Stamboom Doppenberg » Kommer Langendoen (1829-1905)

Persoonlijke gegevens Kommer Langendoen 

  • Hij is geboren op 17 juli 1829 in Rockanje, Zuid-Holland, Nederland.
  • Registratie van geboorte op 17 juli 1829.Bron 1
  • Beroep: Melkboer.
  • (Akte geboorte) in het jaar 1829.
    Bron Burgerlijke stand - Geboorte
    Archieflocatie Streekarchief Voorne-Putten en Rozenburg
    Algemeen Gemeente: Rockanje
    Soort akte: Geboorteakte
    Aktenummer: 20
    Aangiftedatum: 17-07-1829
    Kind Kommer Langendoen
    Vader Willem Langendoen
    Moeder Arendje Rotte
  • (Akte huwelijk) in het jaar 1856.
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Streekarchief Voorne-Putten en Rozenburg
    Algemeen Gemeente: Rockanje
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 3
    Datum: 27-04-1856
    Bruidegom Kommer Langendoen
    Leeftijd: 26
    Bruid Clazina Snoeij
    Leeftijd: 19
    Vader bruidegom Willem Langendoen
    Moeder bruidegom Arendje Rotte
    Vader bruid Willem Snoeij
    Moeder bruid Aaltje Warbout
  • (Akte huwelijk) in het jaar 1863.
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Streekarchief Voorne-Putten en Rozenburg
    Algemeen Gemeente: Rockanje
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 12
    Datum: 01-07-1863
    Bruidegom Kommer Langendoen
    Leeftijd: 33
    Bruid Pietertje Manintveld
    Leeftijd: 19
    Vader bruidegom Willem Langendoen
    Moeder bruidegom Arendje Rotte
    Vader bruid Bastiaan Manintveld
    Moeder bruid Susanna Lugtenburg
  • (Akte overlijden) in het jaar 1905.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Streekarchief Voorne-Putten en Rozenburg
    Algemeen Gemeente: Rockanje
    Soort akte: Overlijdensakte
    Aktenummer: 21
    Aangiftedatum: 08-07-1905
    Overledene Kommer Langendoen
    Leeftijd: 75
    Vader
    Moeder
    Partner Pietertje Manintveld
  • Hij is overleden op 8 juli 1905 in Rockanje, Zuid-Holland, Nederland, hij was toen 75 jaar oud.Bron 2
  • Registratie van overlijden op 8 juli 1905.Bron 3
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 5 juni 2010.

Gezin van Kommer Langendoen

(1) Hij is getrouwd met Clazina Snoeij.

Zij zijn getrouwd op 27 april 1856 te Rockanje, Zuid-Holland, Nederland, hij was toen 26 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):

  1. Willem Langendoen  1860-1930 


(2) Hij is getrouwd met Pietertje Manintveld.

Zij zijn getrouwd op 1 juli 1863 te Rockanje, Zuid-Holland, Nederland, hij was toen 33 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):

  1. Hadde Langendoen  1874-1930

Voorouders (en nakomelingen) van Kommer Langendoen

Kommer Langendoen
1829-1905

(1) 1856
(2) 1863

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Streekarchief Voorne-Putten en Rozenburg - burgelijke stand - Geboorte - gem. Rockanje
  2. Krant - Nieuwe Brielsche Courant
  3. Streekarchief Voorne-Putten en Rozenburg - burgelijke stand - Overlijden - gem. Rockanje
  4. Streekarchief Voorne-Putten en Rozenburg - burgelijke stand - Huwelijk - gem. Rockanje

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 17 juli 1829 lag rond de 18,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: half bewolkt bui. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1829: Bron: Wikipedia
    • 4 maart » Andrew Jackson wordt beëdigd als 7e president van de Verenigde Staten.
    • 31 maart » Kardinaal Francesco Saverio Castiglioni wordt gekozen tot Paus Pius VIII.
    • 10 juni » Eerste Boat Race tussen de universiteiten van Oxford en Cambridge.
    • 29 september » Londens georganiseerde politiekorps gaat aan de slag. Zij worden later bekend als Scotland Yard.
  • De temperatuur op 1 juli 1863 lag rond de 22,7 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 45%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1863: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Abraham Lincoln ondertekent de emancipatieproclamatie.
    • 4 januari » James L. Plimpton maakt zijn nieuwe vervoermiddel wereldkundig: de rolschaats. Hij vraagt er meteen octrooi op aan.
    • 1 juli » Afschaffing van de slavernij in Suriname, viering Ketikoti.
    • 4 juli » In de Verenigde Staten geeft de belegerde stad Vicksburg zich over aan het leger van Ulysses S. Grant; tegelijkertijd begint Robert E. Lee aan zijn aftocht, na verslagen te zijn bij Gettysburg
    • 11 augustus » Cambodja wordt een protectoraat van Frankrijk.
    • 31 oktober » Begin van de werken voor de Nieuwe Waterweg.
  • De temperatuur op 8 juli 1905 lag tussen 7,5 °C en 25,5 °C en was gemiddeld 17,7 °C. Er was 12,8 uur zonneschijn (77%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 24 februari » In Zwitserland wordt de Simplontunnel voltooid.
    • 4 maart » Theodore Roosevelt wordt her-beëdigd als 26e president van de Verenigde Staten
    • 30 juni » Albert Einstein stuurt het artikel "Zur Elektrodynamik bewegter Körper" in, waarin hij de speciale relativiteitstheorie introduceert. Het wordt op 26 september gepubliceerd.
    • 17 augustus » Kabinet-Kuyper treedt af en wordt opgevolgd door Kabinet-De Meester.
    • 14 september » In Amsterdam wordt de Albert Cuypstraat aangewezen als 'ventstraat'.
    • 3 december » Zoltán Halmay vestigt het allereerste officiële wereldrecord op de 100 meter vrije slag. In Wenen tikt de Hongaarse zwemmer aan in 1.05,8.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Langendoen


De publicatie Stamboom Doppenberg is opgesteld door Henk Doppenberg (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Henk Doppenberg, "Stamboom Doppenberg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-doppenberg/I4075.php : benaderd 26 december 2025), "Kommer Langendoen (1829-1905)".