Stamboom Doppenberg » Harmientje Hendriksen (1863-1939)

Persoonlijke gegevens Harmientje Hendriksen 

  • Zij is geboren in het jaar 1863 in Barneveld Gld.
  • Beroep: in het jaar 1887 Dienstbode.
  • (Akte huwelijk) in het jaar 1887.
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 6423
    Gemeente: Barneveld
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 9
    Datum: 18-02-1887
    Bruidegom Teunis van Ee
    Leeftijd: 31
    Geboorteplaats: Barneveld
    Bruid Harmientje Hendriksen
    Leeftijd: 24
    Geboorteplaats: Barneveld
    Vader bruidegom Dirk van Ee
    Moeder bruidegom Aartje van Essen
    Vader bruid Gerrit Hendriksen
    Moeder bruid Hendrika Magré
  • (Akte overlijden) in het jaar 1939.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 9713
    Gemeente: Barneveld
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 73
    Aangiftedatum: 10-06-1939
    Overledene Harmientje Hendriksen
    Geslacht: V
    Overlijdensdatum: 04-06-1939
    Overlijdensplaats: Amersfoort
    Vader Gerrit Hendriksen
    Moeder Hendrika Magré
    Partner Teunis van Ee
    Relatie: weduwe
    Nadere informatie elders overleden;
  • Zij is overleden op 4 juni 1939 in Amersfoort Utr, zij was toen 76 jaar oud.
  • Registratie van overlijden op 10 juni 1939.Bron 1
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 9 september 2010.

Gezin van Harmientje Hendriksen

Zij is getrouwd met Teunis van Ee.

Zij zijn getrouwd op 18 februari 1887 te Barneveld Gld, zij was toen 24 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):

  1. Aartje van Ee  1888-1910

Voorouders (en nakomelingen) van Harmientje Hendriksen

Harmientje Hendriksen
1863-1939

1887

Teunis van Ee
1856-1909

Aartje van Ee
1888-1910

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Gelders Archief - Burgelijke stand - Overlijden - gem. Barneveld
  2. Gelders Archief - Burgelijke stand - Huwelijk - gem. Barneveld

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 februari 1887 lag rond de -5,4 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 76%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 13 maart » Aleksandr Oeljanov, de broer van Lenin pleegt een moordaanslag op tsaar Alexander III. In totaal 74 mensen worden hierbij opgepakt. De meesten worden vrijgelaten maar Aleksandr wordt terechtgesteld op 20 mei 1887 in Sjlisselburg.
    • 15 maart » Oprichting van het rooms-katholieke bisdom Monaco.
    • 22 maart » De eerste editie van de Colombiaanse krant El Espectador verschijnt.
    • 8 mei » Het Leger des Heils start zijn evangelisatiewerk in Nederland met de eerste openbare bijeenkomst in Amsterdam.
    • 12 juli » Oprichting van Odense Cricketklub, waar twee jaar later de Deense voetbalclub Odense BK uit voortkomt.
    • 15 september » De Texelse Courant wordt opgericht.
  • De temperatuur op 4 juni 1939 lag tussen 8,4 °C en 24,6 °C en was gemiddeld 17,0 °C. Er was 14,7 uur zonneschijn (89%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 25 juli 1939 tot 10 augustus 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn V met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1939: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,7 miljoen inwoners.
    • 7 april » Italië valt Albanië binnen.
    • 28 augustus » In Nederland wordt de algemene mobilisatie afgekondigd.
    • 2 september » Ingebruikname van Stutthof, het eerste concentratiekamp dat door de nazi's buiten Duitsland werd gebouwd.
    • 6 september » Tweede Wereldoorlog: Zuid-Afrika verklaart de oorlog aan Duitsland.
    • 8 oktober » Duitsland annexeert westelijk Polen.
    • 22 december » Het Reichssicherheitshauptamt (RSHA) wordt opgericht door Heinrich Himmler.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Hendriksen


De publicatie Stamboom Doppenberg is opgesteld door Henk Doppenberg (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Henk Doppenberg, "Stamboom Doppenberg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-doppenberg/I15769.php : benaderd 11 februari 2026), "Harmientje Hendriksen (1863-1939)".