Stamboom Doppenberg » Gerrit de Ruiter (1861-1940)

Persoonlijke gegevens Gerrit de Ruiter 

  • Hij is geboren in het jaar 1861 in Putten Gld.
  • Beroep: Arbeider.
  • (Akte geboorte) .
    1861
  • (Akte huwelijk) in het jaar 1900.
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 3333
    Gemeente: Putten
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 19
    Datum: 11-05-1900
    Bruidegom Gerrit Ruiter
    Leeftijd: 39
    Geboorteplaats: Putten
    Bruid Maartje Knoppert
    Leeftijd: 25
    Geboorteplaats: Nijkerk
    Vader bruidegom Ot Ruiter
    Moeder bruidegom Besseltje van den Hoorn
    Vader bruid Willem Knoppert
    Moeder bruid Hendrika van 't Land
  • (Akte overlijden) in het jaar 1940.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 9775
    Gemeente: Putten
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 66
    Aangiftedatum: 30-08-1940
    Overledene Gerrit de Ruiter
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 29-08-1940
    Overlijdensplaats: Ermelo
    Vader Ot de Ruiter
    Moeder Besseltje van den Hoorn
    Partner Maartje Knoppert
    Relatie: echtgenoot
  • Hij is overleden op 29 augustus 1940 in Putten Gld, hij was toen 79 jaar oud.
  • Registratie van overlijden op 30 augustus 1940.Bron 1
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 10 november 2010.

Gezin van Gerrit de Ruiter

Hij is getrouwd met Maartje Knoppert.

Zij zijn getrouwd op 11 mei 1900 te Putten Gld, hij was toen 39 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):

  1. Besseltje Ruiter  1902-1981 

Voorouders (en nakomelingen) van Gerrit de Ruiter

Gerrit de Ruiter
1861-1940

1900

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Gelders Archief - Burgelijke stand - Overlijden - gem. Putten
  2. Gelders Archief - Burgelijke stand - Huwelijk - gem. Putten

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 11 mei 1900 lag rond de 8,8 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 67%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1900: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 januari » In Duitsland wordt het Bürgerliches Gesetzbuch van kracht.
    • 14 maart » De Nederlandse botanicus Hugo de Vries brengt de erfelijkheidswetten van Mendel opnieuw onder de aandacht.
    • 2 april » Het socialistische dagblad Het Volk verschijnt voor het eerst in Nederland.
    • 29 mei » Ndjamena, de hoofdstad van het Afrikaanse land Tsjaad, wordt gesticht door de Franse commandant Émile Gentil onder de naam Fort Lamy.
    • 4 december » De Nationale Vergadering van Frankrijk verwerpt een plan van de nationalistische generaal Auguste Mercier om het Verenigd Koninkrijk binnen te vallen.
    • 16 december » Oprichting van de Duitse voetbalclub Alemannia Aachen.
  • De temperatuur op 29 augustus 1940 lag tussen 5,4 °C en 18,6 °C en was gemiddeld 12,3 °C. Er was 3,8 mm neerslag gedurende 1,9 uur. Er was 2,4 uur zonneschijn (17%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
    • 15 april » De Geallieerden beginnen hun aanval op de Noorse stad Narvik.
    • 21 april » Het Nederlands voetbalelftal speelt tegen België. Het is de laatste interlandwedstrijd onder leiding van Bob Glendenning. Langer dan de Engelse trainer hield niemand het bij de nationale ploeg uit: op 2 november 1924 debuteerde hij.
    • 12 mei » De Nederlandse mijnenlichter Bulgia gaat verloren bij een aanval door een Duits vliegtuig. Hierbij komen dertien opvarenden om het leven.
    • 17 juni » De RMS Lancastria werd getorpedeerd waarbij minimaal 4.000 vluchtelingen en RAF soldaten om het leven komen die geëvacueerd zijn na de Slag om Duinkerke.
    • 7 september » Zwaar bombardement op Londen tijdens de Slag om Engeland.
    • 15 september » De Duitse Luftwaffe lanceert een grootscheepse aanval op Londen: 60 vliegtuigen gaan verloren. Feitelijke einde van de Slag om Engeland.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Ruiter


De publicatie Stamboom Doppenberg is opgesteld door Henk Doppenberg (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Henk Doppenberg, "Stamboom Doppenberg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-doppenberg/I2420.php : benaderd 27 december 2025), "Gerrit de Ruiter (1861-1940)".