De temperatuur op 30 oktober 1923 lag tussen 5,4 °C en 14,1 °C en was gemiddeld 9,4 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 7,0 uur zonneschijn (72%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
13 april » Kurt Schwitters houdt in de bovenzaal van Hotel Phoenix te Drachten de laatste DaDa-bijeenkomst ter wereld.
23 mei » Oprichting van Sabena, de nationale luchtvaartmaatschappij van België.
14 juni » Warren G. Harding gebruikt als eerste Amerikaanse president de radio.
23 juni » Oprichting van de Roemeense voetbalclub Rapid Boekarest.
1 september » Tokio wordt getroffen door een zeer zware aardbeving met een kracht van 8,2 op de schaal van Richter. Er vallen meer dan 140.000 doden.
6 november » Jacob Schick verkrijgt een octrooi op 's werelds eerste elektrische scheerapparaat.
Trouwdag 23 februari 1950
De temperatuur op 23 februari 1950 lag tussen -2,4 °C en 7,2 °C en was gemiddeld 2,3 °C. Er was 1,4 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
3 januari » In Egypte behalen de Wafdisten bij de verkiezingen een grote overwinning. In het parlement verkrijgen zij 225 van de 319 zetels.
12 maart » Encycliek Anni Sacri van Paus Pius XII over de bestrijding van atheïstische propaganda.
28 april » Huwelijk van koning Rama IX of Bhumibol van Thailand met Sirikit Kitiyakara.
9 mei » De Franse minister van Buitenlandse Zaken Robert Schuman, geïnspireerd door een voorstel van de ambtenaar Jean Monnet, houdt een opgemerkt pleidooi voor een supranationale Europese organisatie. Hieruit groeit later de Europese Unie.
19 juli » Oprichting van de Zentralrat der Juden in Deutschland.
26 juli » Het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger (KNIL) wordt ontbonden.
Dag van overlijden 5 mei 1989
De temperatuur op 5 mei 1989 lag tussen 9,6 °C en 22,1 °C en was gemiddeld 15,9 °C. Er was 10,2 uur zonneschijn (68%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
1 februari » De Vlaamse Televisie Maatschappij (VTM) zendt voor het eerst uit.
15 april » Bij de Hillsboroughramp in het stadion van Sheffield Wednesday FC in Engeland, komen 96 toeschouwers om het leven als 4000 voetbalfans zonder kaartje de overvolle tribunes opkomen.
7 juni » SLM-ramp: een DC-8 met aan boord de meest talentvolle voetballers van Surinaamse afkomst stort bij de landing op Zanderij bij Paramaribo neer. Slechts 11 mensen overleven de crash.
23 augustus » In de Baltische staten vormen twee miljoen mensen een menselijke keten, de Baltische Weg, om herstel van de onafhankelijkheid te eisen.
2 oktober » RTL-Véronique (het latere RTL 4) gaat van start.
5 oktober » Politie en leger in Panama-Stad vallen het kantoor van de oppositionele Authentieke Liberale Partij binnen, waar oppositieleider Guillermo Endara zijn zestien dagen durende hongerstaking heeft gehouden.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Henk Doppenberg, "Stamboom Doppenberg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-doppenberg/I2009.php : benaderd 18 oktober 2026), "Evertje Doppenberg (1923-1989)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.