Stamboom Doppenberg » Hendrik van den Hoorn (1890-1947)

Persoonlijke gegevens Hendrik van den Hoorn 

  • Hij is geboren op 4 april 1890 in Putten Gld.
  • Beroep: Klompenmaker.
  • (Adres - Woonachtig) .
    Woonachtig in Hoef I 16, I 41, I 41a, 1910-20; I 53, 1920-37, Putten.
  • (Akte huwelijk) in het jaar 1913.
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 9123
    Gemeente: Putten
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 15
    Datum: 04-04-1913
    Bruidegom Hendrik van den Hoorn
    Leeftijd: 23
    Geboorteplaats: Putten
    Bruid Gerritje Kleijer
    Leeftijd: 23
    Geboorteplaats: Putten
    Vader bruidegom Hendrik van den Hoorn
    Moeder bruidegom Hendrikje van Beek
    Vader bruid Peter Kleijer
    Moeder bruid Aartje den Herder
  • (Akte overlijden) in het jaar 1947.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 33062
    Gemeente: Putten
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 87
    Aangiftedatum: 27-10-1947
    Overledene Hendrik van den Hoorn
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 27-10-1947
    Overlijdensplaats: Putten
    Vader Hendrik van den Hoorn
    Moeder Hendrikje van Beek
    Partner Gerritje Kleijer
    Relatie: echtgenoot
  • Hij is overleden op 27 oktober 1947 in Putten Gld, hij was toen 57 jaar oud.
  • Registratie van overlijden op 27 oktober 1947.Bron 1
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 25 december 2009.

Gezin van Hendrik van den Hoorn

Hij is getrouwd met Gerritje Kleijer.

Zij zijn getrouwd op 4 april 1913 te Putten Gld, hij was toen 23 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):

  1. Peter van den Hoorn  1917-1993

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik van den Hoorn

Hendrik van den Hoorn
1890-1947

1913

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Gelders Archief - Burgelijke stand - Overlijden - gem. Putten
  2. Gelders Archief - Burgelijke stand - Huwelijk - gem. Putten

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 april 1890 lag rond de 13,3 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 36%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1890: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 11 januari » De Britse regering stelt Portugal voor een ultimatum wat betreft de Portugese aanwezigheid in Afrika.
    • 14 maart » Heiligverklaring van Liduina van Schiedam door Paus Leo XIII.
    • 6 april » De Fransen nemen Ségou in, en veroveren daarmee het dal van de Niger.
    • 3 juli » Idaho treedt als 43ste staat toe tot de VS.
    • 10 juli » Wyoming wordt een staat van de Verenigde Staten.
    • 29 oktober » De Staten-Generaal, in verenigde vergadering bijeen, verklaren de Nederlandse koning Willem III wegens ziekte buiten staat de regering waar te nemen. Op 23 november van datzelfde jaar zou hij komen te overlijden.
  • De temperatuur op 4 april 1913 lag tussen 4,4 °C en 15,0 °C en was gemiddeld 9,2 °C. Er was 3,9 uur zonneschijn (30%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1913: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,1 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Woodrow Wilson wordt beëdigd als 28e president van de Verenigde Staten
    • 24 maart » Het Nederlands elftal wint voor het eerst van Engeland. In Den Haag wordt het 2-1 door twee doelpunten van Huug de Groot.
    • 24 augustus » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Club Rubio Ñú.
    • 28 augustus » Koningin Wilhelmina opent het Vredespaleis in Den Haag.
    • 10 oktober » Het Panamakanaal wordt geopend.
    • 14 oktober » In Senghenydd bij Caerphilly vallen bij een mijnramp 439 doden. Het is de grootste mijnramp uit de geschiedenis van het Verenigd Koninkrijk en wereldwijd de op zes na grootste ooit.
  • De temperatuur op 27 oktober 1947 lag tussen -0,8 °C en 8,6 °C en was gemiddeld 3,4 °C. Er was 8,7 uur zonneschijn (87%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • In het jaar 1947: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,5 miljoen inwoners.
    • 28 januari » Oprichting van de Portugese voetbalclub CD Cova Piedade.
    • 7 februari » Bij het dorp Qumran worden de Dode Zee-rollen gevonden. Ze bevatten onder meer fragmenten van bijna alle boeken van het Oude Testament.
    • 10 juni » Saab produceert zijn eerste auto.
    • 3 augustus » Theo Middelkamp wordt in Reims de eerste Nederlandse wereldkampioen wielrennen op de weg.
    • 14 augustus » India en Pakistan worden onafhankelijk van Groot-Brittannië.
    • 20 oktober » De Commissie voor on-Amerikaanse activiteiten (House Committee on Un-American Activities) begint met haar activiteiten.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van den Hoorn


De publicatie Stamboom Doppenberg is opgesteld door Henk Doppenberg (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Henk Doppenberg, "Stamboom Doppenberg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-doppenberg/I3571.php : benaderd 26 december 2025), "Hendrik van den Hoorn (1890-1947)".