Stamboom Doppenberg » Christina Rommelaar (1863-1943)

Persoonlijke gegevens Christina Rommelaar 

  • Zij is geboren op 14 november 1863 in Enschede, Overijssel, Nederland.
  • (Akte huwelijk) in het jaar 1889.
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel
    Algemeen Toegangnr: 123
    Inventarisnr: 03717
    Gemeente: Enschede
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 25
    Datum: 02-05-1889
    Bruidegom Fredrik Tiethoff
    Leeftijd: 23
    Geboorteplaats: Enschede
    Bruid Christina Rommelaar
    Leeftijd: 25
    Geboorteplaats: Enschede
    Vader bruidegom Herman Tiethoff
    Moeder bruidegom Eva Goossen
    Vader bruid Jacob Rommelaar
    Moeder bruid Louisa Charlotta Aleida Kniemeijer
  • (Akte overlijden) in het jaar 1943.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel
    Algemeen Toegangnr: 123
    Inventarisnr: 16742
    Gemeente: Enschede
    Soort akte: overlijdensakte
    Aktenummer: 920
    Aangiftedatum: 23-11-1943
    Overledene Christina Rommelaar
    Geslacht: V
    Overlijdensdatum: 22-11-1943
    Leeftijd: 80
    Overlijdensplaats: Enschede
    Vader Jacob Rommelaar
    Moeder Louisa Charlotta Aleida Kniemeijer
    Partner Jan ter Mors
    Relatie: weduwe
    Nadere informatie geboren te Enschede; eerder weduwe van Fredrik Tiethof
  • Zij is overleden op 22 november 1943 in Enschede, Overijssel, Nederland, zij was toen 80 jaar oud.
    Oosterbegraafplaats
  • Registratie van overlijden op 23 november 1943.Bron 1
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 8 november 2010.

Gezin van Christina Rommelaar

Zij is getrouwd met Frederik Tiethoff.

Zij zijn getrouwd op 2 mei 1889 te Enschede, Overijssel, Nederland, zij was toen 25 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):



Notities over Christina Rommelaar

dochter van Jacob Rommelaar en Louisa Charlotta Aleida Kniemeijer.

Voorouders (en nakomelingen) van Christina Rommelaar

Christina Rommelaar
1863-1943

1889

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Overijssel Historisch Centrum - Burgelijke stand - Overlijden - gem. Enschede
  2. Overijssel Historisch Centrum - Burgelijke stand - Huwelijk - gem. Enschede

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 14 november 1863 lag rond de 4,2 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1863: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Abraham Lincoln ondertekent de emancipatieproclamatie.
    • 10 januari » De metro van Londen maakt haar eerste rit. Het is de eerste ondergrondse ter wereld.
    • 1 juli » Afschaffing van de slavernij in Suriname, viering Ketikoti.
    • 11 augustus » Cambodja wordt een protectoraat van Frankrijk.
    • 3 oktober » President van de Verenigde Staten Abraham Lincoln maakt van Thanksgiving Day een nationale feestdag.
    • 8 december » Brand in de Iglesia de la Compañia de Jesus in Santiago, Chile. Dodelijkste gebouwbrand in de moderne geschiedenis. Tussen 2000 en 3000 doden.
  • De temperatuur op 2 mei 1889 lag rond de 13,7 °C. Er was 0.3 mm neerslag. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 75%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1889: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 8 januari » Herman Hollerith krijgt octrooi op de tabelleermachine.
    • 22 april » De Amerikaanse president Benjamin Harrison stelt Oklahoma open voor vestiging door kolonisten.
    • 3 juli » De paardentram van de UTM (Utrechtse Tram-Maatschappij) wordt feestelijk geopend.
    • 8 juli » Eerste editie van The Wall Street Journal.
    • 6 september » In Antwerpen ontploft de patroonfabriek Corvilain. Er vallen 95 slachtoffers.
    • 8 december » Op initiatief van Pim Mulier wordt de Nederlandse Atletiek en Voetbalbond, de voorloper van de KNVB, opgericht.
  • De temperatuur op 22 november 1943 lag tussen -3,8 °C en 4,6 °C en was gemiddeld 1,0 °C. Er was 5,9 mm neerslag gedurende 4,5 uur. Er was 4,9 uur zonneschijn (58%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1943: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 21 april » Oprichting van de Franse voetbalclub FC Nantes.
    • 6 juni » Eerste transport van kinderen vanuit Kamp Vught naar Sobibór, waar zij een dag na aankomst worden vergast. Dit betrof kinderen in de leeftijdcategorie van 0 tot en met 3 jaar, een dag later gevolgd door een groep kinderen van 4 tot 16 jaar. Totaal aantal: ruim 1200 kinderen.
    • 24 augustus » Einde van de Conferentie van Quebec.
    • 12 oktober » De nazi-koning Tomislav II van Kroatië doet troonsafstand.
    • 18 oktober » De schrijver A.M. de Jong wordt door Nederlandse SS'ers vermoord, een van de zgn. Silbertanne-acties.
    • 13 december » Als wraak voor vermeende steun aan het verzet moordt een Duitse legereenheid de gehele mannelijke bevolking van het Griekse stadje Kalavryta uit.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Rommelaar


De publicatie Stamboom Doppenberg is opgesteld door Henk Doppenberg (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Henk Doppenberg, "Stamboom Doppenberg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-doppenberg/I6823.php : benaderd 19 oktober 2026), "Christina Rommelaar (1863-1943)".