Stamboom Doppenberg » Aaltien Tabak (1880-1961)

Persoonlijke gegevens Aaltien Tabak 

  • Zij is geboren op 23 juni 1880 in Wittelte gem. Diever.
  • Registratie van geboorte op 24 juni 1880.Bron 1
  • (Akte geboorte) in het jaar 1880.
    Bron Burgerlijke stand - Geboorte
    Archieflocatie Drents Archief
    Algemeen Toegangnr: 0165.007
    Inventarisnr: 1880
    Gemeente: Diever
    Soort akte: geboorte
    Aktenummer: 21
    Aangiftedatum: 24-06-1880
    Kind Aaltien Tabak
    Geslacht: V
    Geboortedatum: 23-06-1880
    Geboorteplaats: Wittelte (Diever)
    Vader Jan Tabak
    Moeder Hendrikje Spijkerman
  • (Akte huwelijk) in het jaar 1906.
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Drents Archief
    Algemeen Toegangnr: 0166.024
    Inventarisnr: 1906
    Gemeente: Ruinerwold
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 7
    Datum: 27-04-1906
    Bruidegom Lambertus Weide
    Geboorteplaats: Ruinerwold
    Bruid Aaltien Tabak
    Geboorteplaats: Diever
    Vader bruidegom Wolter Weide
    Moeder bruidegom Hilligje Weide
    Vader bruid Jan Tabak
    Moeder bruid Hendrikje Spijkerman
  • Zij is overleden op 1 juli 1961 in Meppel, Drenthe, Nederland, zij was toen 81 jaar oud.
  • Een kind van Jan Tabak en Hendrikje Spijkerman
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 17 september 2010.

Gezin van Aaltien Tabak

Zij is getrouwd met Lambertus Weide.

Zij zijn getrouwd op 27 april 1906 te Ruinerwold, Drenthe, Nederland, zij was toen 25 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):

  1. N.N. Weide  1909
  2. Jan Weide  1911-1996
  3. Jentje Weide  1917-2001


Tijdbalk Aaltien Tabak

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Aaltien Tabak

Jan Tabak
1840-1929

Aaltien Tabak
1880-1961

1906
N.N. Weide
1909-1909
Jan Weide
1911-1996
Jentje Weide
1917-2001

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Drents Archief - Burgelijke stand - Geboorte - gem. Diever
  2. Drents Archief - Burgelijke stand - Huwelijk - gem. Ruinerwold

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 23 juni 1880 lag rond de 16,9 °C. Er was 9 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1880: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » De aanleg van het Panamakanaal vangt aan.
    • 27 januari » Thomas Edison ontvangt octrooi (#223898) op de gloeilamp.
    • 27 april » Clarke en Foster krijgen een patent op het eerste elektrische hoortoestel.
    • 3 juni » Alexander Graham Bell gebruikt zijn fotofoon voor de eerste keer om een draadloos telefoongesprek te verzenden.
    • 24 juni » Eerste uitvoering van O Canada, het lied dat later het volkslied van Canada zou worden.
    • 20 oktober » De Vrije Universiteit Amsterdam wordt opgericht.
  • De temperatuur op 27 april 1906 lag tussen -0,6 °C en 10,8 °C en was gemiddeld 6,4 °C. Er was 6,4 uur zonneschijn (44%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1906: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 12 maart » Stormvloed van 1906 na extreem hoog water op de Westerschelde. Diverse zeedijken breken door, met grote schade tot gevolg. Doordat de stormvloed overdag plaatsvindt, vallen er geen doden. Net over de grens in het Waasland verdrinken in totaal 8 mensen.
    • 19 april » Maurice Brébart en Fernand Oedenkoven stichten de krant La Dernière Heure.
    • 13 juni » Oprichting van de Poolse voetbalclub Cracovia Kraków.
    • 3 september » De Vereniging Natuurmonumenten doet haar eerste aankoop, het Naardermeer.
    • 21 december » De Nederlandse marine neemt haar eerste onderzeeboot in dienst: Hr. Ms. O 1.
    • 23 december » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Atlántida Sport Club.
  • De temperatuur op 1 juli 1961 lag tussen 15,2 °C en 31,5 °C en was gemiddeld 23,8 °C. Er was 14,8 uur zonneschijn (89%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1961: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,6 miljoen inwoners.
    • 24 januari » Een Amerikaanse B-52 crasht boven North Carolina en verliest twee atoombommen. Van een van de bommen is het uranium nooit gevonden.
    • 25 april » De Amerikaan Jack Kilby (Texas Instruments) krijgt octrooi op de geïntegreerde schakeling oftewel de ic-chip.
    • 27 april » Sluiting van het Veerse Gat door de Veerse Gatdam als onderdeel van de Deltawerken.
    • 28 mei » De Oriënt Express vertrekt voor de laatste maal uit Parijs.
    • 8 juni » Huwelijk van hertog Edward van Kent en Katharine Worsley in York.
    • 2 augustus » Eerste optreden van de Beatles als de huisband in de Cavern Club in Liverpool, Engeland.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Tabak

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Tabak.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Tabak.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Tabak (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Doppenberg is opgesteld door Henk Doppenberg (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Henk Doppenberg, "Stamboom Doppenberg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-doppenberg/I6891.php : benaderd 12 februari 2026), "Aaltien Tabak (1880-1961)".