Stamboom Doppenberg » Jan Weide (1896-1964)

Persoonlijke gegevens Jan Weide 

  • Hij is geboren op 30 maart 1896 in Oosteinde gem. Ruinerwold, Drenthe, Nederland.
  • Registratie van geboorte op 31 maart 1896.Bron 1
  • (Akte geboorte) in het jaar 1896.
    Bron Burgerlijke stand - Geboorte
    Archieflocatie Drents Archief
    Algemeen Toegangnr: 0165.024
    Inventarisnr: 1896
    Gemeente: Ruinerwold
    Soort akte: geboorte
    Aktenummer: 19
    Aangiftedatum: 31-03-1896
    Kind Jan Weide
    Geslacht: M
    Geboortedatum: 30-03-1896
    Geboorteplaats: Oosteinde (Ruinerwold)
    Vader Willem Weide
    Moeder Jantje Oosterveen
  • Hij is overleden op 1 september 1964 in Meppel (Paradijssluis), hij was toen 68 jaar oud.
    Oorzaak: Waarschijnlijk door de duisternis misleid te water geraakt en verdronken
  • Een kind van Willem Weide en Jantje Oosterveen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 27 september 2010.

Gezin van Jan Weide


Tijdbalk Jan Weide

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Weide

Willem Weide
1867-1959

Jan Weide
1896-1964


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Drents Archief - Burgelijke stand - Geboorte - gem. Ruinerwold

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 30 maart 1896 lag rond de 4,1 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 91%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
    • In het jaar 1896: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 29 januari » Emile Grubbe past voor het eerst röntgenstraling toe bij de behandeling van borstkanker.
      • 5 april » Opening van de eerste moderne Olympische Spelen in Athene, Griekenland. Zie ook 6 april.
      • 2 juni » De in Engeland werkende Italiaanse ingenieur Guglielmo Marconi ontvangt patent voor zijn uitvinding van de draadloze telegrafie.
      • 12 augustus » Voetbalclub Willem II wordt opgericht in Tilburg.
      • 16 augustus » Skookum Jim Mason vindt een rijke goudader in Klondike (Noordwest Canada). Binnen een jaar komen minstens 50.000 mensen hun geluk beproeven.
      • 25 december » John Sousa componeert "The Stars and Stripes Forever".
    • De temperatuur op 1 september 1964 lag tussen 8,5 °C en 18,2 °C en was gemiddeld 13,5 °C. Er was 8,3 uur zonneschijn (61%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 24 juli 1963 tot 14 april 1965 was er in Nederland het kabinet Marijnen met als eerste minister Mr. V.G.M. Marijnen (KVP).
    • In het jaar 1964: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 12,0 miljoen inwoners.
      • 5 januari » Ontmoeting tussen Paus Paulus VI en patriarch Athenagoras I van Constantinopel in Jeruzalem. Het is de eerste ontmoeting tussen de leiders van de rooms-katholieke en Orthodoxe Kerk sinds 1439.
      • 14 maart » De rechtbank vindt Jack Ruby schuldig aan de moord op Lee Harvey Oswald.
      • 6 juli » In Londen gaat de eerste Beatles-film A Hard Day's Night in première.
      • 10 oktober » Opening van de Olympische Zomerspelen in Tokio, Japan.
      • 24 oktober » Noord-Rhodesië wordt onafhankelijk van Engeland (Zuid-Rhodesië blijft een kolonie).
      • 21 december » In Groot-Brittannië wordt de doodstraf afgeschaft.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    • 1894 » Sergej Iljoesjin, Russisch vliegtuigontwerper († 1977)
    • 1894 » Thomas Green, Brits snelwandelaar en olympisch kampioen († 1975)
    • 1895 » Jean Giono, Frans schrijver en dichter († 1970)
    • 1895 » Rudolf Bonnet, Nederlands kunstenaar († 1978)
    • 1896 » Louis Einthoven, Nederlands jurist († 1979)
    • 1896 » Reijer Stolk, Nederlands graficus, schilder, beeldhouwer en uitvinder († 1945)

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Weide

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Weide.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Weide.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Weide (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Doppenberg is opgesteld door Henk Doppenberg (contact is niet mogelijk).
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Henk Doppenberg, "Stamboom Doppenberg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-doppenberg/I7050.php : benaderd 11 februari 2026), "Jan Weide (1896-1964)".