De temperatuur op 23 oktober 1919 lag tussen -2,1 °C en 14,2 °C en was gemiddeld 4,5 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 7,8 uur zonneschijn (76%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
3 januari » Ernest Rutherford slaagt erin een atoom te splitsen.
29 mei » De waarneming van verschoven sterrenposities tijdens een zonsverduistering bevestigt Albert Einsteins relativiteitstheorie.
30 mei » Viering van het 300-jarig bestaan van de stad Batavia. Koningin Wilhelmina legt een krans bij het standbeeld van Jan Pieterszoon Coen in Hoorn
11 augustus » Friedrich Ebert, de eerste president van de nieuwe Duitse Republiek tekent de grondwet: de Weimarrepubliek is een feit.
28 oktober » Drooglegging begint. Het Amerikaans Congress keurt de Volstead Act goed, alhoewel president Woodrow Wilson een veto had uitgesproken.
21 december » In Katowice wordt de Poolse voetbalbond (PZPN) opgericht.
Dag van overlijden 7 juni 2009
De temperatuur op 7 juni 2009 lag tussen 7,0 °C en 16,3 °C en was gemiddeld 11,2 °C. Er was 10,9 mm neerslag gedurende 3,8 uur. Er was 1,5 uur zonneschijn (9%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
30 april » Koninginnedag in Apeldoorn wordt afgebroken na een aanslag die aan acht mensen, onder wie de dader, het leven kost.
7 juni » Roger Federer wint zijn eerste Roland Garros, zijn veertiende grandslamtitel. Hij is hiermee de zesde man aller tijden die alle grand slams gewonnen heeft.
7 juni » Verkiezingen voor het Europees Parlement worden gehouden in het grootste deel van de Europese Unie; in België worden daarenboven de regionale parlementen verkozen.
28 juni » Kathleen Aerts heeft haar laatste optreden bij de meidengroep K3 tijdens het Studio 100-zomerfestival in Ahoy.
7 september » De bouw van de Tweede Coentunnel (A10) onder het Noordzeekanaal bij Amsterdam is van start gegaan, na een discussie van ruim twintig jaar.
18 november » Otman Bakkal (PSV) en Wout Brama (FC Twente) debuteren in het Nederlands voetbalelftal tijdens de oefeninterland in Heerenveen tegen Paraguay (0-0).
Dag van crematie 12 juni 2009
De temperatuur op 12 juni 2009 lag tussen 6,4 °C en 17,8 °C en was gemiddeld 13,2 °C. Er was 14,8 uur zonneschijn (89%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
8 februari » De Nederlandse schaatser Sven Kramer wordt in Hamar, Noorwegen voor de derde keer op rij wereldkampioen in het allroundschaatsen. Hij wint de afsluitende tien kilometer in 13.05,21.
30 mei » De Australische violist Ray Chen wint de Koningin Elisabethwedstrijd voor viool. De tweede plaats is voor de Belg Lorenzo Gatto.
28 juni » Het Braziliaans voetbalelftal wint voor de derde keer in de historie de Confederations Cup.
29 oktober » In het Limburgse Stein brandt een winkelcentrum met meer dan 40 winkels, 2 banken, 1 restaurant en 6 woningen volledig uit.
19 november » De Belgische politicus Herman Van Rompuy wordt aangeduid als eerste President van de Europese Raad.
31 december » In de Finse plaats Espoo schiet een man zes personen dood inclusief zichzelf.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Henk Doppenberg, "Stamboom Doppenberg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-doppenberg/I1536.php : benaderd 17 oktober 2026), "Clara Alberta van der Weg (1919-2009)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.