Stamboom Doppenberg » Frederik Schotsman (1897-1948)

Persoonlijke gegevens Frederik Schotsman 

  • Hij is geboren in het jaar 1897 in Nijkerk Gld.
  • Beroep: Veldarbeider.
  • (Akte huwelijk) in het jaar 1917.
    Gemeente = Nijkerk
    Aktenummer = 69
    Datum = 24-01-1917
    Archief locatie = Gelders Archief
    Toegang = 0207
    Inventarisnummer = 9103
    Akte = Huwelijksakte
    Bruidegom = Frederik Schotsman
    Geboorteplaats bruidegom = Nijkerk
    Bruid = Hendrika Versteeg
    Geboorteplaats bruid = Putten
    Vader bruidegom = Teunis Schotsman
    Moeder bruidegom = Aartje Gijsbertsen
    Vader bruid = Jannes Versteeg
    Moeder bruid = Elbertje Doppenberg
  • (Akte overlijden) in het jaar 1948.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Het Utrechts Archief
    Algemeen Toegangnr: 1221
    Inventarisnr: 1917
    Gemeente: Westbroek
    Soort akte: Overlijdensakte
    Aktenummer: 3
    Aangiftedatum: 10-02-1948
    Overledene Frederik Schotsman
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 08-02-1948
    Leeftijd: 52
    Overlijdensplaats: Westbroek
    Vader Teunis Schotsman
    Moeder Aartje Gijsbertsen
    Partner Hendrika Versteeg
    Relatie: echtgenoot van
    Nadere informatie weduwnaar van Neeltje Versteeg
  • Hij is overleden op 8 februari 1948 in Westbroek, hij was toen 51 jaar oud.
  • Registratie van overlijden op 10 februari 1948.Bron 1
  • Een kind van Teunis Schotsman en Aartje Gijsbertsen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 16 juni 2012.

Gezin van Frederik Schotsman

Hij is getrouwd met Hendrikje (Hendrika) Versteeg.

Zij zijn getrouwd op 24 januari 1917 te Nijkerk Gld, hij was toen 20 jaar oud.Bron 2

scheiding ook 06-06-1920 Utrecht https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-engeldorp-gastelaars/I1167092023.php

Het echtpaar is gescheiden 18 augustus 1928 te Utrecht, Utrecht, Nederland.


Tijdbalk Frederik Schotsman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Frederik Schotsman

Frederik Schotsman
1897-1948

1917

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Utrechts Archief - Burgelijke stand - Overlijden - gem. Westbroek
  2. Gelders Archief - Burgelijke stand - Huwelijk - gem. Nijkerk

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 24 januari 1917 lag tussen -5,3 °C en 0,5 °C en was gemiddeld -2,3 °C. Er was 5,3 uur zonneschijn (61%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
    • 22 maart » De Verenigde Staten erkennen als eerste de voorlopige Russische regering na de val van de tsaar.
    • 13 mei » Drie kinderen zeggen de Heilige Maagd Maria (Onze-Lieve-Vrouw van Fátima) gezien te hebben boven een boom in Cova da Irianear nabij Fatima in Portugal.
    • 23 mei » De gemeenteraad van De Bilt-Station (het tegenwoordige Bilthoven) bespreekt alternatieven voor de naam die te vaak verward wordt met De Bilt.
    • 5 juli » Het Aardappeloproer in Amsterdam mondt uit in een veldslag op het Haarlemmerplein, waarbij militairen het vuur openen op de menigte. De opstand wordt neergeslagen. Er vallen 9 doden en 114 gewonden
    • 2 november » De Balfour-verklaring belooft de Joodse zionisten Britse hulp bij de opbouw van een 'nationaal tehuis' in Palestina.
    • 8 december » De Turken, onder bevel van Erich von Falkenhayn, plannen een aanval op de Britse linies van Edmund Allenby. De Slag om Jeruzalem is begonnen.
  • De temperatuur op 8 februari 1948 lag tussen 7,5 °C en 10,3 °C en was gemiddeld 9,3 °C. Er was 9,7 mm neerslag gedurende 13,8 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 4 september 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
  • In het jaar 1948: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,7 miljoen inwoners.
    • 10 maart » Jan Masaryk, de partijloze minister van Buitenlandse Zaken van Tsjecho-Slowakije wordt dood aangetroffen op de binnenplaats van het ministerie van buitenlandse zaken te Praag, hij is waarschijnlijk uit het raam van zijn kantoor in het ministerie geduwd.
    • 14 maart » Bernd Stange, Oost-Duits voetballer en voetbalcoach
    • 7 juni » Eduard Benes treedt af als president van Tsjecho-Slowakije. Hij doet dit liever dan een grondwet tekenen die zijn land communistisch maakt.
    • 26 juni » De Berlijnse Luchtbrug wordt begonnen, nadat de Sovjet-autoriteiten op 24 juni een blokkade van Berlijn hebben ingesteld.
    • 2 juli » Het IJslands voetbalelftal behaalt de eerste zege uit de historie als Finland met 2-0 wordt geklopt.
    • 5 oktober » De International Union for Conservation of Nature and Natural Resources (IUCN), de internationale unie voor natuurbescherming, wordt opgericht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Schotsman


De publicatie Stamboom Doppenberg is opgesteld door Henk Doppenberg (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Henk Doppenberg, "Stamboom Doppenberg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-doppenberg/I4830.php : benaderd 10 februari 2026), "Frederik Schotsman (1897-1948)".