Stamboom Doppenberg » Hendrika van Uchelen (1845-1916)

Persoonlijke gegevens Hendrika van Uchelen 

  • Zij is geboren op 20 april 1845 in Harderwijk Gld.
  • Registratie van geboorte op 21 april 1845.Bron 1
  • (Akte geboorte) in het jaar 1845.
    Bron Burgerlijke stand - Geboorte
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Gemeente: Harderwijk
    Soort akte: geboorte
    Aktenummer: 49
    Aangiftedatum: 21-04-1845
    Kind Hendrika van Uchelen
    Geslacht: V
    Vondeling: N
    Geboortedatum: 20-04-1845
    Geboorteplaats: Harderwijk
    Vader Evert Gijsbert van Uchelen
    Moeder Maasjen Kok
  • (Akte huwelijk) in het jaar 1881.
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 4448
    Gemeente: Harderwijk
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 25
    Datum: 25-05-1881
    Bruidegom Aart Kliest
    Leeftijd: 34
    Geboorteplaats: Harderwijk
    Bruid Hendrika van Uchelen
    Leeftijd: 36
    Geboorteplaats: Harderwijk
    Vader bruidegom Johannes Kliest
    Moeder bruidegom Gerritje Doppenberg
    Vader bruid Evert Gijsbert van Uchelen
    Moeder bruid Maasje Kok
  • (Akte overlijden) in het jaar 1916.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 8387
    Gemeente: Harderwijk
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 5
    Aangiftedatum: 07-01-1916
    Overledene Hendrika van Uchelen
    Geslacht: V
    Overlijdensdatum: 07-01-1916
    Overlijdensplaats: Harderwijk
    Vader Evert Gijsbert van Uchelen
    Moeder Maasjen Kok
    Partner Aart Kliest
    Relatie: weduwe
  • Zij is overleden op 7 januari 1916 in Harderwijk Gld, zij was toen 70 jaar oud.
    Begraafplaats Oostergaarde
    Oosteinde 12 3842 DR Harderwijk
    Zerk id-nummer324791
    Begraafplaatsnr.617
    (Plaats)aanduiding14-044
  • Registratie van overlijden op 7 januari 1916.Bron 2
  • Zij is begraven in Harderwijk Gld.Bron 3
  • Een kind van Evert Gijsbert van Uchelen en Maasje Kok
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 19 juni 2012.

Gezin van Hendrika van Uchelen

Zij is getrouwd met Aart Kliest.

Zij zijn getrouwd op 25 mei 1881 te Harderwijk Gld, zij was toen 36 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):

  1. Johannes Kliest  1882-1916


Tijdbalk Hendrika van Uchelen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrika van Uchelen

Maasje Kok
1813-1904

Hendrika van Uchelen
1845-1916

1881

Aart Kliest
1846-1914


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Gelders Archief - Burgelijke stand - Geboorte - gem. Harderwijk
  2. Gelders Archief - Burgelijke stand - Overlijden - gem. Harderwijk
  3. Online-begraafplaatsen.nl
  4. Gelders Archief - Burgelijke stand - Huwelijk - gem. Harderwijk

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 april 1845 lag rond de 10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1845: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 3 maart » Florida wordt toegelaten als de 27ste staat van de VS.
    • 4 maart » James Knox Polk wordt beëdigd als 11e president van de Verenigde Staten
    • 15 mei » Doop van de eerste Nederlandse Baptisten
    • 17 juni » In 's-Hertogenbosch verschijnt het eerste nummer van het dagblad De Tijd, dat toen driemaal per week uitkwam.
    • 10 september » Opening Beurs van Zocher in Amsterdam door koning Willem II.
    • 5 december » Aaron Allen vraagt octrooi aan op de klapstoel.
  • De temperatuur op 25 mei 1881 lag rond de 17,6 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 67%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1881: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 25 januari » Thomas Edison en Alexander Graham Bell richten de Oriental Telephone Company op.
    • 4 maart » James Garfield wordt beëdigd als 20e president van de Verenigde Staten
    • 1 juni » Eerste Nederlandse openbare telefoonnetwerk wordt in gebruik genomen.
    • 4 juni » De Brabantse Lijn, de spoorlijn die Tilburg met Nijmegen verbindt, wordt geopend.
    • 23 juli » De 5-jarige Johannes Huibers, later bisschop van Haarlem, legt de eerste steen van het Centraal Station te Amsterdam.
    • 15 augustus » Opening van de Internationale Elektriciteitstentoonstelling in Parijs.
  • De temperatuur op 7 januari 1916 lag tussen 7,1 °C en 10,7 °C en was gemiddeld 8,7 °C. Er was 5,3 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
    • 3 februari » Tristan Tzara publiceert in Zürich zijn Dada-manifest.
    • 19 september » De Force Publique onder Charles Tombeur verslaat het leger van Duits-Oost-Afrika in de Slag bij Tabora.
    • 7 oktober » De Provinciale Utrechtse Elektriciteits Maatschappij wordt opgericht.
    • 2 december » De Franse generaal Joseph Joffre wordt vervangen door Robert Nivelle als stafchef van het Franse leger.
    • 15 december » Einde van de Slag om Verdun.
    • 30 december » Kroning van Karel I van Oostenrijk en Zita van Bourbon-Parma tot koning en koningin van Hongarije in Boedapest.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Uchelen


De publicatie Stamboom Doppenberg is opgesteld door Henk Doppenberg (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Henk Doppenberg, "Stamboom Doppenberg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-doppenberg/I5863.php : benaderd 26 december 2025), "Hendrika van Uchelen (1845-1916)".