Stamboom Doppenberg » Jantina Katrina Bandsma (1860-1933)

Persoonlijke gegevens Jantina Katrina Bandsma 

  • Zij is geboren op 26 september 1860 in Kleinemeer gem. Sappemeer, Groningen, Nederland.
  • Beroep: Arbeidster.
  • (Akte huwelijk) in het jaar 1883.
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Groninger Archieven
    Algemeen Gemeente: Sappemeer
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 23
    Datum: 30-06-1883
    Bruidegom Hendrik Klein
    Geboorteplaats: Muntendam
    Bruid Jantina Katrina Bandsma
    Geboorteplaats: Kleinemeer gem. Sappemeer
    Vader bruidegom Jan Klein
    Moeder bruidegom Elizabeth Kraai
    Vader bruid Jan Bandsma
    Moeder bruid Aaltje de Vries
  • (Akte overlijden) in het jaar 1933.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Groninger Archieven
    Algemeen Gemeente: Hoogezand
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 65
    Aangiftedatum: 18-07-1933
    Overledene Jantina Katrina Bandsma
    Geslacht: V
    Overlijdensdatum: 18-06-1933
    Leeftijd: 72
    Overlijdensplaats: Hoogezand
    Vader Jan Bandsma
    Moeder Aaltje de Vries
    Partner Hendrik Klein
    Relatie: weduwe
    Nadere informatie geboortepl: Sappemeer
  • Zij is overleden op 18 juni 1933 in Hoogezand, Groningen, Nederland, zij was toen 72 jaar oud.
  • Registratie van overlijden op 18 juli 1933.Bron 1
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 8 juni 2012.

Gezin van Jantina Katrina Bandsma

Zij is getrouwd met Hendrik Klein.

Zij zijn getrouwd op 30 juni 1883 te Sappemeer, Groningen, Nederland, zij was toen 22 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):

  1. Klasina Klein  1890-???? 

Voorouders (en nakomelingen) van Jantina Katrina Bandsma

Jantina Katrina Bandsma
1860-1933

1883

Hendrik Klein
1861-1932

Klasina Klein
1890-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Groninger Archieven - Burgelijke stand - Overlijden - gem. Hoogezand
  2. Groninger Archieven - Burgelijke stand - Huwelijk - gem. Sappemeer

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 september 1860 lag rond de 10,3 °C. De winddruk was 0.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 88%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
  • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
  • In het jaar 1860: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 8 februari » De Eerste Kamer der Staten-Generaal brengt het kabinet-Rochussen ten val door de verwerping van een wetsvoorstel inzake de aanleg en exploitatie van de Noorder- en Zuiderspoorweg.
    • 19 juni » Een van de grootste branden die Leeuwarden ooit troffen, vindt plaats bij de Prins Frederikkazerne.
    • 13 augustus » Moord op vorst Danilo II van Montenegro in Kotor. Hij wordt opgevolgd door zijn neef Nicolaas I.
    • 18 september » Het Koninkrijk Sardinië brengt de Kerkelijke Staat in de Slag bij Castelfidardo een nederlaag toe.
    • 31 oktober » Executie in Maastricht van Johannes Nathan, de laatste Nederlander die in vredestijd is geëxecuteerd.
    • 26 december » In stadion Hallam Pitch in Sheffield wordt de eerste voetbalwedstrijd gespeeld en die gaat tussen Sheffield FC en Hallam FC.
  • De temperatuur op 30 juni 1883 lag rond de 27,4 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 56%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1883: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 13 april » Alfred Packer wordt schuldig bevonden aan kannibalisme.
    • 24 mei » Opening van de Brooklyn Bridge in New York in de Verenigde Staten.
    • 1 juli » Oprichting van de ANWB.
    • 12 augustus » De laatste levende Quagga (een zebra-soort) sterft in dierentuin Artis
    • 4 oktober » De Oriënt-Express rijdt voor het eerst.
    • 18 november » Amerikaanse en Canadese spoorwegen stellen vier standaard tijdzones in voor het hele continent, waarmee een eind komt aan de verwarring door het gebruik van duizenden lokale tijdrekeningen.
  • De temperatuur op 18 juni 1933 lag tussen 7,6 °C en 15,6 °C en was gemiddeld 11,2 °C. Er was 5,8 mm neerslag gedurende 2,8 uur. Er was 3,3 uur zonneschijn (20%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1933: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,2 miljoen inwoners.
    • 23 januari » De Afsluitdijk, die de Zuiderzee afsluit van de Noordzee, is klaar en wordt beperkt opengesteld voor betalend verkeer.
    • 10 februari » Een voltreffer van een Dornier vliegboot maakt in Straat Soenda een eind aan een vijfdaagse muiterij op de Nederlandse kruiser De Zeven Provinciën.
    • 27 maart » Oprichting van de amateurvoetbalclub VV de Noormannen.
    • 22 juli » Wiley Post wordt de eerste persoon die alleen om de wereld vliegt. Hij legt 25 094km af in 7 dagen, 18 uur en 45 minuten.
    • 7 augustus » Begin van de Genocide van Simele. Het Irakese leger vernietigt, onder toezicht van de Britten, tientallen Assyrische dorpen en vermoordt daarbij duizenden Assyriërs.
    • 5 december » Einde van de drooglegging in de Verenigde Staten.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Bandsma

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Bandsma.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Bandsma.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Bandsma (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Doppenberg is opgesteld door Henk Doppenberg (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Henk Doppenberg, "Stamboom Doppenberg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-doppenberg/I6506.php : benaderd 11 februari 2026), "Jantina Katrina Bandsma (1860-1933)".