Stamboom Doppenberg » Gijsbertus Cornelis Blokland (1864-1895)

Persoonlijke gegevens Gijsbertus Cornelis Blokland 

  • Hij is geboren op 26 juli 1864 in Oosterbeek gem. Renkum Gld.
  • Beroep: Metselaar.
  • (Akte huwelijk) in het jaar 1887.
    Gemeente = Renkum
    Aktenummer = 52
    Datum = 03-09-1887
    Archief locatie = Gelders Archief
    Toegang = 0207
    Inventarisnummer = 3287
    Akte = Huwelijksakte
    Bruidegom = Gijsbertus Cornelis van Blokland
    Geboorteplaats bruidegom = Oosterbeek
    Bruid = Beertje Gerritsen
    Geboorteplaats bruid = Putten
    Vader bruidegom = Johannes Cornelis Blokland
    Moeder bruidegom = Reinira Maria Broekhuizen
    Vader bruid = Gerrit Gerritsen
    Moeder bruid = Bietje Wolbersen
    wettiging 1 kind
  • (Akte overlijden) in het jaar 1895.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 3259
    Gemeente: Renkum
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 102
    Aangiftedatum: 30-10-1895
    Overledene Gijsbertus Cornelis van Blokland
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 29-10-1895
    Overlijdensplaats: Renkum
    Vader Johannes Cornelis van Blokland
    Moeder Reinira Maria Broekhuizen
    Partner Beertje Gerritsen
    Relatie: echtgenoot
  • Hij is overleden op 29 oktober 1895 in Renkum Gld, hij was toen 31 jaar oud.
  • Registratie van overlijden op 30 oktober 1895.Bron 1
  • Een kind van Joannes Cornelis Blokland en Reinira Anna Maria Broekhuizen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 13 augustus 2012.

Gezin van Gijsbertus Cornelis Blokland

Hij is getrouwd met Beertje Gerritsen.

Zij zijn getrouwd op 3 september 1887 te Renkum Gld, hij was toen 23 jaar oud.Bron 2


Tijdbalk Gijsbertus Cornelis Blokland

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gijsbertus Cornelis Blokland

Gijsbertus Cornelis Blokland
1864-1895

1887

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Gelders Archief - Burgelijke stand - Overlijden - gem. Renkum
  2. Gelders Archief - Burgelijke stand - Huwelijk - gem. Renkum

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 juli 1864 lag rond de 17,3 °C. Er was 1 mm neerslag. De winddruk was 7.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1864: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 1 februari » Oprichting van het Rode Kruis van België.
    • 15 februari » De 22-jarige Gerard Adriaan Heineken koopt brouwerij 'De Hooiberg' in Amsterdam. Dit is het begin van de firma Heineken.
    • 7 september » Amerikaanse Burgeroorlog: Overgave van Atlanta na beleg door William T. Sherman.
    • 18 september » Zaligverklaring van Margaretha Maria Alacoque (1647-1690), Frans religieuze en mystica.
    • 20 november » Zaligverklaring van Petrus Canisius, Nederlands theoloog.
    • 16 december » Slag bij Nashville: Noordelijke troepen van de Unie onder bevel van generaal George Henry Thomas verslaan de Geconfedereerden in David County (Tennessee).
  • De temperatuur op 3 september 1887 lag rond de 18,1 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 15 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 77%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Slag bij Dogali: Abessinië verslaat de Italianen.
    • 28 januari » De eerstesteenlegging van de Eiffeltoren vindt plaats in Parijs. De toren wordt ingehuldigd op 31 maart 1889.
    • 22 maart » De eerste editie van de Colombiaanse krant El Espectador verschijnt.
    • 3 juni » Oprichting van de Argentijnse gymnastiek- en schermclub Club de Gimnasia y Esgrima de La Plata.
    • 12 juli » Oprichting van Odense Cricketklub, waar twee jaar later de Deense voetbalclub Odense BK uit voortkomt.
    • 1 september » Oprichting van de Elektrotechnische Fabriek N.V., later Getronics genaamd, door Groeneveld en van der Pol.
  • De temperatuur op 29 oktober 1895 lag rond de 1,7 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 96%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 24 maart » Bisschopswijding van Henricus van de Wetering, hulpbisschop van Utrecht, in de Sint Vituskerk te Hilversum.
    • 5 mei » Oprichting van de Duitse voetbalclub Fortuna Düsseldorf.
    • 25 mei » Iers toneelschrijver en dichter Oscar Wilde wordt schuldig bevonden aan sodomie en moet voor twee jaar de gevangenis in.
    • 10 november » Eerste voorstelling van de cinematograaf van de gebroeders Lumière in Brussel.
    • 27 november » Tijdens zijn bezoek aan de Zweeds-Noorse club in Parijs ondertekent Alfred Nobel zijn testament, zodoende wordt zijn gehele vermogen aangewend om na zijn dood de Nobelprijs in te (kunnen) stellen.
    • 28 december » De Gebroeders Lumière tonen voor het eerst films aan een betalend publiek.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Blokland

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Blokland.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Blokland.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Blokland (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Doppenberg is opgesteld door Henk Doppenberg (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Henk Doppenberg, "Stamboom Doppenberg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-doppenberg/I15525.php : benaderd 17 oktober 2026), "Gijsbertus Cornelis Blokland (1864-1895)".