Stamboom Doppenberg » Lodewijk Johannes de Ruiter (1851-1889)

Persoonlijke gegevens Lodewijk Johannes de Ruiter 

  • Hij is geboren in het jaar 1851 in Hardenberg Ambt.
  • Beroep: Hulponderwijzer.
  • (Akte huwelijk) in het jaar 1879.
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel
    Algemeen Toegangnr: 123
    Inventarisnr: 14570
    Gemeente: Zwolle
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 158
    Datum: 30-10-1879
    Bruidegom Lodewijk Johannes de Ruiter
    Leeftijd: 28
    Geboorteplaats: Hardenbergh, Ambt
    Bruid Wilhelmina Plas
    Leeftijd: 24
    Geboorteplaats: Zwolle
    Vader bruidegom Zeger de Ruiter
    Moeder bruidegom Adriana Petronella Reinbott
    Vader bruid Gerhard Plas
    Moeder bruid Hendrika Kraijer
  • (Akte overlijden) in het jaar 1889.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel
    Algemeen Gemeente: Zwolle
    Aktenummer: 26 mrt
    Aangiftedatum: 00-00-1889
    Overledene Lodewijk Johannes de Ruiter
  • Hij is overleden op 26 maart 1889 in Zwolle, Overijssel, Nederland, hij was toen 38 jaar oud.
  • Registratie van overlijden op 26 maart 1889.Bron 1
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 17 oktober 2010.

Gezin van Lodewijk Johannes de Ruiter

Hij is getrouwd met Wilhelmina Plas.

Zij zijn getrouwd op 30 oktober 1879 te Zwolle, Overijssel, Nederland, hij was toen 28 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):


Voorouders (en nakomelingen) van Lodewijk Johannes de Ruiter

Lodewijk Johannes de Ruiter
1851-1889

1879

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Overijssel Historisch Centrum - Burgelijke stand - Overlijden - gem. Zwolle
  2. Overijssel Historisch Centrum - Burgelijke stand - Huwelijk - gem. Zwolle

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 30 oktober 1879 lag rond de 10,5 °C. De winddruk was 6 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 70%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1879: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 22 januari » De Zoeloes verslaan de Britten in de Slag bij Isandlwana.
    • 3 februari » Joseph Swan demonstreert de eerste gloeilamp met een gloeidraad van koolstof.
    • 14 maart » Albert Einstein, Duits theoretisch fysicus († 1955)
    • 19 april » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC St. Gallen.
    • 21 oktober » Eerste demonstratie van de gloeilamp door Thomas Edison.
    • 31 december » Thomas Edison laat rondom een park tientallen gloeilampen branden als feestversiering en demonstreert daarmee zijn nieuwste uitvinding: het elektrisch licht.
  • De temperatuur op 26 maart 1889 lag rond de 7,5 °C. Er was 1 mm neerslag. De winddruk was 18 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 67%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1889: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 8 januari » Herman Hollerith krijgt octrooi op de tabelleermachine.
    • 3 april » De Staten-Generaal, in verenigde vergadering bijeen, verklaren de Nederlandse koning Willem III wegens ziekte buiten staat de regering waar te nemen.
    • 15 oktober » Opening van het Centraal Station te Amsterdam, gebouwd naar een ontwerp van Pierre Cuypers.
    • 8 november » Montana wordt een staat van de Verenigde Staten.
    • 7 december » John Boyd Dunlop krijgt een octrooi op de luchtband.
    • 8 december » Op initiatief van Pim Mulier wordt de Nederlandse Atletiek en Voetbalbond, de voorloper van de KNVB, opgericht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Ruiter


De publicatie Stamboom Doppenberg is opgesteld door Henk Doppenberg (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Henk Doppenberg, "Stamboom Doppenberg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-doppenberg/I6828.php : benaderd 27 december 2025), "Lodewijk Johannes de Ruiter (1851-1889)".