akte: overlijdensakte
    Aktenummer: 20
    Aangiftedatum: 28-11-1895
    Overledene Jan Weide
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 27-11-1895
    Leeftijd: 89
    Overlijdensplaats: Blokzijl
    Vader Wolter Freriks Weide
    Moeder Grietjen Alberts
    Partner Trijntje Brink
    Relatie: weduwnaar
    Nadere informatie geboren te Ruinerwold
  • Hij is overleden op 27 november 1895 in Blokzijl, Overijssel, Nederland, hij was toen 89 jaar oud.
  • Registratie van overlijden op 28 november 1895.Bron 3
  • Een kind van Wolter Freriks Weide en Grietje Alberts Pieper
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 2 oktober 2010.

Gezin van Jan Wolters Weide

Hij is getrouwd met Trijntje Brink.

Zij zijn getrouwd op 3 december 1840 te Blokzijl, Overijssel, Nederland, hij was toen 34 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):

  1. Hendrik Weide  1843-1929 
  2. Albertus Weide  1845-1890
  3. Harmen Klaas Weide  1848-???? 
  4. Herman Weide  1850-1891 
  5. Vrouwtje Weide  1852-1931
  6. Willem Weide  1853-1899


Notities over Jan Wolters Weide

Jan Wolters is café logementhouder geweest te Blokzijl. Het logement is later in andere handen overgegaan en heet thans nog "Hotel Weide".
Zijn zoon Hendrik (genoemd Hein) is cafehouder geweest te Meppel. Na zijn overlijden is het cafe overgegaan naar zijn dochter Dirkje, gehuwd met de onderwijzer Donker.
Hun zoon Albertus Donker heeft het bedrijf voortgezet.

Tijdbalk Jan Wolters Weide

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Wolters Weide


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Drenlias - Burgelijke stand - Doop - gem. Ruinerwold
    2. Doopboek en trouw Ruinerwold
    3. Overijssel Historisch Centrum - Burgelijke stand - Overlijden - gem. Blokzijl
    4. Overijssel Historisch Centrum - Burgelijke stand - Huwelijk - gem. Blokzijl

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 5 november 1806 lag rond de 10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het westen. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1806: Bron: Wikipedia
      • 1 januari » De Franse republikeinse kalender wordt afgeschaft. De gregoriaanse kalender wordt opnieuw ingevoerd.
      • 5 juni » De Bataafse Republiek wordt het Koninkrijk Holland.
      • 6 augustus » Het Heilige Roomse Rijk wordt ontbonden.
      • 25 augustus » Voor één jaar de nationale feestdag van het door Napoleon ingestelde Koninkrijk Holland.
      • 15 december » Het leger van Napoleon Bonaparte bezet Warschau.
    • De temperatuur op 3 december 1840 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Typering van het weer: zeer half bewolkt regen. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1840: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
      • 22 januari » Britse kolonisten komen aan in Nieuw-Zeeland.
      • 6 mei » In het Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Ierland verschijnen de eerste postzegels ter wereld.
      • 2 juni » Oprichting van het Apostolisch Vicariaat Limburg in Nederland.
      • 2 juni » Oprichting van het Apostolisch vicariaat Luxemburg.
      • 20 oktober » Het gipsverband wordt uitgevonden door de Belgische chirurg Louis Seutin.
      • 15 december » De resten van Napoleon Bonaparte worden bijgezet in de Invalides.
    • De temperatuur op 27 november 1895 lag rond de -2,9 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
    • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 24 maart » Bisschopswijding van Henricus van de Wetering, hulpbisschop van Utrecht, in de Sint Vituskerk te Hilversum.
      • 16 april » Hockey en Bandy Club "Haarlem & Omstreken" wordt opgericht, een van de voorlopers van het huidige HC Bloemendaal.
      • 25 mei » Iers toneelschrijver en dichter Oscar Wilde wordt schuldig bevonden aan sodomie en moet voor twee jaar de gevangenis in.
      • 10 augustus » Groot-Brittannië, Eerste Proms-concert.
      • 10 november » Eerste voorstelling van de cinematograaf van de gebroeders Lumière in Brussel.
      • 23 december » In Amsterdam wordt de Bouwonderneming Jordaan NV opgericht, een experiment om te zien of het mogelijk is om de erbarmelijke leefomstandigheden van de arbeidersklasse in de volkswijk de Jordaan te verbeteren zonder overheidssteun.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Wolters Weide


    De publicatie Stamboom Doppenberg is opgesteld door Henk Doppenberg (contact is niet mogelijk).
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Henk Doppenberg, "Stamboom Doppenberg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-doppenberg/I7051.php : benaderd 28 december 2025), "Jan Wolters Weide (1806-1895)".