Stamboom Doppenberg » Lambertus Polman (1895-????)

Persoonlijke gegevens Lambertus Polman 

  • Hij is geboren op 20 maart 1895 in De Wijk, Drenthe, Nederland.
  • Registratie van geboorte op 21 maart 1895.Bron 1
  • (Akte geboorte) in het jaar 1895.
    Bron Burgerlijke stand - Geboorte
    Archieflocatie Drents Archief
    Algemeen Toegangnr: 0165.031
    Inventarisnr: 1895
    Gemeente: De Wijk
    Soort akte: geboorte
    Aktenummer: 17
    Aangiftedatum: 21-03-1895
    Kind Lambertus Polman
    Geslacht: M
    Geboortedatum: 20-03-1895
    Geboorteplaats: De Wijk
    Vader Roelof Polman
    Moeder Aaltje Weide
  • (Akte huwelijk) in het jaar 1916.
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Drents Archief
    Algemeen Toegangnr: 0166.031
    Inventarisnr: 1916
    Gemeente: De Wijk
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 19
    Datum: 12-08-1916
    Bruidegom Lambertus Polman
    Geboorteplaats: De Wijk
    Bruid Margje Eemten
    Geboorteplaats: De Wijk
    Vader bruidegom Roelof Polman
    Moeder bruidegom Aaltje Weide
    Vader bruid Jan Eemten
    Moeder bruid Anna Frederika van den Berg
  • Een kind van Roelof Polman en Aaltje Weide
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 7 oktober 2010.

Gezin van Lambertus Polman

Hij is getrouwd met Margje Eemten.

Zij zijn getrouwd op 12 augustus 1916 te De Wijk, Drenthe, Nederland, hij was toen 21 jaar oud.Bron 2


Tijdbalk Lambertus Polman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Lambertus Polman

Roelof Polman
1862-1924
Aaltje Weide
1870-1939

Lambertus Polman
1895-????

1916

Margje Eemten
1893-????


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Drents Archief - Burgelijke stand - Geboorte - gem. De Wijk
    2. Drents Archief - Burgelijke stand - Huwelijk - gem. De Wijk

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 20 maart 1895 lag rond de 6,4 °C. Er was 11 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 92%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
    • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 8 februari » Benoeming van Henricus van de Wetering tot hulpbisschop van Utrecht.
      • 7 mei » Aleksandr Popov demonstreert radiotelegrafie voor leden van de Russische Sociëteit Natuurkunde en Chemie.
      • 25 mei » Iers toneelschrijver en dichter Oscar Wilde wordt schuldig bevonden aan sodomie en moet voor twee jaar de gevangenis in.
      • 10 augustus » Groot-Brittannië, Eerste Proms-concert.
      • 23 december » In Amsterdam wordt de Bouwonderneming Jordaan NV opgericht, een experiment om te zien of het mogelijk is om de erbarmelijke leefomstandigheden van de arbeidersklasse in de volkswijk de Jordaan te verbeteren zonder overheidssteun.
      • 28 december » De Gebroeders Lumière tonen voor het eerst films aan een betalend publiek.
    • De temperatuur op 12 augustus 1916 lag tussen 8,8 °C en 25,0 °C en was gemiddeld 18,2 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 11,2 uur zonneschijn (75%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
      • 3 februari » Tristan Tzara publiceert in Zürich zijn Dada-manifest.
      • 14 maart » Horton Foote, Amerikaans toneel- en scenarioschrijver († 2009)
      • 17 juli » Het Uruguayaans voetbalelftal wint de eerste editie van de Copa América door naaste concurrent Argentinië in de slotwedstrijd op 0-0 te houden.
      • 19 juli » De Slag bij Fromelles vindt plaats (ook nog op 20 juli). In de Australische geschiedenisboeken staat deze slag vermeld als "de bloedigste 24 uren van Australië". Meer dan 5500 Australiërs komen om in de strijd tegen de Duitsers, die gestationeerd zijn nabij Fromelles.
      • 20 juli » De Slag bij Fromelles vond plaats op 19 en 20 juli. In de Australische geschiedenis staat de slag geboekt als de bloedigste 24 uren van Australië. Meer dan 5500 Australiërs kwamen om in de strijd tegen de Duitsers, die gestationeerd waren nabij Fromelles.
      • 29 december » Grigori Raspoetin wordt vermoord.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Polman

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Polman.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Polman.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Polman (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Doppenberg is opgesteld door Henk Doppenberg (contact is niet mogelijk).
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Henk Doppenberg, "Stamboom Doppenberg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-doppenberg/I6789.php : benaderd 19 oktober 2026), "Lambertus Polman (1895-????)".