Stamboom Doppenberg » Eibert Dokter (1897-1944)

Persoonlijke gegevens Eibert Dokter 

  • Hij is geboren op 31 december 1897 in Nijkerk Gld.
  • Beroep: Landarbeider.
  • (Akte huwelijk) in het jaar 1922.
    Gemeente = Nijkerk
    Aktenummer = 10
    Datum = 10-05-1922
    Archief locatie = Gelders Archief
    Toegang = 0207
    Inventarisnummer = 9104
    Akte = Huwelijksakte
    Bruidegom = Eibert Dokter
    Geboorteplaats bruidegom = Nijkerk
    Bruid = Lubbertje van Renselaar
    Geboorteplaats bruid = Nijkerk
    Vader bruidegom = Jan Dokter
    Moeder bruidegom = Klaasje Knip
    Vader bruid = Marinus Renselaar
    Moeder bruid = Lubbertje Haverkamp
  • (Akte overlijden) in het jaar 1944.
    Gemeente = Nijkerk
    Soort akte = overlijden
    Archief locatie = Gelders Archief
    Aangiftedatum = 06-07-1944
    Overlijdensdatum = 29-06-1944
    Toegang = 0207
    Inventarisnummer = 32992
    Aktenummer = 69
    Overledene = Dokter, Eibert
    Geslacht = M
    Vader = Dokter, Jan
    Moeder = Knip, Klaasje
    Partner = Renselaar, van, Lubbertje
  • Hij is overleden op 29 juni 1944 in Nijkerk Gld, hij was toen 46 jaar oud.
    elders overleden
  • Registratie van overlijden op 6 juli 1944.Bron 1
  • Een kind van Jan Dokter en Klaasje Knip
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 4 april 2012.

Gezin van Eibert Dokter

Hij is getrouwd met Lubbertje van Renselaar.

Zij zijn getrouwd op 10 mei 1922 te Nijkerk Gld, hij was toen 24 jaar oud.Bron 2


Tijdbalk Eibert Dokter

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Eibert Dokter

Jan Dokter
1851-1902
Klaasje Knip
1855-1911

Eibert Dokter
1897-1944

1922

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Gelders Archief - Burgelijke stand - Overlijden - gem. Nijkerk
  2. Gelders Archief - Burgelijke stand - Huwelijk - gem. Nijkerk

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 31 december 1897 lag rond de 9,0 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 78%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1897: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 14 januari » De 6962 meter hoge Aconcagua in Argentinië wordt door Matthias Zurbriggen voor de eerste maal beklommen.
    • 19 februari » De aartsbisschoppen van Canterbury en York weerleggen in hun brief Saepius Officio de argumenten van Paus Leo XIII in zijn brief Apostolicae Curae tegen de geldigheid van de wijdingen in de Kerk van Engeland.
    • 12 juni » Karl Elsener vraagt octrooi aan op het Zwitsers zakmes (Original Offiziersmesser).
    • 30 oktober » In café de Kruif aan de Houttuinen in Delft wordt de 'Delftsche Studenten Bond' opgericht.
    • 31 oktober » Frankrijk eist het atol Bassas da India op.
    • 31 oktober » Oprichting van de Eerste Groninger Tramway-Maatschappij.
  • De temperatuur op 10 mei 1922 lag tussen 2,5 °C en 11,9 °C en was gemiddeld 7,1 °C. Er was 0,3 mm neerslag. Er was 3,3 uur zonneschijn (21%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1922: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,0 miljoen inwoners.
    • 24 juli » Palestina wordt formeel een Brits mandaatgebied.
    • 28 oktober » Mars op Rome. Begin van fascistisch bewind van Benito Mussolini in Italië, in 1924 uitmondend in zijn alleenheerschappij.
    • 4 november » De Britse archeoloog Howard Carter ontdekt het graf van de Egyptische farao Toetanchamon.
    • 8 november » Parijse metrolijn 9 voor het eerst geopend.
    • 29 november » In de graftombe van farao Toetanchamon wordt een enorme schat gevonden.
    • 30 december » Lenin sticht de Unie van Socialistische Sovjet-Republieken.
  • De temperatuur op 29 juni 1944 lag tussen 12,4 °C en 23,8 °C en was gemiddeld 18,3 °C. Er was 9,3 uur zonneschijn (56%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 15 juni » De Verenigde Staten landen op Saipan.
    • 13 september » Terwijl Amerikaanse bommenwerpers het concentratiekamp Auschwitz in Polen bombarderen, vertrekt de laatste trein uit Kamp Westerbork.
    • 19 oktober » In Japan ontstaan de Kamikaze, een zelfmoord groep ter verdediging van Japan in de Tweede Wereldoorlog.
    • 7 november » Franklin D. Roosevelt wordt voor een vierde termijn als president van de VS gekozen, een unicum in de Amerikaanse geschiedenis.
    • 29 december » De slag om Boedapest begint.
    • 31 december » Tweede Wereldoorlog: Hongarije verklaart Duitsland de oorlog.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Dokter

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Dokter.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Dokter.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Dokter (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Doppenberg is opgesteld door Henk Doppenberg (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Henk Doppenberg, "Stamboom Doppenberg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-doppenberg/I14959.php : benaderd 12 februari 2026), "Eibert Dokter (1897-1944)".